TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

23.04.2019

AYDINLATMADA SARKIT ETKİSİ

Sarkıt lambalar, lambanın aydınlatma bölgesinin sarktığı lambalardır. Sarkıt lambalar nedir sorusundan sonra sarkıt lambaların en güzel şekilde nasıl değerlendirilebileceğine bakalım. Sarkıt lambalar hakkında yazımızı paylaşıyoruz. 

Günümüzde evler, farklılaşan toplumsal yapıyla beraber tasarım değiştirdi. Bugün en çok tercih edilen yeni evler arasında loft evler ilk sırada yer alıyor. Terk edilmiş bina izlenimi veren, evin iç duvarlarının olmadığı loft evler hayli ilgi çekici alternatifler olarak ev çeşitleri arasında yerini aldı. Loft ev tasarımlarında çoğunlukla endüstriyel stil tercih ediliyor. Bunun altında, binaların bir fabrikayı ya da atölyeyi çağrıştırması, mümkün olduğunca doğal yapısına sadık kalınması bulunuyor. Sıva kaplanmış duvarların olduğu bir eve en çok yakışan dekorasyon stilinin endüstriyel tasarım olduğuna kanaat getirenler loft evleri endüstriyel detaylarla tamamlamayı tercih ediyor. Loft evlerle birlikte günümüz yaşamının modern ev stillerinde pek çok lamba çeşidi kullanılıyor, bizim bugünkü konumuz Sarkıt Lambalar. Beton sarkıt lambalar, metal sarkıt lambalar, ahşap sarkıtlar ve çok daha fazlası günümüzde farklı ev stillerinde hızlıca yerini alıp yaşam alanlarımızın ilgi çekici bir görünüm kazanmasını sağlayabiliyor.

İpucu: Sarkıt lambalar aynı ya da farklı boylarda birden fazla olacak şekilde konumlanırsa daha hareketli bir görünüm kazandıracaktır. 

Eskitme ahşap sarkıt lambalar da tıpkı pirinç sarkıt lambalar gibi son yılların trend ürünlerinden. 2019 dekorasyon trendleri arasında pirinç ya da mermer sarkıt lambaların olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz.

Lambalar, yemek masasının üzerinde en güzel görünümüne kavuşuyor. Sarkıt lambalar yemek masalarının üzerinde tek başına kullanılabileceği gibi sıralı olarak kombinlenebilir ve daha modern ve hareketli bir görünüm elde edebilirsiniz. Uzun sarkıt lambalar tercih edilebileceği gibi daha kısa sarkıt modelleri de tercih edilebilir. 

2019 dekorasyon trendlerinden biri de kafes detaylar. Country ve rustik evlerde dekoratif amaçla da kullanılabilen kafesler şimdi lamba olarak karşımıza çıkıyor. Kafes şeklinde lambalar arıyorsanız adresiniz Cosalindo.

Altın rengi sarkıtlar, halatlı sarkıt lambalar, siyah mat sarkıt lambalar, bakır detaylı sarkıtlar, özel tasarım sarkıt modelleri Cosalindo.com’un en çok beğenilen ürünleri arasında bulunuyor.

Sizin için seçtiğimiz sarkıt modellerini aşağıda bulabilirsiniz. Dilerseniz tüm sarkıt modellerini incelemek için>> https://www.cosalindo.com/sarkitlar

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar