TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

05.07.2018

DEKORASYONDA BÖCEK VE SÜRÜNGEN MOTİFLERİ

Hayvanlar ve doğal hayat her zaman yaşamımızın akışı içinde yer alıyor. Peki ya böcekler ve sürüngenler? Kategori itibariyle ilk duyduğumuzda bir adım geri adım atmamıza sebep olabiliyor. Hiç yokmuş ya da evimizde barınmasına sıcak bakmıyormuşuz fikri verebilir ama tek tek ele aldığımızda ister egzotik olsun ister her gün hayatımızın içinde olsun aslında ne kadar evimizde yer açmaya meyilli olduğumuzu görürüz.

Noce Home | Dore Döküm Akrep Dekoratif Obje https://www.cosalindo.com/dore-dokum-akrep-dekoratif-obje

Ben de bu çerçevede Cosalindo sayfalarından evlerimizde yer bulabilecek böcekleri ve sürüngenleri derledim. Yaklaşık iki sezondur orta sehpaların üzerinde davetsizcesine gelip konmuş gibi duran böcekler var. Tepsinin ortasına, kitabın köşesine konuşlanmış bir karınca, arı, yılan, yusufçuk ve hatta timsah! Akrebe ne dersiniz? Pek çokları için negatif anlamlar yüklü olabilir akrep ancak kendi çapında bir güç, karakter ve dirayet timsalidir. Dolayısıyla salonununuzun en can alıcı noktalarından birinde neden yerini almasın? Özellikle akrep burçları böyle çağrışımlı detaylara bayılır.

Noce Home | Dore Karınca Motifli Mavi Mum https://www.cosalindo.com/dore-karinca-motifli-mavi-mum

En temiz böceklerden karıncalara ne dersiniz? Bu çalışkan miniğin bereketine kim hayır diyebilir ki? Bazı inanışlara göre uğur da getirdiği düşünülür.

Sadece | Snake Bej Lake Büfe https://www.cosalindo.com/snake-bej-lake-bufe

Korktuğumuz şeye aslında saygı da duyarız. Sahip olduğu ve çekinmemize sebep özelliği onu çekici de kılar. Bu tanıma en yakışanlardan biri yılanlardır belki de. Korkarız ama muhteşem güzelliği ile bizi büyüler aynı zamanda. Bu sebepten takıdan dekoratif aksesuara, pul desenine kadar çok yerde karşımıza çıkar. Ama kendisinin bir büfe kulbu olduğunu o kadar sık görmeyiz. Beni gördüğüm anda oldukça etkilemişti. Evinizin eksiği belki de böyle sürprizli, sanatsal değerde bir akesuardır ne dersiniz?

Noce Home | Dore Kapaklı Eskitme Bakır Kaplumbağa Dekoratif Kutu https://www.cosalindo.com/dore-kapakli-eskitme-bakir-kaplumbaga-dekoratif-kutu

Kendi evini sırtında taşıyan kaplumbağadan daha anlamlı bir ev aksesuarı olabilir mi? Evlerimize yeni yeni giren bu sevimli sürüngenleri sıkça görmeye başladık. Çocuk yemek tabaklarından pirinç kaselerin bacaklarına, mum üstündeki minik detaylara kadar her yeri süslüyor.

Deniz böcekleri ise ilkbahar yaz döneminin favorilerinden istiridyeler, yengeç, ıstakoz, karides gibi örneklerle özellikle de sofralarımızda yerini alıyor. Özellikle nakışlı peçeteleri, peçete halkaları ve masa örtüleriyle hoş kombinler oluşturuyorlar.

Noce Home | Spiral Kabuk Motifli Krem Mum https://www.cosalindo.com/spiral-kabuk-motifli-krem-mum

Eğer sürüngen ve böceklerle aranız iyiyse evinizde nerelerde misafir edebileceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar