TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

09.04.2019

2019 KONSOL VE DRESUAR MODELLERİ

Dresuarlar çok merak edilen ve ilgi gören mobilyalar. Dresuara en yakın alternatif ise konsollar. Bu yazımızda dresuar ve konsollardan bahsedeceğiz. Dresuar nedir, nasıl kullanılır, nerede kullanılır? Konsol nedir, nerede kullanılır, nasıl kullanılır? Dresuar ve konsollarla ilgili merak ettikleriniz yazımızda. 

Konsol, duvar kenarına yerleştirilen üzerine çoğunlukla ayna yerleştirilen üzerine dekoratif objeler koyabileceğiniz çekmeceli, dolaplı mobilyadır. Dresuar da aynı şekilde duvara bitişik olarak konumlanır, dresuarın ayakları olmayabilir yani duvara monte edilerek kullanılabilir. Konsol büyük bir mobilya olarak karşınıza çıkabilecekken dresuarda çoğunlukla çekmece ya da dolap olmaz, ince ve zarif mobilyalardır. 

DRESUAR MI ŞİFONYER Mİ?

Dresuar modellerinin de konsol modellerinin de en çok tercih edilen tamamlayıcısı aynadır. Özellikle yuvarlak kesim ayna modelleri tercih edilmektedir. Dresuarlar ve konsollar her stile uyum sağlayacak şekilde tasarlanabilir ve bu şekilde kullanılabilir. Vintage, retro, modern, rustik, country, çağdaş, eklektik, geleneksel, klasik dilediğiniz her stile uygun bir dresuar ya da konsol mutlaka bulabilirsiniz.

VAZGEÇİLEMEYEN ALIŞKANLIK: DRESUAR

Dresuarların üzerini dekore ederken bazı hususların atlanmaması gerekiyor. Dresuarların ve konsolların üzerini en güzel şekilde gösteren aksesuarlar abajurlar olabilir. Dresuarın iki köşesine ya da bir köşesine yan yana iki tane abajur yerleştirebilirsiniz. Dresuar ve konsolların bir köşesinin üzerine bir tane abajur da yerleştirilebilir. Kitaplar da dresuar ve konsollar için ilgi çekici dekoratif öğeler olarak seçilebilir. Altın ve gümüş rengi 2019'da da dekorasyon trendleri arasında. Dresuar ve konsollarınız için seçeceğiniz dekoratif objelerden bazılarını altın ve gümüş renklerinde seçmeye özen gösterin. Doğal objeler de dresuar ve konsollar üzerinde şık duracaktır. Taşlar, ağaç parçaları country ve rustik evler için ideal objeler olarak sayılabilir. Konsolların da dresuarların da üzerine çerçeve yerleştirilebilir. Çerçevelerinizin rengini altın ya da gümüş rengi seçebileceğiniz gibi, ahşap çerçeveler de seçebilirsiniz.

FARKLI KOMBİNLERLE 15 DRESUAR ÖNERİSİ

Aynalı konsol modelleri ya da aynalı dresuar modelleri bulunabileceği gibi aynasız olarak sunulan ancak sonrasında dilerseniz ayna dilerseniz tablo ile üzerini tamamlayabileceğiniz konsol ya da dresuar modelleri de bulunmaktadır. Dresuar ve konsolların üzerini ayna ya da tablo gibi bir detayla tamamlamanız da şart değil, dilerseniz boş olarak da tercih edebilirsiniz. Dresuar fikirlerinden biri olarak, son yılların trendlerinden duvar galeri de ilginizi çekebilir. Bol çerçeve, farklı objeler duvara monte edilerek bir bütünlük sağlanabilir.

Dresuar ve konsol modelleri farklı renklerde karşınıza çıkabilir. Eskitme hardal rengi, sarı ya da yeşil olabileceği gibi masif ahşap, boyalı ahşap ya da pirinç de olabilir. Son yıllarda ofis dekorasyonlarının etkisiyle metal olarak da karşımıza çıkabilen dresuarlar yemek odası, salon, yatak odası ya da antrede kullanılabilir. Çoğunlukla evin giriş bölümüne yerleştirilen konsol ve dresuarlar dekorasyonda küçük ama önemli bir detayı tamamlar.

Dresuar ve konsol modellerini incelemek için https://www.cosalindo.com/konsollar-ve-dresuarlar

Sizin için seçtiğimiz dresuar ve konsol modelleri ile dekoratif objeleri aşağıda inceleyebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar