TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

04.10.2016

BANYOLARDA MERMER UYGULAMASI

Bazı evlere yapacağınız her düzenleme yakışmayabilir. Renk problem olabilir, metrekare sorun yaratabilir, mimari açıdan pek çok kriter düşünülmek zorunda kalınabilir. Ancak öyle bir anahtar var ki en olmayacak evlere bile şıklığın kapılarını açmasın. Mermer! Sadece mermer kullanımıyla bile banyoların nasıl birer şahesere dönüştüğüne değinelim biraz.

Dış görünüş benzerliğinden dolayı ve mermere ekonomik bir alternatif olarak kabul edilmesinden dolayı banyolarda çoğunlukla seramik tercih ediliyor. Halbuki biraz detaycı bir yanınız varsa mutlaka mermer arar gözleriniz.  

Bakımı ve kullanımı seramiğe göre biraz daha meşakkatli fakat sunduğu şıklık tartışılmaz. 

Duvardan zemine kadar komple mermer uygularsanız tek desen seçmenizi öneririm zira banyonuz ister büyük ister küçük olsun, yaratacağı bütünlük hissi banyonuzu daha geniş gösterecektir.

Mermere çok yakıştırdığım bir diğer seçenek ise son yıllarda trend olan ıslak zeminlere duvar kağıdı uygulaması. Bundan 6-7 yıl önce banyoda duvar kağıdı görsek “Daha neler!” derdik. Ancak özellikle duşu olmayan misafir banyolarında nem problemi de olmayacağından, mermerle birleştiğinde sofistike bir görünüm oluşturuyor.

Son bir tüyo daha vereyim. Mermer tercih ettiğiniz banyonuzda armatürleri de krom veya gold tonlarında kullanırsanız mermerin asil duruşunu destekleyen zengin bir tarz yakalamış olursunuz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar