TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

09.07.2019

2019 BAHÇE MOBİLYALARI İLE BAHÇELERİNİZİ YENİLEYİN

Yaz geldiğine göre bahçelerimizdeki eksikleri fark edip gidermenin, bahçe dekorasyonumuzu yenilememizin, tazelememizin zamanı geldi. 2019 bahçe dekorasyonu trendleri nelerdir, bahçe mobilyaları 2019 trendleri nelerdir, bahçemizi nasıl yenileriz, havuz başı mobilyaları nelerdir gibi sorularınıza cevap bulacağınız yazımıza başlıyoruz.

Bahçeler yaz kış farklı anlamlar kazanan alanlarımız. Doğayla bütünleştiğimiz, dinlendiğimiz, konuklarımızı ağırladığımız, çocuklarımızın keyifli zaman geçirmesini sağlayan bahçelerimiz de her yıl yenilenmeyi hak ediyor.

Bahçe tasarımımızı yenilememiz için bahçemizi tamamen baştan yaratabileceğimiz gibi görünümü birkaç küçük dokunuşla tazelememiz de mümkün.

Bahçe mobilyalarında 2019 trendlerine hızlıca göz atalım mı, ne dersiniz? Bahçe mobilyalarında mobilya takımları her zaman en kullanışlı çözümlerden ancak trend, keyif mobilyaları. İçinde kıvrılıp uzanabileceğiniz, kapanıp kitap okuyabileceğiniz keyif mobilyalarına ilgi azalmıyor. Bahçelerinize, havuz başına mutlaka bir keyif köşesi oluşturun.

Salıncaklar, sallanan mobilyalar bizi çocukluğumuza götürdüğü için mi bilinmez her zaman ilgimizi çekiyor. Şimdi ise salıncaklar bahçe mobilyaları trendlerinden biri. Sallanarak içeceğimizi yudumladığımız, dostlarımızla sohbet ettiğimiz salıncaklar bahçelere çok yakışıyor, mutlaka göz atın.

Evlerde urban jungle etkisi devam ederken bahçelerde de saksı çiçeklerine ilgi artıyor. Tropik bitkiler, yeşil büyük yapraklı bitkiler, bahçelerin oturma alanlarına canlılık kazandırıyor ve bahçe ile oturma alanları arasında bağ oluşturuyor.

Dış mekân halıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu yılın trendlerinden biri de dış mekanlarda halı kullanmak. Rengarenk halıların yanı sıra morocco desen halılar da dış mekanlarda tercih edilen halı modelleri arasında. Dış mekân için özel üretilen halı modellerinden birini tercih edebileceğiniz gibi eğer oturma alanınız bir verandadaysa iç mekân halılardan birine de şans verebilirsiniz. 

Taşlar, su ile taşı bütünleştiren dekoratif detaylar dış mekanlarda ilgi çekici bir görünüm sunuyor. Su ve taşın dinlendirici birleşimi ile dış mekanlarınıza sakin bir hareketlilik kazandırabilirsiniz.

Aydınlatmalar, bu yıl önceki yıllardan daha değerli. Dekoratif amaçlı aydınlatmalar, küre zemin aydınlatmaları, dış mekân aplikleri, havuz içi dekoratif aydınlatmalar dış mekân trendleri arasında.

Şömineler, ocaklar ve mangallar... Alev çukurları, alev noktaları bu sene trend listesindeki yükselişine devam ediyor. Bahçenizde oturma alanınızın sehpasına yerleştireceğiniz bir masa üstü şömine bile trendi yakalamanızı sağlayacaktır, masa üstü şömine alternatiflerini bulmak mümkün. Mangallar ise, eğlenceli yaz akşamlarının keyifli davetlerinde en büyük yardımcınız. Trendlerin keyif odaklı olduğu günümüzde mangalı da trendler arasına ekleyebiliriz. Mangal seçeneklerini Cosalindo'da bulabilirsiniz. 

Fenerler, bu yıl fenerlerin yılı oldu. Ev dekorasyonunda kendilerine edindikleri yeri şimdi dış mekanla ile birleştiriyorlar. Aydınlatma alternatifi olmalarının yanı sıra dekoratif olarak da tercih edebileceğiniz fenerleri farklı boyları ile bütünleyerek doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz. Birçok fener modeli arasından bahçeniz için en uygun olanı bulabilirsiniz. 

Havuz başı mobilyaları nelerdir? Elbette şezlonglarla başlamalıyız, ancak ilk akla gelen şezlong modellerinin ötesine geçmek isterseniz bunun için de alternatifiniz var. İkili şezlonglar bunlara en güzel örnek.

Keyif mobilyalarının birçoğu havuz başında da tercih edilebilir. Salıncaklar yine sadece bahçelerde değil havuz başında da bir eğlence fırsatı sunacaktır.

Havuz başında ya da bahçede, veranda da bir bar ortamı da yaratabilirsiniz. Seçeceğiniz bahçe mobilyaları ile bar oluşturmanız keyifli zaman geçirmenize yardımcı olacaktır.

Cosalindo’dan sizin için seçtiğimiz bahçe mobilyalarını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar