TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Ev Tekstili

Ev Tekstili

Ev tekstil tasarımları keyifli renkleri, kaliteli ve lüks kumaşları ile Cosalindo’da öne çıkıyor. Ev tekstil tasarım markalarını Cosalindo’da keşfe çıkın. Sadece oturma odası, yatak odası, banyo ve mutfakta değil yemek odasında da ev tekstil ürünlerine ihtiyaç duyulur. Sofra tasarımlarında masa örtüsü, peçeteler, sandalye giysileri ya da minderleri ev tekstil ürünlerine örnek teşkil edebilir. Tasarımların ürün tasarlarken hem görsel etkileyiciliği sağlaması hem de işlev konusunda en iyiyi hedeflemesi gerekmektedir. Ev tekstil ürünlerinde kullanılan malzemeler de ev tarzlarına göre farklılık gösterebilir. Örneğin country ya da rustik ev dekorasyonlarında dokuma ürün tercih edebilirsiniz. Geleneksel tarzda ise saten kumaştan gösterişli nevresim takımları kullanabilirsiniz. Cosalindo.com’da karşımıza çıkan ev tekstil ürünlerinden dilediğinizi satın alabilir, evinizin stilini baştan yaratabilirsiniz. Haremlique İstanbul, Anvogg, 44doors, Qumashe, Nanu Bedtime, S’RA, 2Stories, Crocodily Kid’s Architect, Muhtelif Design, Valeron, Hamam, Som Interior, Muudart, İkikız, Bohemtolia, Helen George gibi tekstil markalarına ait tasarım tekstil ürünlerine Cosalindo’dan ulaşabilir, dilerseniz en beğendiğiniz tasarım tekstil ürünlerini online alışverişle satın alabilirsiniz.

44doors

44doors

Ev Tekstili

Pendik / İstanbul

Evrendeki herşey senin içindedir.  Her ne arıyorsan kendi içine bak.  44DOORS bir markanın ötesinde müşterilerine çok özel ürünler sunan bir yaşam tarzı bütünüdür. Ana esinlenme kaynağını, tasavvuf inanışında 'kamil insan olabilmek' için geçilmesi gereken 44 Kapıdan alır.   Çünkü ancak içine bakabilen ve oradaki saf güzelliği bulmuş insan başka güzellikleri görebilir. Rumi buna Öz'e dönüş yolculuğu der. 44Doors bu Öz’e yolculuğunuza eşlik etmek amacıyla tasarladığı ürünlerde sade çizgilerin yanısıra, Anadolu Türk motifleri ve Mesnevi’den alıntılara da yer veriyor. Zamansız ürünlerin tasarımlarında %100 iyi pamuktan üretilen kaliteli keten kumaşlar ve nakış detayları yer alıyor. Ham, Can, Aşk ve Rumi koleksiyonlarından oluşan kırlentler, keseler, lavanta kokulu yastıklar tasavvufun doğuş zamanından günümüze uyarlanan motif ve mesajlar taşıyor. 44Doors bu topraklardan çıkan değerleri yurtdışına taşımak ve tanıtmak amacıyla başlayan yolculuğunda Rumi’nin ayak izlerini takip ediyor. Sen bu evrenin ruhusun, senin adın AŞK.

Anvogg

Anvogg

Ev Tekstili

Zeytinburnu / İstanbul

Fransızca “beğenilen, rağbet edilen” dir Anvogg. Sofistike, lüks. Avrupalı avangart bir tavırdan doğan yeni ve zamansız duruşuyla lüks ev dekorasyon markamız Anvogg'u 2017'nin başlarında hayata geçirdik. Görkemli, şık ve zarif ev dekorasyon ürünleri arayanlara hitap eden Anvogg ürünlerinin tümü hakiki Toscana yünlü koyun derisi ve Cavallino yünlü dana derilerinden üretilmiştir. Cavallino ürünler özel küçük çaplı danalardan seçilmiş olmaları itibariyle tüyleri son derece yumuşak ve parlak yapıdadır. Anvogg battaniyeler, yastıklar ve ev aksesuarları dikkat çekici dengeli zerafetle harmanlanmış olağanüstü işçiliğin mükemmel bir ifadesidir. Kullanılan yünlü deriler tamamen eti için kesilen koyun ve buzağı gibi hayvanlardan üretildiğinden, sivil toplum örgütleri ve hayvanseverlerden hiçbir şekilde herhangi bir tepki veya olumsuz bir görüş almamaktadır.

Kiosk Flamant

Kiosk Flamant

Ev Tekstili

Bodrum / Muğla

Rafine zevklere hitap eden ve kendine özgü Bohem-Burjuva yaklaşımıyla dekorasyon alanında fark yaratan Belçika kökenli Kiosk Flamant, zarif, zevkli ve şık ambianslar sunuyor.Koleksiyonda öne çıkan ahşap malzemeler, yüksek kalite mermer, deri ve hasır gibi doğal ürünlerle birlikte kullanılıyor. Koleksiyon ayrıca naturel tonlarda zengin bir çeşitlilik de sunuyor. Yerli antikalar, aqua teması ve arabesk desenler ile Akdeniz’in şirin sahillerini çağrıştıran bir ev atmosferi yaratıyor. Bolca sıcak renklerin ve doğal dokuların öne çıktığı koleksiyonda, sarı ve turkuaz renkleri, metal ve cam ile tamamlanıyor. Farklı stillere ve zevklere hitap eden çeşitlilikte ürünleri ile dikkat çeken marka, geniş bir tasarım yelpazesini de temsil ediyor. Kiosk Flamant geçmiş ve geleceğin mükemmel birleşimini, geleneksel ve yenilikçi tasarımlarla simgeliyor. Markanın hedefi, gelenekleri bozmadan geçmişin harmonisini çağdaş tasarımlara adapte etmek… Bu doğrultuda; klasik, provence ve Gustavian stilini modern çizgiler ile birleştirerek çağdaş bir koleksiyon sunuyor.

Nanu Bedtime

Nanu Bedtime

Ev Tekstili

Şişli / İstanbul

Nanu Bedtime Uyku Dünyasına Hoşgeldiniz! Malzemelerinin, tasarımlarının ve üretimlerinin her aşamasında anne özeni, anne yüreği ve anne aklıyla hazırlanmış, uyku vakti denince ihtiyaç duyulan, anne beklentilerini karşılamak için geliştirilmiş küçük detaylarıyla Nanu Bedtime markalı ürünler, sevgiyle siz anneler ve çocukları için üretildi. 0-12 yaş çocuk nevresimleri, pijamalar, gecelikler, karyolalar, uyku oyuncakları gibi uyku ürünlerine odaklanmış ilk ve tek uluslararası Türkiye markası olma misyonuyla yola çıkan Nanu Bedtime, sunduğu özellikli ürünlerin yanı sıra, iyi uyku konusunda da önemli bir referans kaynağı olmayı hedefliyor. Nanu Bedtime, çocuk gelişiminde büyük önem taşıyan uyku ile ilgili her konuyu derinlemesine, konunun uzmanlarından alınan en doğru bilgiler eşliğinde annelere ulaştırıyor. Bu amaçla Nanu Bedtime tarafından bir araya getirilen uzmanlar arasında pedagog ve uyku koçları bulunuyor. Nanu Bedtime, uzmanlardan aldığı tüm bilgileri, tasarladığı ürünleri geliştirmek için de kullanıyor. İyi uykunun önemini bilen, sevginin çocuk sağlığı ve gelişimine sağladığı büyük katkının ateşli bir savunucusu olan Nanu Bedtime, annelerin çocuklarını sevgiyle uyutabilmesi için gerekli uyku ürünlerine yönelik tüm ihtiyaçları, gerçek bir anne duyarlılığı içinde onlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

2Stories

2Stories

Ev Tekstili

Ümraniye / İstanbul

İsveç’te doğup, İstanbul’da büyüyüp, İsveç’li bir anne ile Türk bir babanın ortanca çocuğu olarak, İstanbul Teknik Üniversitesinden tasarımcı olarak mezun oldum. 14 yıllık profesyonel iş hayatımın içerisinde, Elin ve Aren Noah adında dünyanın en güzel ve özel iki varlığına sahip olarak, annelik mesleğini edindim.  Tasarımcı/Kreatif Direktör/Genel Müdür Yardımcılığı ise 13 yıllık perakende tecrübemin içine sığdırdıklarım oldu. Sonunda, 2015 yılında, en sevdiğim iki mesleğimi birleştirerek, 2 Stories ismiyle, bebek ve çocuklarımızın dünyalarında, yaşam alanları için A’dan Z’ye her türlü ihtiyaç ve görsel zevki karşılayabileceğimiz bir dünyayı yaratma hedefiyle kendi markamı kurmaya karar verdim.

Haremlique Istanbul

Haremlique Istanbul

Ev Tekstili

Beşiktaş / İstanbul

Haremlique İstanbul dünya çapında, ev ve kurumsal kullanım için yüksek kaliteli ürünlerin üretimine spesiyalize olmuştur. Firmanın belirgin konsepti, bulunduğu modern İstanbul 'dan doğup, ilhamını zarif  Osmanlı temalardan esinlenerek alıyor. Haremlique İstanbul 'un tasarımları zamansız stil ve elegan sadeliğin buluşmasıdır. Fokusun sadelikte olması titiz işçiliklerin ve kaliteli kumaşların öne çıkmasını sağlamaktadır. Haremlique İstanbul koleksiyonları %100 mısır pamuğundan üretilmiş nevresim ve havlu takımlarından, özel tasarım peştemallerden, ev giyiminden, kokulu mumlara, sabundan ve diğer ev aksesuarlarından oluşmaktadır. Haremlique İstanbul ayrıca evleriniz ve yatlarınız için isteğe göre özel ebat, tasarım ve monogramlı çalışmalarla hizmet vermektedir.

Muhtelif Design

Muhtelif Design

Ev Tekstili

Şişli / İstanbul

Muhtelif Design; mobilya, aydınlatma, aksesuar tasarımı ve üretimi yapmaktadır. Kişiye ve mekâna özel tasarım ve üretim hizmeti de sunmaktadır. Aynı zamanda mimarlık ofisi olarak varlığını sürdüren Muhtelif Design, fonksiyonelliğin ve estetiğin bir arada uygulandığı çözüm önerileri ile ev, ofis, otel, restoran gibi birçok mekânın mimari tasarım ve uygulama projelerini yürütmektedir.

Palmhouse Living

Palmhouse Living

Ev Tekstili

Beşiktaş / İstanbul

PALMHOUSE, Akdeniz yaşaminin güçlü, rahat ve ferah tarzını ilham alarak doğal malzeme ve modern tasarımı bir araya getiriyor.2012’de kurulan PALMHOUSE üretimine, ham keten ve Anadolu’da dokunmuş kumaşlar kullandığı yastık koleksyonu ile başladı. Seçenekleri çoğaltıp çeşitli cam ürünler, mikron gümüş kaplama aksesuarlar ve duvara asılabilecek çeşitli tablo ve resim çalışmalarıyla ürünlerini geliştirmeye devam ediyor.Bugün ürün gamı genişlemiş olan markamızın hedefi alışa gelmiş ve klasik dekorasyon ürünlerine farklı renkler ve dokunuşarla yeni bir tarz getirmektir.Ürünlerin hepsi Türkiye’de el işçiliğiyle üretiliyor. Ketenlerin ve kumaşların doğal olmasına, ürünlerin belli bir rahatlık sergilemesine ve Akdeniz dokusunu iyi yansıtmasına özen gösteriyoruz.

S'RA

S'RA

Ev Tekstili

Sarıyer / İstanbul

Butik bir kozmetik ürünleri markası olan S’RA Home, 2016 yılında faaliyete başladı. Kurucusu Esra Şahin’in kendi deneyimlerinden ilham alan S’ra Home ürünleri, özel seçilmiş esansları, kalitesi ve şık tasarımı ile öne çıkıyor. Marka, sofistike değerleri paylaşan kadınların bakım ve güzellik yolculuğundaki eşlikçilerinden biri haline dönüşmeyi hedefliyor.

Melih Kohen Interior

Melih Kohen Interior

Ev Tekstili

Sarıyer / İstanbul

Melih Kohen Interior 2012 yılından bu yana ağırlıklı olarak konut projelerinde, farklı ihtiyaçlara yönelik konsept danışmanlığı, iç mimari anahtar teslim proje uygulamaları yapıyor. Her mekanın ruhunu en özgün şekilde yansıtmak için müşterileriyle birlikte yepyeni bir yolculuğa çıkmak gerektiğinin altını çizen Melih Kohen, onların yaşam biçimlerini ve ihtiyaçlarını ortaya çıkartıp kendi deneyimleriyle harmanladığı sıcak ve huzurlu mekanlar yaratıyor. Yarattığı mekanlarda kişiye özel üretim fikri ile yola çıkan Melih Kohen Design Studio, koleksiyonunda mobilya, yastık, aydınlatma ve aksesuarların yanı sıra her zevke hitap eden tablolara da yer veriyor. Mermer, cam, pirinç ve ahşap gibi doğal malzemelerin ve farklı dokuların uyumuyla hayat bulan tasarımlar, standartların dışına çıkarak, mekanlarına farklılık katmak isteyen herkes için özgün çözümler sunuyor.

Crocodily Kid's Architect

Crocodily Kid's Architect

Ev Tekstili

Şişli / İstanbul

Crocodily Kids Architect’in yaratıcısı Hayal Selin Necipoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra İtalya Domus Akademi’de ürün tasarımı üzerine yüksek lisans yaptı. Ev, konut, restoran gibi farklı projelerde mimar ve iç mimar olarak çalışan Selin Necipoğlu, 2009 yılında çocuk mimarisi ve ürün tasarımı konusunda uzmanlaşmaya karar verdi. “Büyük hayaller, küçük alanlar'’ mottosuyla çıktığı bu yolda 2009 yılında Crocodily markasını kuran Selin Necipoğlu, çocukların yaratıcılıklarının altını çizen ve değişen ihtiyaçlarına cevap veren tasarımlar yapıyor. Her çocuğun dünyasının farklı olduğunu unutmayarak, 2009 yılından beri çocuğun sınır tanımayan hayal dünyasını beslemek üzere tasarlayan Crocodily Kids Architect, ilhamını çocuklardan, doğadan ve oyuncaklardan alıyor ve bilinçli tasarlanmış bir mekânın, çocuğun hayal gücüne, mutluluğuna ve öz güvenine katkısı olduğuna inanarak yaratıyor. Çocuk odalarından, eğitim kurumlarına, çocukların olduğu tüm mekânlara iç mimari proje ve mobilyaların yanı sıra perdeden duvar kâğıdına, farklı konseptlerdeki yastıklardan posterlere, yatak örtüsüne kadar yaratıcı ve uçtan uca çözümler sunuyor.

Valeron

Valeron

Ev Tekstili

Şişli / İstanbul

Valeron, Türkiye’nin en köklü ve deneyimli kuruluşlarından Zorlu Holding’e bağlı Zorlu Tekstil Grubu’nun bilinen en özgün uluslararası markalarından biridir. 2005 yılında ev tekstili dünyasına tanıtıldığı günden bu yana Valeron, farklı renk ve desen seçenekleri; yenilikçi ve sade koleksiyonlarıyla yaşam alanlarına özgün bir stil kazandırmaktadır. Şıklığıyla girdiği her ortamı değiştiren Valeron, ilk bakışta “kalite ve zarafeti” çağrıştıran seçkin bir tarza sahiptir 

Hamam

Hamam

Ev Tekstili

Merkez / Denizli

1999 yılında Denizli’de kurulan Hamam, adını Türk hamam kültürünün köklü tarihinden ve insanda yarattığı huzur, yenilenme ve arınma duygularından alıyor. Günümüzde, yatak odası tekstili, banyo tekstili ve ev giyimi kategorilerindeki üretimini, kendiyle özdeşleşen rafine çizgisi ve renk paleti üzerinden yapan markanın ürün gamında, nevresim setleri, throw, battaniye, havlu, bornoz, terlik, paspas, gecelik, sabahlık, terlik vb. tasarımlar bulunuyor. Hamam’ın tüm bu ürün gamında kullandığı, marka adına patentli iplikler özel olarak hazırlanıyor. Inovasyona önem veren markanın her yeni koleksiyonu, hydrocotton, aerocotton ve triocotton gibi ileri teknoloji üretim teknikleri ile dokunuyor. Uzun süren araştırmalar sonucu yenilenen ürün gamında, sofistike ve natürel bir yaşam tarzının altını çizen Hamam’da organik pamuk, bambu, keten, ipek gibi doğal dokular kullanılıyor; taş, kül, kil, kum gibi dingin ve sade yeryüzü tonları öne çıkıyor. Logosu ünlü iç mimar Emre Özgüder tarafından Braille alfabesinden ilham alınarak tasarlanan Hamam sonraki yıllarda, sektörün duayenleriyle çalışmalarına devam etti. 2000 yılındaki ilk koleksiyonunun kreatif direktörü İdil Tarzi oldu. Hamam, dikkatleri çeken ilk koleksiyonun peşi sıra 2003 yılında Frankfurt Heimtextil ve Paris Maison&Objet fuarlarına katılan ilk Türk markası oldu. Bu adımlarla uluslararası alanda doğru ve ortak bir tasarım diline sahip olduğunu kanıtlayan markanın kreatif direktörlüğüne 2006 yılında Carlo Giordanetti getirildi. Aynı yıl Paris, Moskova ve Düsseldorf’ta ilk mağazaları açıldı. Aziz Sarıyer ve Zeynep Fadıllıoğlu, Hamam için koleksiyonlar yarattılar. Marka, ilk yerli mağazasını 2008’de İstanbul’da açtı. Bugüne kadar Mandarin Oriental otel zincirleri, Harrod’s, Robert De Niro’nun sahibi olduğu The Greenwich Hotel gibi pek çok noktada tercih edilen, Moskova’dan New York’a kadar önemli metropollerde satış noktalarına sahip olan Hamam, marka açılımını, globalleşen dünyadaki ev yaşamlarının günümüzdeki en önemli ihtiyacı olan ‘doğal, sağlıklı ve zarif tasarım’ üzerine kurarak yoluna devam ediyor.

Som Interior

Som Interior

Ev Tekstili

Eyüp / İstanbul

 Temelinde mükemmelliyetçilik ve tasarım aşkı olan bir yolculuk bizimkisi.  2012 yılında Çukurcuma’da başladığımız bu yolculuk bize çok şey öğretti. Her zaman farklı olmayı, insanların ihtiyaçlarına hitap edebilmeyi ve onlar için vazgeçilmez olmayı hedefledik. Çok şey ürettik, çok şey tasarladık, çok kafa yorduk. Güncel tasarımı, dünyada olup biteni yakından takip ettik. Kaliteli işçiliğimizden hiç bir zaman ödün vermedik, tedarikçilerimizi de eğiterek büyük bir aile olduk. Tüm bu süreçte değişmeyen tek şey ise yaratma ve üretme aşkımız.  Tüm ürünlerimizin arkasında işte bu aşk ve adanmışlık var.

İkikız

İkikız

Ev Tekstili

Merkez / Denizli

‘’İkikızKumaşlara, tasarıma ve sanatsal tarihe hayranlığı olan Elvan ve Meral, geçmişten gelen detayları günümüze modernize ederek tasarımlarına aktarıyor. İKİKIZ, lüksün ulaşılabilir olduğunu kanıtlarcasına, Battaniye, Spa, Plaj, Mutfak ve Ev Koleksiyonları ile kullanımı rahat ve kaliteden ödün vermeyen tasarımları hayata geçiriyor. Zerafet ve uzun ömürlülüğün harmanlandığı, el tezgahları ile üretilen ve %100 Denizli menşeili ürünlerini dünyanın dört bir yanında gururla sunuyor.’’

1 2