TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Dekorasyon Yazarları

Dekorasyon Yazarları

2019 dekorasyon trendleri nelerdir, kendi tarzımı nasıl belirleyebilirim, evimin küçük odasını nasıl tasarlamalıyım, country tarzı nasıl uygulanır, çocuk odası nasıl dekore edilir, salona hangi karakteristik dekoratif objeyi eklemeliyim, terasımı nasıl dekore edebilirim gibi sorularınıza en kolay ve faydalı şekilde cevap verecek yazılar bloglarda yer alır. Cosalindo’nun Keşfet bölümünde yer alan blog yazıları dekorasyonla ilgili aklınıza takılan tüm sorulara cevap veren yazılardır. En çok konuşulan dekorasyon trendleri, gelecek sezonla ilgili bilgiler, sezonun trend renkleri, stillerin yorumlanması, ürün seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve benzer pek çok konuda akla gelen sorulara dekorasyonla ilgili yazıları okuyarak cevap bulabilirsiniz. Dekorasyon blog yazarlarının yazdığı dekorasyon yazılarını okuyarak ev dekorasyonunda sıkça yapılan hataları öğrenip aynı hatalardan kaçınabilir, yepyeni dekorasyon trendlerini keşfe çıkıp evinizin modern bir görünüm kazanmasını sağlayabilir, küçük detaylarla evinizi yenileyebilirsiniz. Sadece ev dekorasyonu değil, cafe ve restaurant, ofis, otel, kreş, kütüphane, showroom gibi farklı alanların dekorasyonunda da blog yazarlarının verdiği bilgiler farklılık yaratıp canlılık kazandıracak, yepyeni fikirler edinmenizi sağlayacaktır. Yabancı ya da Türk dekorasyon blogları okuyarak herkes kendi evi ve yaşamı ile ilgili bilgi sahibi olabilir. Ayrıca country, vintage, İskandinav, rustik gibi farklı ev dekorasyon stillerinde de bloglar yayınlanır ve ev dekorasyon stillerini de bloglar aracılığıyla daha kolay kavrayabilirsiniz.

Sibel Çikler Demirci

Sibel Çikler Demirci

Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi'nde Master of Business Administration programını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi esnasında başlayarak 6 yıl boyunca alüminyum profil üretiminde faaliyet gösteren kendi şirketini yönetmiş, yoğunlukla inşaat ve mobilya sektörüne yönelik çözümler üretmiştir. Sibel Çikler Demirci; işin daha estetik tarafına yönelerek, Decoridea adıyla son 5 yıldır dekorasyon bloggerı ve yazarı olarak kullanıcıların günlük hayattaki ihtiyaçlarına ve ilgilerine yönelik dekorasyon fikirleri paylaşmaktadır. Kendi web sitesi, sosyal medya hesapları ve çeşitli mecralarda bu alanda içerik üretmektedir. Aynı zamanda yatak ve masa grubu başta olmak üzere kendi tasarımı olan ev tekstili ürünleri de sunmaktadır.

Ayşegül Tabak

Ayşegül Tabak

Dekorasyon Yazarları

Merkez / Karabük

Doğaya yakın, sakin bir yaşam umudunun yanı sıra yazmaya daha fazla zaman ayırmak için 2016 yılında küçük oğluyla İstanbul’dan ayrılan Ayşegül Tabak, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde TV Haberciliği ve Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı, ardından bir süre editörlük, iletişim danışmanlığı ve gazetecilik alanlarında çalıştı. Küçük yaştan itibaren görsel sanatlara ilgi duyan, sanat yazıları yazan ve dünyanın farklı noktalarından sanatçılarla röportajlar yapan Tabak, dekorasyon ve mimari konularına olan ilgisini de bu çerçeve içinde değerlendiriyor. Serbest gazetecilik ve yazarlık çalışmalarına devam eden, üniversitede dersler veren Tabak, farklı mecralarda sanat, dekorasyon ve çocukların dijital medya alışkanlıkları hakkında yazmaya ve edebi üretim yapmaya devam ediyor.

Bengü Ö.

Bengü Ö.

Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

Bengü Özsoy, hayatın her anının tasarım olduğu inancına gönderme yapıp yaşam alanlarına tasarımın ulaşılabilir şekilde taşınmasına da vurgu yapıyor. "Tasarımı konforumdan ödün vermeden en iyi şekilde nasıl sergilerim" sorusuyla yola çıkan Özsoy, moda sunumunda edindiği tecrübeleri dekorasyona taşımak istiyor. 

Şengül Durucu

Şengül Durucu

Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

1997 yılında Marmara Ü. İİBF Satış Yönetimi ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldu. Bir dönem ticaretle uğraştı. Ardından içindeki dinmeyen okuma ve yazma hevesiyle tekrar üniversite sınavına girdi ve Marmara Ü. İletişim Fak. Gazetecilik Bölümü’nü kazandı. 2007 yılında bölüm 2.si olarak mezun oldu. Üniversitenin henüz 1. sınıfında “teori kadar pratik de gerek” diyerek Cumhuriyet Gazetesi Pazar Eki kadrosunda çalışmaya başladı. 2004 yılında yarı zamanlı olarak başladığı muhabirliği, 2008 yılına dek kadrolu kültür servisi muhabiri olarak sürdürdü. Yaptığı pek çok haber kapak oldu. Ardından kurumsal yayıncılık konusunda Türkiye’nin en iyi ajanslarından biri olan Rota Yayıncılık’ta editörlük yaptı. 2009 yılında yine bir kurumsal yayıncılık ajansı olan Umar İletişim’de “genel yayın yönetmeni” titriyle çalışmaya başladı. 2012'de THY’nin uçak içi dergisi Skylife’ı da hazırlayan kurumsal yayıncılık ajansı Infomag’de kreatif editör/metin yazarı olarak yaratıcılık gerektiren pek çok işe imza attı. Ulusal ve uluslararası pek çok marka için içerik üretti. Ardından Novamedya grubuna bağlı Gurme Mutfak ve Voyager dergilerinin yayın danışmanlığını üstlendi. 2014 yılının nisan ayından bu yana freelance/home office olarak metin yazarlığı, dergi/kitap editörlüğü ve redaktörlük yapmakta, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki çizgiüstü ajanslarla ortak projelere imza atmaktadır. Ayrıca yine freelance olarak tirajlı All Decor dergisinin yazı işleri müdürlüğü görevini yürütmekte, dönem dönem Wedding Style, Skylife, Evim ve Exclusive Homes adlı dergiler için ünlülerle özel röportajlar yapıp lifestyle içerik üretmektedir.

Gülçin Onur

Gülçin Onur

Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

Kocaeli Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdikten sonra bir tasarım ajansında grafikerlik, sonrasında da uzun yıllar büyük bir perakende firmasının e-ticaret departmanında yönetici pozisyonunda ve sonrasında ev dekorasyon üzerine bir markanın E-ticaret müdürü olarak görevini sürdürmüş ve ürün, satış ve satın alma tecrübelerini geliştirmiştir. Şu anda Cosalindo.com bünyesinde profesyonel iş hayatını sürdürmektedir.