TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

26.09.2017

DOĞAL TAŞ RENKLERİNİN YÜKSELEN CAZİBESİ

Sonbahar-kış sezonuna yavaş yavaş giriş yaparken koyu renkler de tüm baskınlığıyla hayatımızda yer edinmeye başladı. Havalar henüz ağustos kıvamında seyretse de vitrinler beklemiyor ve sezona tam donanımla hazırlanıyorlar. Biz de dönüşümlere şu anda başlamasak bile fikir edinebilmek adına trendlere göz atabiliriz.

Jonathan Adler Neo Geo Küçük Sarı Dekoratif Obje https://www.cosalindo.com/neo-geo-kucuk-sari-dekoratif-obje

Bu kış karşımıza yoğunlukla çıkacak bir renk paleti söz konusu: mücevher ve doğal taş renkleri. Aslında bunun ipuçlarını geçtiğimiz yıldan itibaren almaya başlamıştık. Heimtextil ve Maison et Objet fuarlarında sivrilen renkler arasında mücevher vitrinlerinden aşina olduğumuz tonlar vardı. Bildiğiniz üzere trendler iki veya üçüncü yılında zirve noktasına ulaşıp doygunluğa eriyor. Bu sebeple bu yıl ve önümüzdeki yıl doyasıya keyfini çıkarabileceğiz bu renklerin. Neler mi? Yakut, safir, zümrüt, ametist, pembe kuvars.

Accract Pembe Üfleme Cam Büyük Dekoratif Kase https://www.cosalindo.com/pembe-ufleme-cam-buyuk-dekoratif-kase

Name Design Studio Loveseat Mavi Kuş 3'lü Kanepe https://www.cosalindo.com/loveseat-mavi-kus-3-lu-kanepe

Şu konuya bir açıklık getirmem gerekir ki bu doğaş taş renklerine cayır cayır yanan tonlarıyla kumaşlarda yer vermek en can alıcı tercih olur. Hele ki, dokuyu ve tonu en iyi yansıtan kadifelere yer verilirse mekana giren herkes bu doğal çekiciliğe kapılacaktır. Tabii ki tüm bunlar zümrüt için de geçerli. Kraliyet ailelerinin gözde taşlarından olan bu rengin bereket getirdiğine inanıldığı için ve aynı zamanda doğa anaya yaptığı gönderme sebebiyle yeri ayrıdır. Bu pozitif enerjiden faydalanmak için evin girişlerinde zümrüt tonlarına yer verilebilir. 

T&S Interiors Viyana Yapımı Kobalt Dekoratif Obje https://www.cosalindo.com/viyana-yapim-kobalt-dekoratif-obje

Her daim gönüllerin efendisi, iddialı olmayı sevenlerin baş tacı yakut kırmızı ve bordo arasında değişen tonlarını bu çarpıcı etkiyi yansıtmak isteyenlere sunuyor. Özellikle kadife, teflon, saten, şantuk gibi kumaşlarda kendini daha da gösterdiğinden uzun vadeli kullanım düşünüyorsanız daha nötr tonlu aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz. 

Phare Studio Macarons Sarı Avize https://www.cosalindo.com/macarons-sari-avize

Name Design Studio Suzani Kızıl Sevda Koltuk https://www.cosalindo.com/suzani-kizil-sevda-koltuk

Denizlerden gelen sakin, dingin ve asil renk safir. Boşuna “Okyanusun Kalbi” adının verilmediği eşsiz kolye, paha biçilemez bir mavi tonu. Kendisi algılarımızda bize direkt denizleri çağrıştırdığından evimizde de bu temayla bağdaştırabiliriz. Safir rengin özellikle dinlendirici ve yatıştırıcı oluşu yatak odalarında yer vermemiz için doğru bir karar olur. 

Radyasyondan, negatif enerjiden koruyan, kanı temizleyip kalp sağlığına iyi gelen ametist taşının iyileştirici yanını rengine geçirmemiş olması mümkün değil. Elbette bu kadar anlam yüklü bir taşın rengini de tasarımcılar bu süreçte es geçmedi ve bize sıklıkla karşılaşacağımız bu güzel tonu hediye ettiler.

Bernhardt Furniture Fitzgerald Kanepe https://www.cosalindo.com/fitzgerald-kanepe

Pembe kuvars 2016’da serenity mavisiyle beraber yılın rengiydi. Pastel tonları da canlı renklere göre daha uzun süre trend kalabildiği için etkisini hâlâ sürdürdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Valeron Clementine King Nevresim Takımı https://www.cosalindo.com/clementine-king-nevresim-takimi

Mücevherlere bayılan çoğu kadını tüm trendlerden daha çok etkisi altına alacak bir sezon ve renkleriyle karşı karşıyayız, doyasıya tadını çıkaralım o halde.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar