TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

12.01.2017

ÇAMAŞIR ODALARI NASIL DEKORE EDİLİR?

Evin düzenlenmesinin dışında dekorasyon değneğinin değmeyeceğini düşündüğümüz alanlarındandır çamaşır odaları. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi yerlerinde sabit, deterjanlar dolapta, kirli sepeti hemen şurada, kovalar ve süpürgeler burada, ee tamam her şey yerli yerinde; yoksa değil mi? Çamaşır odanızda yiyip, içmiyor, yaşamıyor olabilirsiniz hatta proje sahibi evi tanımlarken 3,5+1 deyimiyle buçuk diyerek küçümsemiş de olabilir ama bu sizin evinizi eğlenceli kılamayacağınız anlamına gelmez. Neler mi yapsak?

Öncelikle dolaplarınız muhtemelen göz önünde olmayacağı için standart bir beyaz veya krem renktir. Neden? Hadi biraz renk! Alın piyasada ahşap yüzeylere uygun boyalardan birini ve renklendirin çamaşır odanızı. Sıkıcı bir beyaza mahkûm değilsiniz.

Deterjan ve temizlik malzemelerini şeffaf kutulara koyabilir, renklerine göre düzenleyebilirsiniz. Çoğu malzeme beyaz renk diyorsanız da neon renklerde envaiçeşit çok amaçlı pleksi kutu satılıyor, onlarla dolapların havasını değiştirebilirsiniz.

Sizi bilmem ama ben tek sepet kullanamayanlardanım. Yüz havlusuyla iç çamaşırın aynı sepette olduğunu düşünemiyorum. Bu sebeple eşya sirkülasyonuna göre çeşitli boylarda sepetler kullanıyorum. Yıkanacağı zaman da kolaylık oluyor. Yine işin içine espri katmak isterseniz, her daim teki kaybolan çoraplar için de bir kutu ayırabilirsiniz. 4 kişilik bir ailenin kayıp sepetinin her daim dolu olacağına emin olabilirsiniz.

Çamaşır odanız biraz daha büyükse eskimiş bir camlı büfeyi burada değerlendirebilirsiniz hatta nevresimlerinizi burada saklayabilirsiniz.

Eğer temiz havlularınız da burada duruyorsa çeşitli materyallere dizebilir ve hoş bir saklama şekli yaratabilirsiniz.

Duvarlara çamaşırları zamanında yıkamakla ilgili esprili stickerlar veya duvar yazıları yapıştırabilirsiniz. Özellikle çocuklarla beraber erkek nüfus yoğunluğu olan bir evse aynı zamanda işlevsel olacaktır.


Mandal kutunuzu salonda veya mutfakta kullanmaktan sıkıldığınız bir vazonuzda saklarsanız çamaşır odanızda şıklık için bir adım daha atmış olursunuz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar