TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

28.05.2018

ÇİÇEKLİ DUVAR KAĞITLARI

Nisan ayına en yakışan konu nedir derseniz; hayat akışında, yazıda, sohbette her alanda, çiçek derim. Martta çok ufak kıpırtılarla uyanmaya başlayan doğa mayısta dolu dizgin yaza yol almadan önce nisanda şaha kalkar. Bu nedenledir ki baharın keyfini çıkarmaya başladığımız o ilk günlerin hazzı başkadır etraf rengarenk türde bitkilerle coşarken. Lale, sümbül, mor salkım, manolya ve türlü kır çiçekleriyle bahar sarhoşluğuna kapılıveririz. Peki bu coşkuyu kalıcı kılmaya ne dersiniz? Tabii ki çiçekli duvar kağıtlarıyla. Hadi biraz örneklerle üzerinden geçelim.

Chelsea Lane Jacobean Krem Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/chelsea-lane-jacobean-krem-duvar-kagidi

Çiçek konu başlığı altında binlerce türevde ilerleyebilirsiniz. Kır çiçekleri, büyük çiçekler, makro çizimler, mikro çizimler, soyut çiçekler, pasteller, neonlar gibi liste uzar gider. Çiçekli bir duvar kağıdı kullanmaya karar verdiğinizde nasıl bir renk skalasından ve ne tür çiçeklerden istediğinize karar vermeniz gerekir. Mevcutta bir mobilya ve perde varsa onunla uyumunu dikkate almak gerekir. Eğer önceliğiniz duvar kağıdının deseninde ve akabinde daha sade bir mobilye seçerek ise o da bir seçenek ve hatta işiniz daha bile kolay. Ne tonlarda seçerseniz seçin aradan yakalayacağınız renklerle kombinler oluşturmak çok rahat olacaktır.

Chelsea Lane Apple Blossoms Gri Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/chelsea-lane-apple-blossoms-gri-duvar-kagidi

Biraz sezonun çiçek trendlerinden bahsetmek gerekirse aslında iki uca hizmet eden bir yönelim var. Hem gösterişten uzak, naif ve kırılgan kır çiçekleri var hem de duvarlarda boy gösterisi yapan ekvator gülleri, şakayıklar, manolyalar var.

Chelsea Lane Jacobean Beyaz Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/chelsea-lane-jacobean-beyaz-duvar-kagidi

Özellikle sofralarda aksesuar ve sofra tekstilinde, yatak grubunda nevresim ve yatak örtülerinde mikro çizimli zarif kır çiçeklerini sıklıkla göreceğiz, hatta organizasyonlardan, vitrinlerden bunların ilk tüyolarını almaya başladık bile. Aynı eğilim duvar kağıdında da var. Üstelik bu minimal boyutlardaki çiçekler gözü fazla yormadığından bir odanın 4 duvarını da aynı desenle kaplama aralığını tanıyor size. Evet bunu çekinmeden yapabilirsiniz. Sonrasını da kağıdı daha da ön plana çıkaracak sade bir dekorasyonla tamamlayabilirsiniz.

Bridgehampton Peacock Garden Lacivert Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/bridgehampton-peacock-garden-lacivert-duvar-kagidi

Dört duvarı kaplamanın fazla yoğun olacağını düşünüyorsanız bu minik çiçeklere en yakışan asil çizgilerden kombin yardımı alabilirsiniz, her zamanki gibi müthiş bir ikili olacaklardır.

Palm Springs Arcadia Yeşil-Pembe Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/palm-springs-arcadia-yesil-pembe-duvar-kagidi

Kağıtlarda bir dönüşüm de olmadı değil. Çiçeklerin her türüne alışkındık ama iri yapraklı yeşil bitkiler fazla görmezdik. Devetabanları, muz yaprakları gibi koca yapraklar sayesinde bu trend duvarlara da sıçradı ve oldukça talep gördü. İflah olmaz bir doğa ve orman tutkunuysanız sizi 7/24 mest edecek desenler bunlardır diyebiliriz.

Palm Springs Away On Holiday Krem Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/palm-springs-away-on-holiday-krem-duvar-kagidi

Palm Springs Endless Summer Yeşil Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/palm-springs-endless-summer-yesil-duvar-kagidi

Dev değil ama yeşil yapraklıların en ünlüsü, en havalısı, en klasiği olduğu kadar en zıpırı olarak palmiyeleri ve arekaları sayarsak sanırım hepimiz hemfikir oluruz. Özellikle geçen yaz trendin zirvelerinde dolanan bu desen klasikleşme yolunda ilerliyor. İncecik yaprakları ve zarafetiyle ondan bıkmamız mümkün değil. Hele bir de yazlık eve sahipseniz kaçınılmaz olarak yer vermeniz gereken desenlerden. Cosalindo sayfalarında da birçok farklı desen uygulamasını bulabilirsiniz.

Chelsea Lane Palm Leaves Bej Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/chelsea-lane-palm-leaves-bej-duvar-kagidi

Palm Springs Dream Of Palm Trees Gri Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/palm-springs-dream-of-palm-trees-gri-duvar-kagidi

Palm Springs Maui Gri-Yeşil Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/palm-springs-maui-gri-yesil-duvar-kagidi

İri desenli duvar kağıtlarını ise kesinlikle tek veya azamide iki duvarda kullanmanızı tavsiye ederim. Çizimler çarpıcı boyutlarda olacağından çabuk sıkılabilirsiniz dahası boğucu gelebilir.

Perles Nouvel eden Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/perles-nouvel-eden-duvar-kagidi

Tes Interiors | Elegant Manor Ev Projesi https://www.cosalindo.com/elegant-manor-ev-projesi

Greenwood Daintree Mavi-Yeşil Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/greenwood-daintree-mavi-yesil-duvar-kagidi

Evlerde taşınma ve tadilat döneminin yaklaştığı şu günlerde kararları netleştirmenin zamanı geldi. Sizin favoriniz hangisi?

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar