TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

12.03.2019

DUVAR DEKORASYONU İLE EVİNİZİ YENİLEYİN

Duvar dekorasyonu ile ev dekorasyon stilinizi vurgulayabilir, yaşam alanlarınıza zenginlik kazandırabilirsiniz. Peki, duvar dekorasyonu nasıl yapılır, duvar dekorasyonunda hangi parçalara yer verilebilir, duvar dekorasyonda nelere dikkat etmemiz gerekir? Bu soruların ve aslında daha fazla sorunun cevabı yazımızda. 

Duvar dekorasyonu

Dolu dolu duvarlar her zaman ilgi çekmiştir. Ev dekorasyon stilinizin tamamlayıcısı olan tablolar, fotoğraflar, aksesuarlar, aynalar, çerçeveler duvarlarınızı dolu göstermenin ötesinde yaşam alanlarınıza canlılık ve hareket kazandırır. Son yıllarda 'gallery wall' gibi duvar dekorasyon trendleri de aslında duvar dekorasyonunun ne kadar önemli olduğunun vurgulayıcısıdır. 

İlginç duvar dekorasyonu fikirlerinin ilgi gördüğü günümüzde duvarlarınıza kendinize ait detaylar ekleyebilir, duvarlarınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. 

fotoğraf

Duvarlar sadece dekoratif objelerle değil duvar kağıtlarıyla da kaplanabilir ya da çok beğendiğiniz duvar dekorasyon ürünlerinden biri ile uyumsuz bir duvar renginiz varsa arka planı kendiniz seçebilir, istediğiniz duvar kâğıdı ile duvarlarınızı kaplayabilirsiniz.

duvar kağıdı

tablo yerleştirme

tablo

Ev duvar dekorasyonu kadar; cafe, bar, ofis, restaurant gibi mekanlarda da duvar dekorasyon ürünlerine yer verilebilir. İlginç duvar dekorasyon önerileri ve fikirlerinin rahatlıkla uygulanabileceği bu alanlar konukların hoş vakit geçirmesine yardımcı olacaktır.

duvar süslemesi

duvar tasarımı

ayna

Ev dekorasyon stiliniz de duvar dekorasyonunuzu etkileyecektir. Country duvar dekorasyonu ile Akdeniz stili evlerde duvar dekorasyonu farklılık gösterecektir. Bu nedenle ev dekorasyon stilinizin rustik, country, vintage, modern, çağdaş, retro, eklektik, Osmanlı, Akdeniz gibi dekorasyon stillerinden hangisine dahil olduğuna dikkat etmeniz önemlidir.

saat

Hol duvarlarına, antre ve koridor duvarlarına, oturma odasına, yatak odasına, yemek odasına, çalışma odasına evinizin dilediğiniz odasının duvarlarına dekoratif ürünler asabilir, duvarlarınızı detaylandırabilirsiniz. Aynı zamanda aynaların ev dekorasyonundaki rolü gözden kaçırılmamalıdır. Duvarlarınıza yerleştireceğiniz aynalar hem dekorasyon stilinizi vurgular hem de yaşam alanlarınıza daha ferah bir görünüm kazandırabilir. 

çerçeve

Duvar aksesuarı

Duvar nasıl dekore edilir sorusunun cevabı ev dekorasyon stilinizde ve hayatınızda gizli. Hayatınızda önemsediğiniz şeyleri gözünüzün önüne getirin ve duvar dekorasyonunuzu bu yönde çalışarak tamamlayın, dilerseniz ev dekorasyon stilinize ait duvar dekorasyon ürünleri de bulabilir, duvar dekorasyonunuzu bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

altın çerçeve

makrema

duvar tabağı

Duvarınız için sahte bir pencere tasarlayabilirsiniz, duvar kağıtları ve çıtalardan destek alabilirsiniz, aynalar ve çerçeveler tercih edebilirsiniz. Duvar saatleri de duvar dekorasyonunun tamamlayıcılarından biridir. Her ne kadar artık duvar saatine ihtiyaç kalmamış olsa da duvar saatleri dekoratif olarak hâlâ anlamlı bir parçadır. 

Duvar panosu

Duvar dekorasyonunuzda raflardan ve raf ünitelerinden de destek alabilirsiniz. Böylece duvarlarınızda sadece tabloları ya da fotoğrafları değil dekoratif objeleri de sergileyebilirsiniz. 

aydınlatma

duvar dekorasyon fikri

duvar resmi

Duvar dekorasyonunda aydınlatmaların yerinden de söz etmeliyiz. Aplikler duvar aydınlatması olarak kullanılır. Tasarım aplik modellerini Cosalindo'da bulabilirsiniz. 

Duvar kağıdı

Cosalindo Duvar Dekorasyonu sayfalarında eviniz, ofisiniz, cafe ve restaurantlarınız için tablolar, resimler, aynalar, çerçeveler, duvar aksesuarları bulmanız mümkün. Ayrıca Duvar Kağıtları kategorisine göz atarak evinize bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. 

Sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar