TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Kategoriler

Sanat (2)

Yılbaşı Ürünleri (234)

İstanbullu Gelin Dizisi Ürünleri (127)

Markalar

Editörün Favorileri

Stil

Renk

Malzeme

Fiyat Aralığı

Antre & Koridor Mobilyaları

Evin girişi, konukların evle ilgili fikirlerinin oluştuğu, ev sakinlerinin ise evin huzurlu atmosferi ile ilk karşılaştıkları yerdir. Bu nedenle, antre dekorasyonu evin genel havasını yansıtırken kendi içinde de bir bütünlük taşıyacak şekilde tamamlanmalıdır.

Her mekanın giriş bölümü farklılık gösterir. Kimi evlerin girişleri uzun bir koridora açılırken kimi evlerin girişleri küçük bir oda gibi değerlendirilebilir. Aynı şekilde ofis, kafe, restaurant, bar, showroom gibi mekân tasarımlarında da antre & koridor standart oluşturmaz. Bu nedenle de antre sıklıkla sorun oluşturan ev bölümlerinden biri haline gelebilir.

Antre & koridor dekorasyonunda evin stilinin yansıtılması, başta bahsettiğimiz bütünlük açısından önem taşır. Country bir evde, ev girişi country tarzı yansıtacak şekilde tasarlanmalı, bu şekilde dekore edilmelidir. İskandinav tarzı döşenmiş bir evin koridoru İskandinav stilinde olmalı, kapıdan içeri giren herkese evin genel görünümü ile ilgili fikir verebilmelidir.

Antre ve koridorlarda ayakkabılık, portmanto, askılık, şemsiyelik, puf, bank, ayna, dresuar ve dekoratif objeler ile duvar süsleri kullanılabilir. Portmanto seçimleri, evin tüm bireylerine ve olası konuk sayısına yetecek şekilde seçilmeli, kalabalık bir görünümden kaçınılmalıdır. Portmanto yerine bir askılık tercih ediyorsanız, askılığınızı seçmeden önce ev stilinizi göz ardı etmemeniz gerekir.

Antre ve koridorlarda kapılar eğlenceye açıktır. Klasik kapı modellerinin dışında antre ve koridorlarda farklı stillerde kapılar, paravanlar kullanabilirsiniz. Paravan kullanımı, ev dekorasyonunda eğlenceli bir geçiş olacak, eve canlılık katacaktır.

Antre ve koridor dekorasyonunda yeşil bitkilere hatta sarmaşıklara yer verebilirsiniz. Kapının hemen yanına koyabileceğiniz gibi aynanın yanına ya da portmantonun yanına da yeşil bitki koyabilir, eve canlılık ve hareket katabilirsiniz. Yeşil bitkiler her zaman eve doğal bir hava verirken yaşanılır bir ev vurgusunu artırmaktadır.

Ayakkabılığın yeterli ayakkabıyı alacak şekilde uygun ölçülerde seçilmesinde fayda var. Etrafta ayakkabı dolabına sığmayan ve girişte kalmış ayakkabılar pek hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

İpucu: Portmantoda ya da askılıkta kullanacağınız şapka detayları ile dekorasyona stilinizi yansıtacak bir katkı sağlayabilirsiniz.

İpucu: Girişte bir ayna bulundurmak size günlük hayatınızda pratiklik kazandıracak, aynı zamanda alana ferahlık katılmasını sağlayacaktır.

Tenderly Siyah Dresuar
Renk Seçenekleri

Tenderly Siyah Dresuar

Bou Art & Design

4.500,00 TL

So-Naive Dresuar
-%20 Renk Seçenekleri

So-Naive Dresuar

Miist

3.592,00 TL

Uz Askılık

Hamm

2.350,00 TL

Bumerang Kırmızı Askılık
Renk Seçenekleri

Bumerang Kırmızı Askılık

Ron

460,00 TL

Bumerang Sarı Askılık
Renk Seçenekleri

Bumerang Sarı Askılık

Ron

460,00 TL

Bumerang Siyah Askılık
Renk Seçenekleri

Bumerang Siyah Askılık

Ron

460,00 TL

So-Naive Beyaz Dresuar
-%20 Renk Seçenekleri

So-Naive Beyaz Dresuar

Miist

2.792,00 TL

So-Naive Siyah Dresuar
-%20 Renk Seçenekleri

So-Naive Siyah Dresuar

Miist

2.792,00 TL

Campbell Stand

Kiosk Flamant

2.800,00 TL