TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

27.10.2017

10 ÖRNEKTE TAVAN VANTİLATÖRLERİ

Bu eylül bir başka. Temmuz gibi bir eylül ayı yaşıyoruz. Bir yandan da akşamları serin hava kendini hissettirmeye başladı. Klimayı aralıksız çalıştırmak yerine bir açıp bir kapadığımız, açsak üşüdüğümüz kapasak bunaldığımız tam tamına mevsim geçişi günlerindeyiz. Esasen bu havaların en ideal çözümü tavan vantilatörleri, buz gibi bir ortam yaratıp suni soğuğuyla bizi üşütmek yerine, ortam havasını kendi rüzgarıyla uçuşturarak bizi ferah tutabilen bir çözüm ortağı. 

Klimalar çıktı çıkalı kendilerine pek de ilgi göstermediğimiz bir gerçek. Ama üreticileri de farklı modellerle ısrarla dikkatimizi çekmeye çalışıyor. Standart düz çubuklu vantilatör modellerindense tropikal yaprakları andıran farklı dizaynda tavan vantilatörleri gerçekten ilgi çekici ve sevimli. 

Yatak odasında klima olması gerektiğine inanan ama siz de açıkken uyuyamayanlardansanız tavan vantilatörleri en kurtarıcı seçenek. Hız ayarı ile gece uykunuzda sizi üşütmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. 

Vantilatörler genelde iç mekan için düşünülür ama bir istisna mevcut. Verandada yemek yemenin keyfi apayrıyken bunaltıcı havada bunu yapamayıp yine içeri hapsolduğumuz zamanlar olur. Dış mekana da klima takılamayacağı için yine tek çözüm tavan vantilatörü! Sıcak hava bile olsa en azından yarattığı esintiyle bize rahat nefes aldıracaktır.

Bu pratik ürün çift amaçlı olarak da kullanılabilir. Bazı vantilatör modellerine entegre edilen aydınlatma sistemiyle iki işlevli olarak kullanılabilir. Dolayısıyla ortada vantilatör takılı olduğunda gömme aydınlatma veya spot gibi ilave aydınlatma aparatlarına mecbur kalmamış olursunuz. 

Evlerde merkezi sistem klima bulunmuyorsa mutfağa klima taktırmak kimsenin tercih ettiği bir ev alanı değil. Halbuki yemek yaparken çalışan fırın ve ocaklarla bir de güneş alan bir mutfaksa ne kadar içinde durulamaz bir hal aldığını bilirsiniz. Durum buyken neden vantilatör ile bu sorun da aşılmasın ki? 

Tavan vantilatörlerinin ayaklı vantilatörlere göre en büyük avantajı devamlı nereye konulacağı şaşırılmış bir şekilde odadan odaya sürüklenmek zorunda kalmayışları. Siz de fazla göz önünde olmayan ama düşündükçe ihtiyaç duyduğumuz vantilatörleri nerelerde değerlendirebileceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Cosalindo'dan seçtiğimiz tavan vantilatörlerine göz atmak için şurayı ziyaret edebilirsiniz ;)

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar