TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

23.06.2017

DÜĞÜN TEMALARI ARASINA GİRDİ: GREENERY

Pantone tarafından 2017’nin rengi olarak belirlenen greenery diğer bir deyişle bitki yeşili, yaz düğünlerine özellikle de yazın gözdesi kır düğünlerine en güzel tema haline geldi. 

Yıllar içinde artan doğala özlem, düğünlerde kendisini özgürce ifade etme fırsatı buluyor. Yeşil özlemini düğünlerde ve nikahlarda gözlemlemek mümkün. Örneğin, canlı ve yeşil ağırlıklı gelin çiçekleri, bitki yeşilinin trend renkler arasına girmesi ile olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Gelinlik, gelinlik kemeri, saç bandı, ayakkabı gibi ilk akla gelenlerin yanına düğün mobilyalarını da ekleyebiliriz. Gelin ve damat için ayrılan sandalyeler, konuklar için ayrılan sandalyelerin kılıfları, sofra dekorasyonu, karşılama boardları ve daha fazlası ile bitki yeşili bu yılın en çok kullanılan düğün teması olarak yerini almayı başardı.

Bitki yeşilini çiçekli bir davetiye seçerek konuklarınızı davet ederken kullanabileceğiniz gibi, yeşil bitki ve renkli çiçeklerle süslediğiniz düğün pastanızda ve konuklarınız için düşündüğünüz minik hediyelerinizde de tercih edebilirsiniz. Çok geniş bir kullanım imkânı sunan bitki yeşili, düğün için seçtiğiniz mekanda da kendini gösterdiğinde yılın en çok konuşulacak düğününü siz yaptınız demektir. 

Bakır İstanbul Marquee Sign Kaktüs Masa Lambası https://www.cosalindo.com/marquee-sign-kaktus-masa-lambasi

Düğününüzde keyifli zaman geçirip eğleneceğiniz alana yeşil banklar, yeşil koltuklar koyarak temanızı detaylandırabilirsiniz. Gelinin sağdıçlarının kıyafetlerini de yeşilin soft tonlarından seçmenizin güzel bir seçim olacağını belirtmeden geçemeyiz. 

Bou Art & DesignYeşil Kadife Koltuk https://www.cosalindo.com/1801-haki-kadife-koltuk

Yeşil dekoratif objeleri dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz düğününüzde yeşili tamamlayacak başka renklere de ihtiyacınız olacaktır. Sarı, krem rengi, kahverengi ya da turuncu renk seçimleri yeşil temanızı tamamlayacak ilgi çekici renkler arasında sıralanabilir. Ancak düğün sizin düğününüz, bunu aklınızdan hiç çıkarmayın. İçinizden geldiği gibi, uyumu kendi gözlerinizle keşfederek temanızı sevdiğiniz renklerle ve aksesuarlarla detaylandırabilir, yıllar boyunca en güzel anılarınızdan biri olarak kalacak düğününüzü özgün ve özel kılabilirsiniz. 

Accract Yeşil 4'lü Kırmızı Şarap Kadehi https://www.cosalindo.com/yesil-4-lu-kirmizi-sarap-kadehi

Düğün sofraları, konuklarınızı birebir ağırladığınız alandır. Yemeklerin leziz seçimler olması kadar, sofra düzeniniz, sofra süslemeleriniz de hayli önemlidir. Peçeteleriniz, sofra çiçekleriniz temanızı tamamlamak için kullanıma uygundur. Kır düğünlerinde kapalı alan düğünlerinde olduğu gibi eksiksiz bir sunum yerine daha sıcak ve sizi yansıtacak sunumlar da tercih edebilirsiniz. 

Düğünler en başta sizin mutluluğunuz için organize edilir, bunu unutmayın. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar