TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

15.03.2018

ESCAPE FROM SOFA'DAN: E.T. ETİLER EVİ

Escape From Sofa, tamamladığı özgün projeleri ile ilgi odağı olmaya devam ediyor. İstanbul'un hareketli yerleşim bölgesi olan Etiler'de bulunan 100 metrekarelik alana sahip bahçe katı projesi özgün bir stilin izini sürüyor. Projenin detaylarını birlikte keşfedelim. 

Pastel renkler, hazeran detaylı özel tasarım mobilyalar, doğal bir görünümü tamamlayan zemin kaplaması, mermer mobilyalar, pirinç aksesuarlar E.T Etiler Ev Projesi'ni tanımlarken kullanılabilecek anahtar kelimeler olarak sıralanabilir. Pirinç mobilyalar ile ahşap ve mermerin bir arada senkronize bir stili tamamlayabilmesi Escape From Sofa'nın tüm projelerinde karşımıza çıkan alametifarikası olarak görülebilir. Escape From Sofa, her projesinde iddialı malzeme ve doku birlikteliklerinden yararlanarak natürel bir görüntü oluşturmayı başarıyor. 

Projelerde öncelik her zaman kullanıcının ihtiyaçları, rahatlığı olmalı. Escape From Sofa da ev sahibinin stil sahibi yaşam tarzını yaşam alanına da yansıtmaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdi. Ana parçalarıyla olduğu kadar detaylardaki uyumuyla da konuşulmayı hak eden bu özel projede modern tropikal bir stilin izlerini takip etmek mümkün. 

Çevresi geniş bir bahçe ile çevrili bahçe katı projesinde çalışmalara cephe açılımları artırılarak doğal aydınlatma ile daha aydınlık ve natürel bir kurgu yaratmakla başlanmış. Böylece iç mekanda canlılık veren, doğal bir görünüm sağlanmış. 

Evin en ilgi çekici alanlarından biri de hiç şüphesiz mutfak. Giriş ve salon alanında açık bir şekilde entegre edilen mutfak için bazı duvarlar yıkılıp yerlerine katlanır cam kapılar yerleştirilmiş. Katlanır kapılardaki demir ve pirinç detaylar evin bütünü ile uyum içinde. Katlanır cam kapıların ev dekorasyonunda oynadığı en önemli rol, doğal ışığı taşımak. Mutfakta tercih edilen cam kapılar sayesinde oturma alanında sağlanan doğal ışık mutfağa ulaşabiliyor. Bu da daha ferah ve geniş bir ortak yaşam alanı oluşmasını sağlıyor. 

Ana yatak odası içinde bir banyo ve açık dolap alanı bulunuyor. Beyaz duvar kaplamaları, giyinme odasında kapalı dolaplarda bütünlüğü sağlayan bir detay olarak tekrar karşımıza çıkıyor.

Evin genelinde kullanılan beyaz renkli duvar kaplamaları eve ferah ve canlı bir hava kazandırırken küçük alanların daha büyük bir algı oluşturmasını da destekliyor. Altın rengi ile siyah ve beyazın birlikteliği ahşap zemin kaplamaları ile uyum içinde sergileniyor. Yatak odasında büyük komodinler yerine geçişli metal ayaklı yan sehpaların kullanılması ile yatak odasında çizgisel ve ferah bir görünüm tamamlanıyor. 

Yatak odasından geçilebilen banyoda tropikal stilin izlerini bulmak mümkün. Ferah ve canlı bir görünümü tamamlayabilmek için yeşil bitkilerden destek alındığını görebiliyoruz. Mermer lavabo ile altın rengi aydınlatma ve lavabo ayakları doğallığı pekiştiren bir uyum içinde. Bu küçük alanı en iyi şekilde değerlendirebilmek için katlanır cam kapılar tercih edilmiş, lavabo dolabı kullanılmaması da aynı sebebin sonucu olarak görsel başarı oluşturuyor. 

Evin salonundan ulaşılabilen ana banyoda ise seramik bir lavabo ve gümüş rengi tercih edilmiş. Her iki banyo dekorasyonunda da mermer zemin kullanılmış. Ana banyoda da evin geneli ile bütünlük sağlanırken yeşil bitkiden destek alınmış. 

Yatak odasının arkasında kalan, oturma odasının karşı cephesindeki aydınlık alan bir çalışma alanı olarak düzenlenmiş. Küçük bir ofis olarak dizayn edilen bu alan hem ferah hem de kullanışlı tasarımıyla ilgi çekici bir görünümü tamamlıyor. 

Escape From Sofa projeleri her zaman ilgi odağı. Daha fazla Escape From Sofa projesi için Escape From Sofa'nın Cosalindo sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar