TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

01.02.2018

DRESUAR MI ŞİFONYER Mİ?

Çok tanıdık bir ikilemimiz var mercekte. Konsola benzer bir mobilya konulması düşünülen bir duvar önü için aklımıza ilk gelen soru 'Acaba dresuar mı yoksa şifonyer mi tercih etsem?' olur. Burada bahsi geçen elbette yatak odalarımızda kullandığımız kadar iri modeller değil ancak hazır çekmecesi olan bir mobilya söz konusuyken neden daha çok eşya alabilen bir model olmasın? 

Zariflik ve hantallık, işlevsellik ve görsellik, mantık mı duygular mı çerçevesinde hareket etmemiz gerekirse bu ikilemde adım adım ideal yanıtımızı bulabiliriz. Öncelikle ihtiyacınızı göz önünde bulundurun diyerek söze gireceğim ancak bu “Şifonyerin sunduğu kadar çekmeceye ihtiyacım var mı?” sorusundan ziyade “Benim gözümün gönlümün ihtiyacı ne?” sorusuna odaklanmalıyız. Nihayetinde evinizin en önemli mobilyası olmayacağından biraz ihtiyaç savurganlığı yapabilirsiniz. Yani kastım şu ki, belki de işinize gerçekten yarayacak olan o birkaç çekmeceden zevkiniz uğruna tercih etmek istediğiniz şık dresuarlar için feragat edebilirsiniz.

İşlevsellik kesinlikle çok önemli fakat zarafetiyle her baktığnızda doğru tercih yaptığınız için duyacağınız memnuniyetten, bunun hazzından daha önemli değil. 

Nil Ata Interiors Mermer Dresuar https://www.cosalindo.com/mermer-dresuar

Cosalindo.com sayfalarında da bulabileceğiniz zarif hatlara sahip metal geçişli bir mermer dresuar sizi daha çok tatmin edecekse kriteriniz şifonyer standardında olmamalı. 

İlave bir not olarak birkaç yıldır evlere hızlı ve muhteşem bir dönüş yapmış olan mermerin bir süre daha bu seyirde devam edeceğini öngörüyoruz. Bu yılki tüm fuarlar ve trend ipuçları da bunu söylüyor. O yüzden ahşap veya metalle buluşan mermer dresuarlar ve her türlü obje sizin de odağınızda olabilir.

Bou Art & Design Tenderly Siyah Dresuar https://www.cosalindo.com/tenderly-siyah-dresuar

Öte yandan hol ve antre için mobilya seçiminde evinizin tarzı da çok önemli.  Biraz klasiğe yaklaşan bir stiliniz varsa şifonyer daha doğru bir tercih olacaktır. Tabii burada klasik pek çok kola ayrılıyor. Kullanılan iskelet malzemesinden, kulplarına ve ayaklarına kadar doğru stil ipuçlarını takip etmeniz gerekir. 

Şifonyerde klasik yerine retro modeller de son yılların ilgi görenlerinden. 

Bir seçenek olarak dresuarınızı biraz geniş formda tutarak konsol veya TV ünitesi yerine de kullanabilirsiniz. Peki sizin son kararınız nedir? Şifonyer mi dresuar mı?

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar