TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

04.04.2018

BAHÇE MOBİLYALARI NASIL SEÇİLİR?

Nisan ayına giriş yaptığımıza ve baharı biraz daha yakından hissetmeye başladığımıza göre bahçe mobilyası arayışlarına start verebiliriz. Bahçe ve peyzaj fuarlarının sıklaştığı, bahçe aksesuarları ve mobilyası alışverişlerinin arttığı şu günlerde sizin de 2018 ilkbahar yaz sezonu için böyle bir arayışınız varsa yazımdaki detayları keşfetmeye başlamanızı öneririm. 

Snoc Home&Garden | Elegance Köşe Takımı https://www.cosalindo.com/elegance-kose-takimi

Bahçe mobilyalarınızı seçerken dikkat etmeniz gerekenler, yapmanız gereken araştırmalar mevcut. Hepsinden önce kullanacağınız alanın türü önemli. Balkon, teras, veranda, bahçe, koruluk gibi evlerimizden dış dünyaya açılan bu alanlar için gereken parçalara karar vermek biraz zevk biraz teknik bir iş açıkçası. Görsel olarak beğendiğiniz bir takım ebat veya kullanışlılık açısından uygun olmayabilir.

Sadece | Kafes Sarkıt Salıncak https://www.cosalindo.com/kafes-sarkit-salincak

Büyük bir veranda veya bahçeye sahipseniz en konforlu seçenek geniş ve rahat dizayn edilmiş rattan takımlar. Yağmurdan koruyabileceğiniz brandalı ya da kış bahçeli bir alan yoksa bambu gibi ağaç olanlarını fazla önermem. Rattanlar bu alanda daha pratik bir kullanım sunarlar. Hafif geçişli her yaz yağmurunda mobilyalarınızı köşe bucak kaçırmanıza gerek kalmaz. Burada takıma ilave edeceğiniz parça sayısı tamamen alanınızın yeterliği ve zevkinize kalmış. İsterseniz bir büyük, iki üç tekliye yer verin; misafirimiz çok olur bol oturma grubu lazım derseniz de iki geniş oturma grubu ile birkaç tekli bir de daybed tercih edebilirsiniz. Aynı takımın geniş salıncakları da elbette bir seçenek.  

Snoc Home&Garden Bistro Çay Seti https://www.cosalindo.com/bistro-cay-seti

Snoc Home&Garden | Josephine Daybed https://www.cosalindo.com/josephine-daybed

Havuzlu bir bahçeniz varsa farklı örme stilindeki rattan takımları şezlong olarak da kullanabilirsiniz. Hem alışılmışın dışına çıkmış hem de daha şık bir dizayn yaratmış olursunuz.

Bu arada verandalarda hatta bahçede çimlerin üzerinde halı kullanımı oldukça trend. Açık havada mı dediğinizi duyar gibiyim ama hiç şaşırmayın, özellikle kış bahçelerinin yaygınlaşması bu trendin önünü açtı. Modern ve etnik tasarımlı halılar bu alanda en çok tercih edilenlerden.

Snoc Home & Garden | Pasific Masa Takımı https://www.cosalindo.com/pasific-masa-takimi

Oturma gruplarının dışında yemek alanlarında tercih edilen masa ve sandalyeler de ayrı önem taşıyor. Malum mangal kültürü büyük önem taşıdığından büyük ziyafetlere göre seçim yapmakta fayda var. Ayrıca kalabalıklar için bir seçenek de bistro masalar olabilir. Belli mesafelere bir veya iki adet konumlandırılabilir.

Her zaman son derece konforlu mobilyalara vermek zorunda değiliz. Doğayla iç içe olduğunuzu her an hatırlamak ve yine doğanın kalbinden gelen malzemelere yer vermek istiyorsanız ham kütük veya taş masa ve oturma gruplarına da yer verilebilir.

Diyelim ki 3-4 metrekare kadar bir balkonunuz var. Bulunduğunuz her alanı güzelleştirmek tamamen sizin elinizde. Birbirinden hoş çiçekler, sevimli yastıklar hatta nostaljik ferforje bir takımla çok güzel bir alan yaratabilirsiniz.

Tam takım oluşturma taraftarı değilseniz farklı parçaları bir arada kullanabilir, bahçe duvarı ve köşelerinize göre dinlenme alanları organize edebilirsiniz.

Bahçe mobilyaları, bahçe dekorasyonunun önemli parçalarından biri. İlginizi çekebilecek bahçe mobilyaları ve aksesuarları için Cosalindo.com'da Bahçe sayfasına göz atabilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar