TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

20.06.2018

COSALİNDO'DA BAHÇE SEZONU AÇILDI

Bahçeler düzenlendi, bakımı yapıldı, mobilya alımları bitti bitiyor, tamiratları tamam. Sıra geldi son dokunuşu yapacak olan aksesuarlara. Mayıs ayı itibariyle bahar mevsimini tamamlamaya yakın olduğumuz şu günlerde aksesuar ve daha küçük çaplı eksiklerimizi yavaş yavaş tamamlamakta fayda var.

Sadece | Kafes Sarkıt Salıncak https://www.cosalindo.com/kafes-sarkit-salincak

Sizlere fikir verip ilham olabilecek aksesuarları Cosalindo sayfalarından derledim. Hemen bir göz atalım. Hepsini ayrı beğendim ama bu kafes salıncağa bayıldığımı belirtmem lazım. Metal malzemesinden dolayı her türlü bahçe mobilyası ile uyum sağlamayabilir ancak o kadar her yerde karşınıza çıkamayacak bir tasarım ki sadece bu salıncağa yer açabilmek adına bahçelerimizde bazı değişiklikler bile yapabiliriz. Örneğin, hasır veya rattan tipinde mobilyalarınız varsa bu art deco salıncağın stiline yaklaşabilmek için o takımdan biraz daha uzak bir alanda metal kuş kafesleri ve bahçe fenerleriyle bir köşe oluşturabilirsiniz.

Design State Home | Gri-Bej Hasır Piknik Sepeti https://www.cosalindo.com/gri-bej-hasir-piknik-sepeti

Hasır piknik sepetleri bir bahçeye sahipseniz evin demirbaş aksesuarlarından olabilir. Sadece piknik için kullanılacak devasa bir modele gerek yok. Daha ufak çaplı bir sepeti dekoratif olarak kullanabilir, self servis sofralarınızda çatal bıçak sunumu için değerlendirebilir, içinden taptaze çiçekler fışkıran bir vazo olarak da sunabilirsiniz.

Snoc Home&Garden | Madera Çay Seti https://www.cosalindo.com/madera-cay-seti

Bazı bahçe sahiplerinin klasiklerin yanında sıradışı oturma alanları yaratabilmek gibi zevkleri oluyor ki benim de çok sevimli bulduğum bir tercih. İşte yukarıda gördüğünüz ham ahşaptan çay seti bunun için biçilmiş kaftan.

Vitello | Torino Salıncak https://www.cosalindo.com/torino-salincak

Peki geniş salıncaksız bir bahçe düşünebiliyor musunuz? Bana çocukluğumu anımsatan bu vazgeçilmez bahçe mobilyasını yemek alanından biraz daha uzakta konumlandırmayı seviyorum çünkü yemek faslı bittikten sonra daha ayrı bir keyif alanına dahil olması gerektiğini düşünüyorum.

Gandecor | Bahçe Aynası https://www.cosalindo.com/gold-eskitme-metal-bahce-aynasi

“Bahçede ayna mı?” diye düşündüğünüzü tahmin edebiliyorum. Hemen açıklık getireyim. Dar bahçeler veya deniz manzarasına sahip evlerde aynanın her zamanki müthiş hilesi olan alan genişletmeyi çok daha iyi ortaya koyduğunu vurgulamam gerekir. Zaten açık alandayız aynı görüntüyü katlamaya gerek yok gibi bir düşünceniz varsa evdeki bir boy aynanızı deneme amaçlı bahçeye indirin, ne demek istediğimi daha net anlayacaksınız. Daha fazla deniz manzarasına ise kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum ;)

Chandellier de Tina | Masa Üstü Şömine https://www.cosalindo.com/masaustu-somine

“Henüz” ısınamamış mayıs geceleri ve “artık” soğumaya başlayan eylül geceleri akşam yemeğinden sonra kahvelerinizi içerken masanızın üstünde yer alan minik bir şömine hayat kurtaracaktır.

Chandellier de Tina Daire | Formlu Masa Üstü Şömine https://www.cosalindo.com/daire-formlu-masaustu-somine

SimpleHuman | Kuş Yemliği https://www.cosalindo.com/kus-yemligi

Sundurmasız, pergolesiz bir bahçe alanınız varsa sahip olmanız gereken en önemli demirbaşlardan biri de kuşkusuz şemsiye. Şemsiye kullanımında şöyle bir tercih var. Eğer yaz güneşinde tam bir gölge alan düşünüyorsanız koyu renk brandalılar tercih etmelisiniz. Ancak benim gibi o kadar da gölgeden ziyade aydınlık bir alan istiyorsanız beyaz, krem, bej tonlarında brandaları değerlendirebilirsiniz.

Vitello | Gusto Şezlong https://www.cosalindo.com/gusto-sezlong

Snoc Home&Garden | Shadow Şemsiye https://www.cosalindo.com/shadow-semsiye

Daha pek çok bahçe mobilyası ve aksesuarı için Cosalindo Bahçe sayfalarında bir tura çıkmayı unutmayın.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar