TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

02.08.2018

DEKORASYONDA YASTIKLAR, MİNDERLER VE KIRLENTLER

Yastıksız, mindersiz bir ev düşünebiliyor musunuz? Ben düşünemiyorum, eminim 5 yaşındaki oğlum hiç düşünemiyordur, çünkü o minderlerden kuleler, atlama ve zıplama alanları inşa eden ta kendisi. Ben yalnızca film izlerken kucaklamak, misafirlerimin sırtları rahat etsin diye kabartıp durmaktan fazlasını yapmayı keşfedemedim henüz. Gerçi çocukken yemek masasının altını uçak ve şehirler arası otobüs yaparken ben de bolca minder ve kırlent kullanıyordum, büyümek bizi fena halde sıkıcı insanlara çeviriyor anlaşılan! 

Dekoratif yastık kullanımı bir evi en şenlikli gösteren tekstil hamlesidir. Yatak odasından çocuk odasına, salondan balkona her yere sızabilir. Art Deco’ya uygun geometrik desenlerden püsküllülere, pullu payetlilerden dijital baskılılara, deriden pamukluya her stile uygun yastıklar her daim sevilir, edinilir, kucaklanır, sırtımıza dayanak edilir.

Eğer bohem bir eviniz varsa bohem dekorasyon stilinin baş tacı kırlentlerde her biçimden -silindir, yuvarlak, kara- ve floral desenli, rengarenk tekstillerden oluşan bir cümbüşü kullanmaktan çekinmeyin. Eğer modern klasik bir evde yaşıyorsanız koyu renk koltuklar üzerine zıt renkte kadife ya da kırçıllı kumaştan yastıklar yerleştirebilirsiniz. Çağdaş dekorasyon stilinde bir evde ise üzeri baskılı bir döneme atıfta bulunan kırlentler ya da el dokuma yastık kılıfları birebirdir.

Bohemtolia | Leyla El Dokuma Yastık Kılıfı https://www.cosalindo.com/leyla-bej-el-dokuma-yastik-kilifi

Çocukların yastıkları çok sevdiğinden bahsetmiştik, bu nedenle çocuk odaları çeşit çeşit ve renk renk yastıklar kullanmak için harika alanlardır. Bulut ya da kuş biçiminde bir yastık kadar büyüklü küçüklü kare, silindir, dikdörtgen ve yuvarlak yastıkları yatağının üzerine ya da odasındaki kanepeye yerleştirebilir, canı istediğinde bunlarla çeşit çeşit oyun türetmesine yardımcı olabilirsiniz. 

Pekmez + Boz | AA Bodrum Evi https://www.cosalindo.com/aa-bodrum-evi

Balkonlarda ve teraslarda da bahçe mobilyalarınızı tamamlayacak dekoratif yastıklar kullanmak iyi bir fikirdir, zira bahçe dekorasyonuna canlılık ve rahatlık getirir. Özellikle yanında hafif örtüler, minik diz üstü battaniyelerle akşamları kitap okumak ya da tabletinizde film izlemek için konforlu bir alan yaratmakta üzerlerine yoktur.

Üzerinde yazılar olan kırlentlerse küçük, sevimli mesajlar iletmek istediğiniz birine alabileceğiniz tatlı hediyeler arasında yerini alabilir. Bazen kelimelere sarılmak isteriz ve bunun somut hali herhalde üzerinde umduğumuz kelimeyle gelen bir yastıktır!

44doors | Rumi Believe Dekoratif Yastık https://www.cosalindo.com/rumi-believe-dekoratif-yastik

Kırlentlerin, minderlerin, yastıkların arasına kendinizi bırakın! En güzellerine ise şuradan bir göz atın: https://www.cosalindo.com/yastik-ve-minderler

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar