TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

18.09.2018

ANTRE DEKORASYONU İLE KARŞILAMANIN GÜCÜ

Bir insanla ilgili en net izlenimlerimizi ilk 30 saniyede edindiğimize dair bilgiyi hemen hemen herkes duymuştur. Son araştırmalar da aradan kaç yıl geçerse geçsin ve fikrimiz ne kadar değişirse değişsin en doğru yargımızın yine o ilk 30-40 saniyedeki hislerimizden geçtiğini göstermiş. Yalnız insanlar için değil, aşağı yukarı evler için de aynı şey söz konusu olmalı. Bir eve ilk girdiğimizde bizi karşılayan atmosfer yıllar sonra bile o eve dair hatırlayacağımız hislerin yapı taşını oluşturacaktır muhtemelen. Bu yüzden bir antreyi dekore etmek hayatımıza alacağımız insanlara kendimizle ve evimizle ilgili ilk bilgileri sezdirmekle eş değerde sayılabilir.

Esra Kazmirci Mimarlık Emirgan Sn. Aksoy Evi https://www.cosalindo.com/emirgan-sn-aksoy-evi

Bir eve ya da mekâna girdiğiniz o ilk anı düşünün, saniyeler içinde evle, ev sahibiyle ilgili ışık hızında bazı fikirler edinirken bulursunuz kendinizi, bu nedenle antre dekorasyonu söz konusu olduğunda başka bir eve girdiğinizde neleri görmekten mutlu olup, neyin size orada bulunmaktan ötürü güvende ve huzurlu hissettirebileceğini düşünün; hangi renk ya da objeleri görmek size ‘Hoş geldin! Burada olmandan ötürü mutluyuz!’ duygusunu verirdi?

She Mimarlık Maya Residence https://www.cosalindo.com/maya-residence

Misafirlerinizi etkilemek mi daha önemli sizin için, yoksa rahat hissettirmek mi? Görkemli bir karşılama mı sizi yansıtır yoksa sade bir yakınlaşma mı? Sonsuz şekilde çoğaltılabilecek bu soruların yanıtları antre dekorasyonunuz için size doğru cevabı verecektir, öte yandan antredeki biçim, renk ve eşyalar evin tüm dekorasyon stilinin de habercisidir, evinizi dekore etmekle ilgili fikrinizi antreyi hayal ederek geliştirmek iyi bir başlangıç noktası olur.

Escape From Sofa Cihangir Evi https://www.cosalindo.com/cihangir-evi

Beni en çok büyüleyen antrelerden biri kolonyal dekorasyon stiline yakındı. Koyu yeşil duvarlar, dama şeklinde döşenmiş siyah-beyaz karo zeminin tam ortasında yükselen koyu ahşaptan yuvarlak bir sehpa ile üzerindeki canlı ve renkli çiçekler; iki yandaki ahşap tel kapaklı büfelerin üzerinde bronz, pirinç ve mermerden objeler ile heykeller bulunuyordu, yeşil duvarlarda ise karşılıklı iki klasik dönem portre asılıydı ve antrenin bitiminde buzlu camdan iki kanatlı bir kapı görkemli kolonyal tarzda bir salona açılıyordu. Gözlerimi alamadığımı hatırlıyorum. Bu kesinlikle unutulmaz bir “merhaba”ydı, ev hakkında, ev sahipleri hakkında bana yıllar geçse de unutmayacağım bir ilk izlenim kazandırmış, bu ince zevk karşısında hayranlık duymuştum.

MB Design Z Dresuar https://www.cosalindo.com/z-dresuar

Öte yandan antrelerde kullanılmak üzere asla modasını yitirmeyecek ve ihtiyaç duyulacak belli başlı bazı eşyalar vardır, bunlar elbette dresuarlar, vestiyerler, askılıklar gibi eve girerken bırakılıp, çıkarken unutulmayacak her şeyin emanetini sağlayan şık çözümlerdir.

Evinizin ihtiyaçlarını ve tarzını karşılayan bir antre tasarlarken ilk merhabanın gücünü es geçmeyin ve Cosalindo’nun çözümlerine kulak verin!

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar