TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

31.12.2018

EV NEDİR, KONUT NEDİR?

Evler; birey ya da ailelerin keyifli zaman geçirip sahip oldukları güzellikleri, anıları sergiledikleri, içinde kendilerini mutlu eden detayların saklı olduğu mekanlardır. Ev dekorasyonu da bu yüzden herkes için önemlidir. Gün içinde ev dışında çalışanlar, akşam işten eve döndüklerinde rahatlayıp mutlu olacakları ve günün yorgunluğunu atmalarına imkân sağlayacak bir şekilde döşenmiş evlerinde kendilerini daha mutlu ve özel hissedeceklerdir. 

Herhangi bir uyum gözetmeksizin sadece beğenilen ya da rastgele parçalarla döşenmiş, renk ya da stil uyumu olmayan, size ait özel bir detay barındırmayan evler sizi mutlu edip rahatlatmak yerine aksine rahatlamanıza engel olacak, dinlendirmek yerine sizi yoracaktır. Bu nedenle, ev dekorasyonunuzda dekorasyon trendlerini takip ederken bir yandan da stilinizi keşfedip geliştirmek için rahatlatıp dinlendirecek, ihtiyacınıza uygun işlevsel sonuçlar sunan yeni dekorasyon fikirleri araştırılmalıdır.

Konut nedir? Konut kelimesi sözlüklerde “İnsanların içinde yaşadıkları ev, apartman vb. yer, mesken, ikametgâh.” olarak tanımlanmıştır. Konut ifadesi, tüm ev tiplerini ve insanların yaşam alanlarını içine alan genel bir ifadedir. Apartman dairesi, villa, konak, site, müstakil ev, çiftlik evi gibi birçok konut tipi bulunmaktadır.

Konutlarda farklı bölümler de yer almaktadır. Kişiler ve aileler konutlarına kendi ihtiyaçlarına ve mevcut alanlarına göre oturma odası, misafir odası, salon, yemek odası, yatak odası, banyo, mutfak, çocuk odası, antre, koridor, bahçe, balkon, giyinme odası, çamaşır odası, avlu, bodrum, depo, garaj, kiler, merdiven, merdiven boşluğu, tavan arası, teras, havuz odası gibi bölümler ekleyebilmektedir.

Her oda için ev dekorasyonu düşünülebilir. Oturma odasının daha rahat, antrenin daha sıcak, yemek odasının gösterişli, banyonun minimal, çocuk odasının işlevsel olması gibi ev bölümlerinin her biri için pek çok seçenek bulunmaktadır. Sadece ev döşerken değil her zaman yeni ev dekorasyon trendlerine ve trendlere uygun ev dekorasyon ürünlerine göz atmakta fayda var.

Evinizin en sevdiğiniz odasını country tarzda, yatak odasını avangart, mutfağı bohem, oturma odanızı rustik döşeyebileceğiniz gibi evinizin tüm odalarını vintage tarzda da döşeyebilirsiniz, seçim sizin.

Konutlar için zevkleriniz kadar ihtiyaçlarınız ve rahatlığınız da önemlidir. Ev dekorasyonunda her oda ayrı tarzda dekore edilebileceği gibi evin tüm odaları aynı tarzda da dekore edilebilir. Dekoratörler, iç mimarlar, mimarlar ve peyzaj mimarlarının tamamladığı profesyonel projelere göz atarak kendi ev dekorasyonunuz için en güzel dekorasyon fikirlerini bulabilir, dekorasyon trendlerini takip ederek yepyeni dekorasyon ipuçları edinebilirsiniz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar