TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Ayşe Ören Design<

Ayşe Ören Design

İç Mimar, Ürün Tasarımı

Firma Hakkında

Ayşe Ören Design, 2010 yılında Sanayi Bakanlığı’ndan Tekno Girişim sermaye desteği alarak kurulmuş ilk tasarım firması. Boğaziçi Üniversitesi Teknopark kuruluş şirketleri arasında yerini alan Ayşe Ören Design, teknoparklar bünyesine kabul edilen ilk tasarım firması unvanını da taşıyor.
Tasarım, sanat ve teknoloji arasında bir bağ kurarak, tasarımın araştırma ve geliştirme faaliyeti kapsamında kabul edilmesini sağlamayı hedefleyen firmamızın kuruluş amacı; disiplinli bir sistem oluşturarak, teknoloji ile tasarımı bir araya getiren yeni ürünler yaratmak ve ihtiyaçlara doğru ilerlemek şeklinde özetlenebilir. Ayşe Ören Design, sanata yeni bir algı, anlayış, mana ve dil geliştiriyor ve bu yolu evrenselleştiriyor.

Ayşe Ören, uluslararası sanatsal, kültürel projelere dahil olmayı ve kültürümüzün evrenselleşmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Kadın girişimciliğinin önemli bir yapıya ulaştığı, farklı sektör ve alanlarda ülkemizi yurt içi ve yurt dışında büyük başarılara taşıdığı son dönemde Ayşe Ören Design, yapıtlarıyla toplumun her kesimine farklı bir pencereden bakıyor, sanatı bir amaç ve siyaset üstü faaliyet alanı olarak görüyor. Firmamızın hedef kitlesini çocuklar, gençler, engelliler, iş dünyası, çevre duyarlılığı (geri dönüşüm), enerji verimliliği, sürdürebilir yapılar ve mimari oluşturuyor.

Tüm mimarların bakış açılarını bir kez daha sorgulaması gerektiği felsefesiyle yola çıkan firmamız, gelecek nesiller için yaşanılası, değerli bir hayat vadeden, ardında bir kültür ve yaşam tarzı sunan şehirler, bölgeler, mekanlar ve tasarımlar bırakmayı arzuluyor.

Hepimizin doğanın enstrümanları olduğumuzu hatırlatmaya, iç ve dış ahengin önemine çağrıda bulunuyor. İnsanın özgürlüğüne, kendi sınırlarını aşması ve zamanı aşıp sonsuzluğa ulaşmak için yaşaması gerektiğine inanıyor.


Firma Bilgileri

Ayşe Ören Design

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: http://www.ayseoren.com/

Uzmanlık: İç Mimar, Ürün Tasarımı

Bu profesyonelin henüz bir fikir defteri bulunmuyor.

Bu profesyonele henüz bir soru sorulmamış.