TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Diğer Profesyoneller

Diğer Profesyoneller

Cosalindo’da projelerini sunan profesyoneller iç mimarlar, mimarlar ve peyzaj mimarlarıdır. Ancak bir mekân çalışmasının ardında sadece mimarlar bulunmamakta, projenin tamamlanması aşamasında, alanında uzman birçok isim projeye destek olabilmektedir. Fotoğrafçılar, sanatçılar, blog yazarları; profesyoneller arasında gösterilebilir. Bir ev dekorasyonunda ya da ofis ve mağaza gibi mekanların dekorasyon çalışmalarında talepler doğrultusunda sanatsal projelere yer verilebilir. Mekân sahibinin ilgilerine ve beğenilerine uygun şekilde dekore edilen evin ihtiyaçları arasında bir tablo, grafiti, heykel bulunduğu takdirde sanatçıların çalışmalarına yer verilebilir. Örneğin, kentsel dış mekanlarda kullanılan gösterişli ve kimi zaman kentin simgesi haline gelen heykeller bu sanatsal çalışmalar arasında sayılabilir. Blog yazarları, Cosalindo Blog’da ev dekorasyonu, ofis dekorasyonu, cafe & restaurant dekorasyonu, dış mekân dekorasyonu, showroom dekorasyonu ve daha fazlası hakkında ipuçları, yenilikler, trendler ve haberler sunar. Dekorasyon blogları, sıkça başvurulan kaynaklardır. Ev dekorasyonu nasıl yapılır, ev dekorasyonunda nelere dikkat etmeliyiz, dekorasyon ipuçları nelerdir, ev trendleri nelerdir, ev dekorasyonunun kuralları nelerdir, 2018 yılının renkleri nelerdir, dekorasyon renkleri nelerdir gibi sorular ve ilginç ve güzel dekorasyon örnekleri ve daha fazlası için dekorasyon bloglarına başvurulabilir. Cosalindo Keşfet bölümünde yazıları yayınlanan blog yazarlarına soru sorabilir, gerektiğinde sorularınızın cevabını blog yazısı olarak da alabilirsiniz.

Aslı Dayıoğlu

Aslı Dayıoğlu

Diğer Profesyoneller, Mimari Fotoğraf Profesyonelleri

Şişli / İstanbul

Akıl görür, göz çeker…Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Fotoğraf bölümünden mezun oldu. Çok sayıda sinema, reklam ve dizi projesinde yardımcı yönetmenlik yaptıktan sonra tüm zamanını fotoğrafçılığa ayırma kararı aldı. Uzmanlık alanı moda ve mimari – mekan fotoğrafçılığı. Aynı zamanda Mimar Sinan Üniversitesi Restorasyon eğitimi de alan sanatçı ‘mimari’ konusundaki bilgisini ‘fotoğraf’ alanındaki uzmanlığı ve bakış açısıyla birleştirerek yenilikçi ve profesyonel fotoğraflara imza atıyor.

Esma Dereboy

Esma Dereboy

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Kartal / İstanbul

1980 yılında Kütahya’da doğdu. Kütahya Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nü, ardından Maltepe Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Kütahya’da birçok çini atölyesinde klasik ve yöresel çalışmalar yaparak çiniciliği öğrendi. Üniversite sonrası perakende sektöründe çalıştığı dönemlerde de resim ve çiniyle ilişiğini hiç koparmadı. Kendi profesyonel çizgisine ulaştığı ilk koleksiyonunu yapıncaya kadar çiniyle hobi olarak uğraştı. Yeniliklere olan merakı onu çini yapım teknikleri konusunda farklı denemelere yöneltti. Bu yenilikçi yaklaşımların sonucu, çinide kabartma ve gömme desen tekniğinin ilk uygulayıcısı oldu. Geleneksel desenlere bağlı kalarak kabartma ve gömme tekniğini çiniye uygulayan Esma Dereboy, çinide yarattığı bu devrimsel yaklaşımla, alanında ilk olma şansını yakaladı. Sanatçı, amatör bir ruhla, kişiye özel tasarımlar yapmaya, seramik ve çinide özünü kaybetmeden farklılıklar yaratmaya alanında ilk ve tek olarak devam etmektedir.  

Sibel Çikler Demirci

Sibel Çikler Demirci

Diğer Profesyoneller, Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra Bilgi Üniversitesi'nde Master of Business Administration programını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi esnasında başlayarak 6 yıl boyunca alüminyum profil üretiminde faaliyet gösteren kendi şirketini yönetmiş, yoğunlukla inşaat ve mobilya sektörüne yönelik çözümler üretmiştir. Sibel Çikler Demirci; işin daha estetik tarafına yönelerek, Decoridea adıyla son 5 yıldır dekorasyon bloggerı ve yazarı olarak kullanıcıların günlük hayattaki ihtiyaçlarına ve ilgilerine yönelik dekorasyon fikirleri paylaşmaktadır. Kendi web sitesi, sosyal medya hesapları ve çeşitli mecralarda bu alanda içerik üretmektedir. Aynı zamanda yatak ve masa grubu başta olmak üzere kendi tasarımı olan ev tekstili ürünleri de sunmaktadır.

Seda Eyüboğlu

Seda Eyüboğlu

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Üsküdar / İstanbul

Seda Eyüboğlu, 1976 yılında İstanbul'da doğmuştur. Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünü birincilik ile bitirmiştir. 2004 yılında temel resim eğitiminin ardından 2005 yılında temel heykel eğitimi almaya başlamıştır. Çamurun ve kilin doğallığını yüreğindeki hisler ile buluşturan Seda Eyüboğlu, farklı malzemeler ve teknikler kullanarak yarattığı soyut ve figüratif çalışmalarında doku, ışık ve gölge dengesi, dolu ve boş kavramlarının oluşturduğu harmoni, simetri içerisindeki asimetrik ritme dikkat çekmektedir. Aldığı İç Mimarlık eğitimini heykelleri ile buluşturan Seda Eyüboğlu çalışmalarına Heykeltıraş Hüseyin Suna'nın atölyesinde devam etmektedir. 2018 İstabul Art Show 2019 Milano Affordable Art Show 2019 Art Ankara

Maide Bulak

Maide Bulak

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1973 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı Üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Resimlerinde, lekenin varlığını ortaya çıkarırken arka fonda siyahın onlarca tonunu kullanarak renklerle ilişkiye geçecek dokular yaratıyor. Tek renk üzerinden varyasyonlara gidip onların dokuyla ancak mırıltılarla duyulabilecek bir iletişime geçmelerini sağlarken ansızın yüzeyde patlattığı soğuk-sıcak renk karşıtlığıyla sessizliği parçalıyor. Bu kez lekeler dokuyla kaynaşmak yerine birer kolaja dönüşüyor. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Barış Sarıbaş

Barış Sarıbaş

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1979 yılında İzmir’de doğdu. Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü’nü bitirdi. 1997-1998 yılları arasında bir yıl boyunca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne devam etti. 1997-98’de Prof Dr. Oya Kınıklı, Ünsal Kınıklı, Doç. Dr Şemsettin Edeer, Doç. Dr. Özlem Erbaş, Yrd. Doç. Faruk Uğurlu ve Doç. Dr. Faruk Atalayer’in öğrencisi oldu. Oradan ayrılarak 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğrenim gördü. Burada Prof. Dr. Mehmet Özer, Doç. Erkan Özdilek, Doç. Kemal Gürbüz, Doç. Zafer Mintaş, Şükran Mertcan ve Prof. Dr. Mustafa Pilevneli’nin öğrencisi oldu. 2002 yılında Prof. Dr. Hüsamettin Koçan Atölyesi’nden mezun oldu. Bu güne kadar 27 kişisel sergi açtı. 11 ödül aldı, çok sayıda karma ve grup sergilerine katıldı. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda workshoplara davetli sanatçı olarak katıldı. (Moldova Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Avusturya, İstanbul, Ankara, İzmir.) İmgenin peşine takılmış olan sanatçı, kendi içlerinde oldukça şaşırtıcı, gizemli, kendine özgü imgeler ve çizgiler taşıyan üst gerçekçi peyzajları ile özgün bir tarza sahiptir. Sanatçı çalışmalarını İstanbul ve İzmir/Bağyurdu’ndaki atölyelerinde sürdürmektedir.

Mihriban Mirap

Mihriban Mirap

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. Özdemir Altan, Prof.Zait Büyükişleyen ve Prof. Turan Aksoy atölyelerinde çalışmalara katıldı. Sanatçı, eserlerinde günümüz metropol hayatını ve popüler tüketim dünyasını, eğlenceli bir oyuna dönüştürmekte, resimlerinde büyük kentlerin kozmopolit yapısını, hızlı temposunu, tüketici yanını tuvaline aktarmaktadır. Birçok kişisel ve karma sergilerde eserleri sergilenmiş olan sanatçı, yaşamına ve resim çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Filiz Top

Filiz Top

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1986 yılında Erzurum’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Resim İş Öğretmenliği Bölümü, Bedri Karayağmurlar Atölyesi’nden mezun oldu. Sorunlarından, gözlemlerinden, yaşamından izler taşıyan resimlerinde imgelerin anlamları tek başına da, bir bütün olarak da canlılığını hissettirmektedir. Genellikle canlı, umut, neşe ve huzur veren tonları, renkleri tercih eden, tuval üzerine yağlı boya ve sprey boya ile eserler üreten sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İzmir’de sürdürmektedir.

Gaye Ateş

Gaye Ateş

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1977 yılında Erzincan’da doğdu. Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, Heykel Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Resim Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Sanatçı eserlerinde; ana fikri güçlendirmek için ara renkleri çokca kullanmaktadır. Bu keskinliğe karşı ara renklerin çokça yer alması, ana fikri güçlendirmek için, konunun biçimi yönünde ters hareket eden bir vurgudur. Bu vurgu “Yükler Serisi”nde biçim ve anlam arasındaki bağlantıyı sağlamak ve iki kurgu arasındaki ilişkiyi harmanlamak için kişisel olarak bir zıtlık formülü üretmiştir. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Ayşegül Tabak

Ayşegül Tabak

Diğer Profesyoneller, Dekorasyon Yazarları

Merkez / Karabük

Doğaya yakın, sakin bir yaşam umudunun yanı sıra yazmaya daha fazla zaman ayırmak için 2016 yılında küçük oğluyla İstanbul’dan ayrılan Ayşegül Tabak, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde TV Haberciliği ve Uluslararası İlişkiler eğitimi aldı, ardından bir süre editörlük, iletişim danışmanlığı ve gazetecilik alanlarında çalıştı. Küçük yaştan itibaren görsel sanatlara ilgi duyan, sanat yazıları yazan ve dünyanın farklı noktalarından sanatçılarla röportajlar yapan Tabak, dekorasyon ve mimari konularına olan ilgisini de bu çerçeve içinde değerlendiriyor. Serbest gazetecilik ve yazarlık çalışmalarına devam eden, üniversitede dersler veren Tabak, farklı mecralarda sanat, dekorasyon ve çocukların dijital medya alışkanlıkları hakkında yazmaya ve edebi üretim yapmaya devam ediyor.

Bengü Ö.

Bengü Ö.

Diğer Profesyoneller, Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

Bengü Özsoy, hayatın her anının tasarım olduğu inancına gönderme yapıp yaşam alanlarına tasarımın ulaşılabilir şekilde taşınmasına da vurgu yapıyor. "Tasarımı konforumdan ödün vermeden en iyi şekilde nasıl sergilerim" sorusuyla yola çıkan Özsoy, moda sunumunda edindiği tecrübeleri dekorasyona taşımak istiyor. 

Elham Dehghan

Elham Dehghan

Diğer Profesyoneller, Sanatçılar

Beşiktaş / İstanbul

1985 Tahran doğumlu Elham 16 yaşındayken ilk olarak İran Kaligrafi Sanatçıları Derneği aracılığı ile “Cursive Nstlyq Writing” vasfına sahip olmuştur.2007 yılında Tahran Üniversitesi Müzik bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.Latin kaligrafisine ilgi duyan Elham, İran Uluslararası Latin Kaligrafi Merkezi'nde Gotik, Copperplate ve İtalik el boyama üzerine katıldığı eğitimi tamamlamıştır.Kişisel olarak Rumi felsefesi ile yakından ilgilenmektedir. 2013 yılında Rumi'nin şiirlerinden yola çıkarak yarattığı kaligrafi eserleri ile ilk grup sergisine katılmıştır.

Şengül Durucu

Şengül Durucu

Diğer Profesyoneller, Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

1997 yılında Marmara Ü. İİBF Satış Yönetimi ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldu. Bir dönem ticaretle uğraştı. Ardından içindeki dinmeyen okuma ve yazma hevesiyle tekrar üniversite sınavına girdi ve Marmara Ü. İletişim Fak. Gazetecilik Bölümü’nü kazandı. 2007 yılında bölüm 2.si olarak mezun oldu. Üniversitenin henüz 1. sınıfında “teori kadar pratik de gerek” diyerek Cumhuriyet Gazetesi Pazar Eki kadrosunda çalışmaya başladı. 2004 yılında yarı zamanlı olarak başladığı muhabirliği, 2008 yılına dek kadrolu kültür servisi muhabiri olarak sürdürdü. Yaptığı pek çok haber kapak oldu. Ardından kurumsal yayıncılık konusunda Türkiye’nin en iyi ajanslarından biri olan Rota Yayıncılık’ta editörlük yaptı. 2009 yılında yine bir kurumsal yayıncılık ajansı olan Umar İletişim’de “genel yayın yönetmeni” titriyle çalışmaya başladı. 2012'de THY’nin uçak içi dergisi Skylife’ı da hazırlayan kurumsal yayıncılık ajansı Infomag’de kreatif editör/metin yazarı olarak yaratıcılık gerektiren pek çok işe imza attı. Ulusal ve uluslararası pek çok marka için içerik üretti. Ardından Novamedya grubuna bağlı Gurme Mutfak ve Voyager dergilerinin yayın danışmanlığını üstlendi. 2014 yılının nisan ayından bu yana freelance/home office olarak metin yazarlığı, dergi/kitap editörlüğü ve redaktörlük yapmakta, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki çizgiüstü ajanslarla ortak projelere imza atmaktadır. Ayrıca yine freelance olarak tirajlı All Decor dergisinin yazı işleri müdürlüğü görevini yürütmekte, dönem dönem Wedding Style, Skylife, Evim ve Exclusive Homes adlı dergiler için ünlülerle özel röportajlar yapıp lifestyle içerik üretmektedir.

Gülçin Onur

Gülçin Onur

Diğer Profesyoneller, Dekorasyon Yazarları

Beşiktaş / İstanbul

Kocaeli Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü bitirdikten sonra bir tasarım ajansında grafikerlik, sonrasında da uzun yıllar büyük bir perakende firmasının e-ticaret departmanında yönetici pozisyonunda ve sonrasında ev dekorasyon üzerine bir markanın E-ticaret müdürü olarak görevini sürdürmüş ve ürün, satış ve satın alma tecrübelerini geliştirmiştir. Şu anda Cosalindo.com bünyesinde profesyonel iş hayatını sürdürmektedir.

Oğuzhan Vantilatör

Oğuzhan Vantilatör

Diğer Profesyoneller

Kadıköy / İstanbul

Firmamız, 1886 yılında kurulmuş, dünyanın en eski ve kaliteli tavan vantilatörü imalatçısı olanHUNTER markasının Türkiye‘ deki tek distribütörüdür.Hunter Markası‘ nın üretmekte olduğu tavan vantilatörleri; serinletme, hava sirkülasyonunu kontrol etme, bunları yaparken az enerji harcama, ömür boyu garantili olma, tamamen sessiz çalışma gibi teminat özelliklerinin yanısıra, yaşam alanlarınızın dekoratif düzenine, özel olarak tasarlanmış geniş ürün yelpazesi sayesinde şık ve mükemmel uyumluluk sağlayan, prestijli aksesuarlardır. Aşağıdaki internet adreslerimizden ürünlerimizi inceleyebilir, istediğiniz zaman bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.Firmamız, kurulduğu 1996 yılından bu tarihe kadar kazandığı tecrübe ile hizmet gücünü ve ihtiyaç duyulan tüm bilgiyi değerli müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

1 2