TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Dış Mekan Mobilya & Aksesuar

Dış mekân mobilya ve aksesuar tasarımları, iç mekânda tercih edilen mobilya ve aksesuarlardan farklıdır. İç mekânda kullanılan mobilya ve aksesuarların neredeyse tamamı dış mekân için uygun değildir. Dış mekân mobilyaları yağmur, rüzgâr, güneş gibi dış etkenlerden etkileneceği için bu tür etkilere karşı dayanıklı olmak zorundadır. Dış mekân mobilya ve aksesuarları, çoğunlukla tik ağacı, rattan, hasır, muz lifi, su sümbülü, abaka gibi malzemeler kullanılarak hazırlanır. Teak ağacı, yağlı yapısı nedeniyle en zorlu hava şartlarında bile yıpranmaz. Bu nedenle bahçe mobilyası denildiğinde akla ilk gelen malzemelerden biri tik ağacıdır. Dış mekân mobilyalarını korumak biraz özen ister. Kışın dış ortamda bulunmaları mobilyalarınıza zarar verecektir. Sürekli devam eden yağmurlara maruz kalmak da dış mekân mobilyalarınızın ömrünü kısaltacaktır. Ayrıca rutubetli alanlar tüm mobilyalar gibi dış mekân mobilyalarınız için de zararlıdır. Rutubet, mobilyalarınızın kısa sürede çürümesine neden olabilir. Bahçe mobilyalarınızı bir fırça ya da bez yardımı ile temizleyebilirsiniz. Zannedilenin aksine bambu mobilyalar, dış mekân mobilyası olmak için tik ağacı kadar uygun değildir. Bahçe sandalyesi, bahçe masası, bahçe takımları, masa takımları, bahçe bankları, bahçe sehpası şezlong, bahçe salıncağı/hamağı, bahçe minderleri dış mekân mobilyaları arasında sıralanabilir. Dış mekân mobilya ve aksesuar tasarımcıları ürünlerini uzun ömürlü ve kaliteli malzemeler kullanarak hazırlar, böylece bahçe mobilyaları farklı hava şartlarına maruz kalmalarına rağmen uzun süre kullanılabilir. Bahçe dekorasyonunda önemli parçalardan biri de bahçe mobilyalarıdır. Bahçe takımı kullanılabileceği gibi farklı minderler, farklı mobilya parçaları kullanarak bir kombin de oluşturulabilir. Bahçe mobilyaları sadece bahçe oturma grupları ile sınırlı değildir. Bahçe oturma köşelerinde orta sehpa, yan sehpa, halı, dekoratif ürünler, büyük ya da küçük vazolar, aydınlatma ürünleri kullanılabilir. Dış mekân mobilyalarının en sağlıklı kullanımı veranda kullanımıdır. Bahçe mobilyaları her ne kadar güneş ve yağmurdan diğer mobilyalara göre kolayca etkilenmeseler de bir süre sonra bu dış etkenler mobilyalar üzerinde zararlı etkilerini göstermeye başlayabilir. Kışın mobilyalarınızı kaldırarak yazın da güneş ve yağmurdan mümkün olduğunca uzak tutarak mobilyalarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Kiosk Flamant

Dış Mekan Mobilya & Aksesuar

Bodrum / Muğla

Rafine zevklere hitap eden ve kendine özgü Bohem-Burjuva yaklaşımıyla dekorasyon alanında fark yaratan Belçika kökenli Kiosk Flamant, zarif, zevkli ve şık ambianslar sunuyor.Koleksiyonda öne çıkan ahşap malzemeler, yüksek kalite mermer, deri ve hasır gibi doğal ürünlerle birlikte kullanılıyor. Koleksiyon ayrıca naturel tonlarda zengin bir çeşitlilik de sunuyor. Yerli antikalar, aqua teması ve arabesk desenler ile Akdeniz’in şirin sahillerini çağrıştıran bir ev atmosferi yaratıyor. Bolca sıcak renklerin ve doğal dokuların öne çıktığı koleksiyonda, sarı ve turkuaz renkleri, metal ve cam ile tamamlanıyor. Farklı stillere ve zevklere hitap eden çeşitlilikte ürünleri ile dikkat çeken marka, geniş bir tasarım yelpazesini de temsil ediyor. Kiosk Flamant geçmiş ve geleceğin mükemmel birleşimini, geleneksel ve yenilikçi tasarımlarla simgeliyor. Markanın hedefi, gelenekleri bozmadan geçmişin harmonisini çağdaş tasarımlara adapte etmek… Bu doğrultuda; klasik, provence ve Gustavian stilini modern çizgiler ile birleştirerek çağdaş bir koleksiyon sunuyor.

Daedalus Furniture

Dış Mekan Mobilya & Aksesuar

Beyoğlu / İstanbul

Daedalus ismi, mitolojiden İkarus’un babası Daedalus’dan gelir ve anlamı ustaca işlenmiş ya da işleyendir. Daedalus; 2012 yılında bu ideal doğrultusunda tasarımda aynı kaygı ve hassasiyetlere sahip, birbiriyle uyumlu fakat aynı zamanda farklı bakış açılarına sahip iki tasarımcı, Emre Evrenos ve Nazar Şigaher tarafından kurulmuştur. Daedalus; fikir önerilerini, ürünlerinin yanı sıra kişilere ve kurumlara tasarım danışmanlığı aracılığı ile de iletmeyi hedeflemektedir. Daedalus, tasarım koltuk, kanepe, sehpa, raf ünitesi, masa, sandalye, tabure gibi mobilyaları ile kısa zamanda tasarımseverlerin gözde markalarından biri haline geldi.

Vitello

Dış Mekan Mobilya & Aksesuar

Gaziemir / İzmir

Vitello Garden Concept ile değişim zamanı, Yaşam mekanlarınızı değiştirin yaşam kalitenizi arttırın.

Muudart

Dış Mekan Mobilya & Aksesuar

Ümraniye / İstanbul

Muudart ile tarz sahibi hayat alanları yaratın! Koleksiyonlarımızı keşfetmeyi sakın unutmayın. İthal yüzlerce ürün arasından mutlaka sizin tarzına uygun bir ürün bulabilirsiniz. Mobilya, dekorasyon, aydınlatma, sofra, banyo, halı, bahçe, yüzlerce kaliteli ve garantili üründen oluşan kataloğumuzu inceleyiniz.

Snoc Home&Garden

Dış Mekan Mobilya & Aksesuar

Ümraniye / İstanbul

Snoc Mobilya, 2004 yılından itibaren Doğal Rattan, Teak, Polyrattan ve iç mekan için Masif Mobilya gruplarını ithal etmektedir. Türkiye’de kendi mağazasının yanı sıra bayiler vasıtasıyla da satışını gerçekleştirmektedir. Her yıl ürün çeşitliliğini genişleten Snoc, dış mekâna uygun Teak-Rattan sentetik örgü mobilyalar ile doğal lifli mobilyalar, metal ve plastik esaslı masa ve oturma grupları, ahşap ve alüminyum gövdeli şemsiyeler ile aksesuarları müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. İç mekânda ise deri ve keten koltuk, antik ve özel el oyması ürünler ile görülmeye değer konseptler üretmekte ve ithal etmektedir. Keyifli mekanlar için koleksiyonunda çok fazla çeşit bulunduran Snoc Home & Garden, her yeni yılda, yılın modasına uygun, teras, balkon, bahçe, havuz başı ve iç mekân mobilyalarını sergilemektedir. Bunun yanında akrilik dış mekân kumaşları, minder, şemsiye, salıncak ve egzotik aksesuar alanlarında da mobilyaları destekleyecek hizmetler ve ürünler sunmaktadır. İstanbul Dudullu’da 1200 m2’lik mağazasında ve yine kendisine ait 5000 m2’lik Tuzla deposunda tüm ürünleri stoklu çalışarak, en kısa sürede ürün teslimlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle mobilya üretiminde özenle seçilen 1. sınıf ağaçlar, aylarca özel fırınlarda bekletilmekte ve ülkemiz şartlarına uyum sağlayabilecek kıvama geldiğinde, mobilya ustalarının elinde şekillenmektedir. Bu özenli çalışmanın verdiği güvenle Snoc Home & Garden ürünlerinde iki yıl garanti vermektedir. İnsani ve kültürel değerlere ve çevreye önem veren şirket yapısı ve sektördeki 10 yıllık deneyimiyle yaşam alanlarınızda konfor sağlamayı amaçlayan Snoc Home & Garden, daha iyi yaşam mekanları için mükemmeliyetçi ruhuyla ürettirdiği mobilyalarla hizmet sunmayı da hedefleri arasında sıralıyor. Bahçe ve iç mekân ürünleriyle, yaşam alanlarına çözüm arayan tüm kullanıcılar için ilk akla gelen çözüm ortağı olan Snoc Home & Garden, karşılıklı güven inşa ederek yenilikçi ürünleri, hizmetleri, insana ve topluma saygısıyla hep ön planda olmayı başarıyor.

Çınardan

Dış Mekan Mobilya & Aksesuar

Gebze / Kocaeli

Çınardan Orman Ürünleri, müşterilerine dünya standartlarında ahşap ve ahşap türevi ürünlerle bunlara ilişkin çeşitli bazı hizmetler sağlayan Türkiye'nin öncü bir firmasıdır. Gerek ithalatçı kimliği, gerekse imalat konusundaki yatırımları sayesinde, ormancılık sektöründe oldukça kısa bir sürede sağlam bir konum elde etmiştir.Çağdaş tesislerde seri ve hızlı üretim...Çınardan Orman Ürünleri, üretim tekniklerini, imalata yardımcı araç ve gereçlerini, makine parkurunu, tesis imkanlarını ve de profesyonel depolama anlayışını sürekli olarak geliştirmekte ve güncellemektedir. Çalışanları için sağlıklı ve güvenli iş alanları yaratmanın görevi olduğunu bilen Çınardan, iş güvenliğiesaslarına uygun ortam ve koşulları uygulamakta, çalışanlarını da iş güvenliği konusunda eğitmektedir.İthal ettiğimiz ağaçları, son tüketici mamüllerine dönüştürüyoruz.Latin Amerika'da yerel devlet tarafından ormancılığa özel şartlarla izin verilmiş doğal alanlardan toplayıp, tomruk olarak gemi taşımacılığı ile arada hiçbir aracı olmadan ithal ettiğimiz ağaçları, Türkiye'de (Gebze) bulunan modern üretim tesislerimizde, genellikle denizcilik ve peyzaj alanlarında kullanılmak üzere işliyoruz.