TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

30.04.2019

ALMANYA PROJEMİZ: VILLA BEAUTIQUE GÜZELLİK SALONU

Her projede aynı heyecanı hissediyoruz. Villa Beautique projemiz tamamlandı. Cosalindo olarak, bizimle buluşan projeleri profesyonellerimizle paylaşıyor ve mimari profesyoneller ile tasarım talebi olan müşterileri bir araya getiriyoruz. Almanya'da bir güzellik salonu olarak açılacak olan Villa Beautique projemizi de Monatİst ile paylaştık ve sonuç keyif verdi. Bir blog yazısı yazarak hem süreci ve detayları hem de sonucu sizlerle paylaşmak istedik. 

Almanya’nın Ingolstadt şehrinden özel bir mimari tasarım ile müşterilerine farklı bir deneyim sunmak isteyen Villa Beautique Güzellik Salonu kurucularından Faziliye Hanım ve Özge Hanım mimari tasarım konusunda yaptıkları araştırmalar sonucu her kapının Cosalindo’ya çıktığını keşfetmişler.

Mimari tasarım talepleri ve operasyon ile ilgili tüm ihtiyaçları karşılayacağımız konusunda telefon ve e-posta ile iletişimlerimiz sonrasında, tanışmak için İstanbul’da bir araya geldik ve hayal ettikleri mekanı onlara sunabiliyor olacağımız konusunda anlaştık. Çok kısa süre sonra Monatİst kurucu ve mimarı Tuğçe Dadandı ile birlikte mekanı inceleyebilmek için Almanya’ya keşif ziyaretinde bulunduk.

Bir hayalin peşinde yaptığımız yolculuğumuz sonunda, zihnimizde iyice şekillenen konsepti çalışmak üzere İstanbul’a döndüğümüzde özenli bir sunum hazırlamış olduk ve müşterilerimizi İstanbul’da ağırladık. İstanbul'da geçirdiğimiz eğlenceli ve verimli toplantının özel anlarını şurada bulabilirsiniz. 

Projenin tasarlanması, elektrik projesi, teknik çizimler ve üretim çizimlerinin tamamlanmasının ardından ve malzeme seçimleri yapılarak süreçlerimiz ilerledi, onaylanan proje için üretim sürecine girilmiş oldu.

Mimari proje dışında, bir yandan da markamız için Cosalindo ekibimiz kurumsal kimlik konusunda tasarım çalışması gerçekleştirdi.

Projemizin konsepti Parisien bir hava ile müşterilerin farklı bir deneyim yaşaması ve her anında lüksü en üst seviyede hissetmeleriydi. Güzellik salonuna ilk adım attıklarında, hissedecekleri ve hayal edecekleri her şeyi gerçekleştirecekleri bir deneyim sunmayı hedefledik.

Makyaj bölümündeki konsept çalışmamız La Rouge ile daha bordo rengin hakim olduğu, kadifeler, kapıdan içeri girildiğinde mekanda tasarımıyla dikkatleri çeken puf ve müşterimizin özel kirpik tasarımları için hazırlanan kirpik ünitesi ve mermer bankomuz ile karşılıyoruz.

Bakım bölümünde ise, daha pudra ve gold renkleri hakim. La Femme müşterileri için, karşılama alanı ve bakım odası olarak 2 bölümlü konfor alanı oluşturuldu. Soft renklerin hakim olduğu bakım alanında rahat ve şık bir ortam elde edildi. Bakım odası için özel logolu bornoz ve havlular hazırlandı.

Bizleri en heyecanlandıran alan ise, gelin odası oldu. Gelinlerin konsept çekimleri ve kendilerini bu özel günde prenses gibi hissetmeleri için tüm detaylar özenle düşünüldü.

Gelin odasında krem tonları ve gold renkler hakim. Çiçekler ve uçuşan tüllerle, gelinlere özel hazırlanan saten sabahlıklar, gelin aksesuarlarını seçebilecekleri takı ünitesi, Villa Beautique askıları, mumlarla birlikte tam bir rüya odası haline getirildi.

Dış cephesiyle de dikkat çeken projemizin açılış organizasyonu için, özel tasarlanan ve hikayemizi en iyi şekilde anlatan davetiye, hediye kutuları, karton poşetler ve özel tasarım oda kokusu ile tüm detayları tek tek düşünüldü.

Proje bize geldiği andan büyüleyici açılışın gerçekleştiği güne kadar heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden, her detayı müşteri memnuniyeti ve özel bir deneyim yaşatmak üzerine kurgulamış olduk.

Açılışta da harika bir görünüm sunan, görkemiyle herkesi büyüleyen Villa Beautique'in daha çok fotoğrafı: 

Projemiz Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa şehrinden ilgi görmektedir. Almanya'ya yolunuz düşerse Villa Beautique'e mutlaka uğrayın :) 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar