TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

EN GÜZEL EVLER İÇİN 14 MUM VE MUMLUK

31.03.2017

Mum, hepimizin karşı konulmaz zevkleri arasında. Renkli mumlar, enerjisiyle büyüleyen kokulu mumlar, sakinleştirirken ev dekorasyonunu zenginleştirmeyi de başaran mumlar; işlevleri ile herkesi kendisine hayran bırakıyor. 

Ev alışverişi yaparken sepete en az bir adet mum eklemeden edemiyoruz. Ev hediyesi seçerken ya da yeni yıl hediyesi seçerken en çok tercih ettiğimiz hediye mum oluyor. 

Rengiyle, kokusuyla, tasarımıyla olduğu kadar boyutları ile de birbirinden ayrılan mumlara karşı koymak imkânsız. Evimizde onlarca farklı mum ve mumlarımızın ölçülerine ve tasarımlarına uygun mumluk var. Tealight’lar için sevimli ve şık mumluklar, akşam yemekleri için gösterişli şamdanlar… Mutfak takımlarımıza ve sofra temalarımıza uygun ince şamdan mumları, dinlenme anlarımız için farklı mumlar, evin bir bölümünde aydınlatıcı olarak kullanılan mumlar…

Bir dönem sadece aydınlatan, bir dönemse sadece romantik anlara eşlik eden mumlar artık tasarımları ve renkleri ile dekorasyonda küçümsenmeyecek bir rol oynamayı başarıyor.   

Her ev stiline uyum sağlayacak çeşitte mum ve mumluk bulmak mümkün. Country evler için farklı mum tasarımları ve renkleri, rustik evler için farklı mum tasarımları ya da retro evlerinize uygun mum tasarımlarına rastlamanız mümkün. Örneğin, vintage evlerde soft renklerde mumlara ve porselen mumluklara yer verebilirsiniz. Mermer mumluklar ise son yılların en şık ve lüks sunumlarına katkı sağlayan ev aksesuarları olarak belirtilmeyi hak ediyor.  

Mumlar kadar ilgi gören ve ev dekorasyonunda mumları daha vurgulu şekilde sunan şamdanlar ve mumluklar bulunmakta. Şamdan her dönemin, her stilin vazgeçilmezi olmaya aday. Sofra tasarımlarının en özel parçası olan şamdan modelleri ev dekorasyonunda stilinizi tamamlayacak bir detay da olabilir. Yemek masalarında, şık sunumlarda görmeye alışkın olduğumuz mumları dilerseniz ev stilinize uygun şekilde orta sehpanıza ya da dresuarınızın üzerine de yerleştirebilirsiniz. Uygun mumlarla alanlarınıza mumluk ve şamdanlarla farklı görünümler kazandırabilirsiniz. 

Mumlarla ilgili doğru bilinen bir yanlışı düzeltmekte fayda var. Mumların çoğunlukla kış mevsiminde kullanılmasından dolayı birçoğumuzun bahar alışverişinde mumlara yer yoktur. Oysa bu doğru değil. Mumlar farklı tasarımlarıyla her mevsimde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yazın bahçelerinizde bahçe masanızın ya da sehpanızın üzerine koyarak sıcak bir hava yaşatabilirsiniz. Yaz akşamlarında havuz başında büyük mumlar ya da havuz boyunca uzanan küçük mumlar ya da dilerseniz havuz başında masanızın ya da sehpanızın üzerine de göz alıcı bir mum yerleştirebilirsiniz. 

Yeni yıl hazırlıklarında da kendisine fazlaca rol edinen mumlar ve mumluklar stil tamamlayıcısı olarak uzun yıllar daha evlere destek olacağa benziyor. 

Cosalindo’nun dekorasyon kategorisinde sizi bekleyen pek çok mum, mumluk ve şamdan seçeneği bulunuyor. En güzel mumlar, en şık şamdanlar, en lüks sofra sunumları için mum, mumluk ve şamdan modellerine göz atabilirsiniz. 

1 - BRONZ İLE MERMERİN MÜKEMMEL UYUMU

Four&More Bronz Kapaklı Mermer Büyük Mumluk: https://www.cosalindo.com/bronz-kapakli-mermer-buyuk-mumluk 

2 - ROMANTİK BİR STİL

Accract Altın Kaplama Orkide Detaylı Cam Mum https://www.cosalindo.com/altin-kaplama-orkide-detayli-cam-mum

3 - OTANTİK DETAYLAR

S'RA Neroli Kokulu Mum https://www.cosalindo.com/neroli-kokulu-mum

4 - ŞIK BİR EV HEDİYESİ: KARINCA DETAYLI MUM

Noce Home Dore Karınca Motifli Siyah Mum https://www.cosalindo.com/dore-karinca-motifli-siyah-mum

5 - MODERN BEYAZ

G Concept Jonathan Adler Muse Noir Seramik Mum https://www.cosalindo.com/muse-noir-seramik-mum

6- OKYANUS ESİNTİSİ

Noce Home Kırmızı Mercan Motifli Vizon Mum https://www.cosalindo.com/kirmizi-mercan-motifli-vizon-mum

7- MERMER MUMLUK

Four & More Kare Antrasit Mermer Mumluk https://www.cosalindo.com/kare-antrasit-mermer-mumluk

8 - TAVŞAN KULAKLI MUM

Noce Home Dore Tavşan Kulaklı Beyaz Mermer Mum https://www.cosalindo.com/dore-tavsan-kulakli-beyaz-mermer-mum

9 - GELENEKSEL DETAYLAR

Noce Home Siyah Cam Artı Desen Dore Kubbeli Mum https://www.cosalindo.com/siyah-cam-arti-desen-dore-kubbeli-mum

10 - VİKİNGLER EVİNİZDE 

Noce Home Dore Viking Kapaklı Siyah Mermer Küçük Mum https://www.cosalindo.com/dore-viking-kapakli-siyah-mermer-kucuk-mum

11 - MONOKROM DEKORASYON

Noce Home Siyah Beyaz Çizgili Mum https://www.cosalindo.com/siyah-beyaz-cizgili-mum

12 - SİYAH MERMER VE DORENİN UYUMU

Noce Home Dore Kılıflı Siyah Mermer Küçük Mum https://www.cosalindo.com/dore-kilifli-siyah-mermer-kucuk-mum

13 - GÜMÜŞ RENGİ İLE OKYANUS DETAYLARI

Four & More Gümüş Kapaklı Mermer Küçük Mumluk https://www.cosalindo.com/gumus-kapakli-mermer-kucuk-mumluk

14 - DORE HAKİMİYETİ

Noce Home Dore Baklava Kesim Mum https://www.cosalindo.com/dore-baklava-kesim-mum 

- Bengü Ö. Uğurel