TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Halı ve Kilim

Halı ve Kilim

Halı ve kilimler mekâna sıcak bir hava katması açısından oldukça önemlidir. Halı ve kilim modelleri her yıl yenilenmekle beraber klasik halı modelleri her zaman bir adım önde olmaktadır. Halı ve kilimlerin tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. İlk halıların M.Ö. 500 yıllarında Orta Asya dolaylarında yapıldığı düşünülmektedir. İran halıları, Türk halıları, Azerbaycan halıları, Afgan halıları klasik halı modelleri arasında işçilik ve tarz olarak öne çıkmaktadır. Ev dekorasyonunda sıcaklık arayanlar için en güzel halı ve kilim modelleri ürün profesyonelleri tarafından Cosalindo’da sıralandı. Cosalindo’yu inceleyerek ev ya da mekân tasarımlarınız için en güzel kilim ve halı modellerini bulabilir, ilginizi çeken projeleri inceleyerek kendi ev dekorasyonunuzla ilgili fikir edinebilirsiniz. Tasarım halılar, tasarım kilimler, el dokuma halılar Selam Carpet & Home, Loominology markalarıyla Cosalindo’da buluşuyor. Çocuk odası halı tasarımları için ise 2Stories Cosalindo’da. Cosalindo’da en güzel halı modellerini bulabileceğiniz profesyonel sayfalarında hem mağaza bilgilerini bulabilir hem de dilerseniz ürünleri detaylı inceleyerek online sipariş verebilirsiniz. Cosalindo’da farklı tarzlarda halı ve kilim modelleri bulabilir, eviniz ofisleriniz mağaza ve showroomlarınız için tasarım halı siparişinizi verebilirsiniz.

2Stories

2Stories

Halı ve Kilim

Ümraniye / İstanbul

İsveç’te doğup, İstanbul’da büyüyüp, İsveç’li bir anne ile Türk bir babanın ortanca çocuğu olarak, İstanbul Teknik Üniversitesinden tasarımcı olarak mezun oldum. 14 yıllık profesyonel iş hayatımın içerisinde, Elin ve Aren Noah adında dünyanın en güzel ve özel iki varlığına sahip olarak, annelik mesleğini edindim.  Tasarımcı/Kreatif Direktör/Genel Müdür Yardımcılığı ise 13 yıllık perakende tecrübemin içine sığdırdıklarım oldu. Sonunda, 2015 yılında, en sevdiğim iki mesleğimi birleştirerek, 2 Stories ismiyle, bebek ve çocuklarımızın dünyalarında, yaşam alanları için A’dan Z’ye her türlü ihtiyaç ve görsel zevki karşılayabileceğimiz bir dünyayı yaratma hedefiyle kendi markamı kurmaya karar verdim.

Loominology

Loominology

Halı ve Kilim

Şişli / İstanbul

Fatih Köker tarafından kurulan Loominology, geleneğin ruhuyla geleceğin yaratıcılığını harmanlayarak koleksiyonlar oluşturuyor. Adını taşıyan halıların üretimini gerçekleştirdiği noktalarda, yerel özelliklere sadık kalarak, kendi anlayışıyla benzersiz dünyalar tasarlayan Loominology, üretim kapasitesi ve know-how ile benzersiz bir konumda yer alıyor. Deneyim ve uzmanlığını, uluslararası ortakları ve yönetim ekibi ile birleştiren Loominology, üç kıtada yedi ülkede faaliyet gösteriyor.

Selam Carpet & Home

Selam Carpet & Home

Halı ve Kilim

Şişli / İstanbul

2014 sonbaharında Teşvikiye Topağacı’nda kapılarını açan Selam Carpet & Home, iç mimarları ve dekoratörleri çok çeşitli el dokuma yer yaygıları ile buluşturmaktadır. Ezgi Vardarsuyu tarafından kurulan Selam Carpet, mekansal kurgusu ve koleksiyonları sürekli yenilenen galeride, iç mekân projelerine özel renk ve ölçülerde sipariş üzerine imalat da yapılabilmektedir. Anadolu ve Mezopotamya bölgelerinin 1960 öncesi özgün dokumaları, yenilikçi renk paletleriyle ve moda trendlere uygun olarak projelere sunulmaktadır.

Table And Sofa

Table And Sofa

Halı ve Kilim

Kadıköy / İstanbul

İncilya Parlak, 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Tekstil kökenli bir ailede büyümesi, kumaşlara, modaya ve dekorasyona olan ilgisi onu Table & Sofa markasını hayata geçirmesinde önemli bir rol oynamıştır. Fas'tan bohem stilden ilham alarak tasarladığı "Morocco Collection" markanın ilk koleksiyonudur. Table and Sofa, natürel doku ve hislerden ilham alıp, bunları modern ve bohem bir havayla bütünleştirerek mekanları daha çarpıcı, tarz ve ilham verici yaşam alanlarına dönüştürüyor. Marka olarak küçük dekoratif parçalar ve dokunuşlarla, mekanlarınızda özgün ve alışılmışın dışında bir tarz yaratmayı hedefliyoruz.Ürünlerin tamamı el işçiliğiyle üretildiği, doğal pamuk aksesuarların, şeritlerin ve keten dokulu kumaşların kullanıldığı yaz koleksiyonu, markanın kimliğini oluşturan en önemli unsurlardandır.