TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

12.02.2019

EVİMİZİN SİHİRLİ MOBİLYALARI PUFLAR VE BANKLAR

Evlerimizde, iş yerlerimizde puflara ve banklara çok işlev düşüyor. Puf ve bank modellerinin işlevsel özellikleri göz önüne alındığında onları oturma odalarımızda, yatak odalarımızda, yemek odalarımızda, antrelerimizde, ofislerimizin bekleme odalarında rahatlıkla kullanabiliriz. Eviniz için seçeceğiniz bank ve puflarla ev dekorasyon stilinizi pekiştirebilir, dilediğiniz özellikleri vurgulayabilirsiniz. Şimdi puflar ve banklara göz atalım, ne dersiniz?

Puflar ve banklar, her odada farklı bir işlevle karşımıza çıkan sihirli mobilyalardır. Evin giriş bölümünde, oturup ayakkabı giymemizi kolaylaştırıcı bir işlev kazanan puflar ve banklarkoridorda küçük dinlenme molalarına imkân verir hale gelir ve belki de sadece dekoratif amaçlı olarak kullanılır, mutfak masasında sandalyelere eşlik eden bir parça olarak kullanılabilen banklar ve puflar, yatak odasında yatağın ayak ucuna yerleştirebilir. Ayrıca yatak odalarında ya da giyinme odalarında makyaj masalarının önünde de puflara yer verebilirsiniz. Dilerseniz makyaj masanızın önünde puf yerine bir bank da tercih edebilirsiniz. Puflara ve banklara en çok rastladığımız yerse hiç şüphesiz oturma odalarıdır. Kanepelerimize eşlik eden ve birlikte bir oturma grubunu tamamlayabilen puflar oldukça ilgi görüyor. Yemek odalarında da yemek masasının bir kenarında tercih edilen banklar hem genç hem de stil sahibi bir görünümün izini sürüyor.

Banklar ve puflar hemen her yerde size eşlik edebilir. Piyano sehpası olarak da minimal tasarım bir bank ya da puf tercih edebilirsiniz. Dresuarın önünde farklı tarzıyla özel tasarım bir bank ya da puf modeli de ilgi çekici ve özel bir görünümü tamamlayacaktır.

Puflar ve banklar bahçe mobilyalarının da yanına yakışıyor. Ayak uzatma taburesi olarak kullanabileceğiniz gibi oturmak ve bahçenin tadını çıkarmak için de kullanabilirsiniz.

Pratik kullanımlarından dolayı en çok tercih edilen mobilyalar arasında bulunan puflar ve banklar, sandıklı ve sandıksız gibi farklı modelleriyle karşımıza çıkabiliyor. Sandıklı puf modelleri etraftaki dergi gibi fazlalıkları bir araya topladığı için ayrıca bir işlev kazanır.

Oturma odalarında orta sehpanın yerine de kullanılabilen banklar ve puflar, berjer koltuğun önüne ayak uzatma taburesi olarak da yerleştirilebilir.

Oturma Odası Projelerini inceleyin>> https://www.cosalindo.com/oturma-odasi-projeleri

Kapitone chester puflar ve banklar hem ofis hem de ev dekorasyonunun tamamlayıcısı olmaya hazır. Ayrıca showroom, cafe, restaurant gibi mekanların dekorasyonunda da kapitone bank ve puflardan yararlanılabilir. 

Puflar ve banklar her zaman kurtarıcıdır. Kimi zaman koltuk ya da sandalye koyulamayacak alanlarda kimi zamansa koltukların tamamlayıcısı olarak kullanılabilmektedir. Puflar ve banklar evin pek çok yerinde kullanılabileceği için de ayrıca tercih edilmektedir. Yatak odalarında yatağın ayak ucu bölümüne yerleştirilerek uykuya hazırlanma aşamasında kullanılabileceği gibi antreye, girişe yerleştirilerek de ayakkabıları giyip çıkarırken rahatlıkla kullanılabilir. Puflar aynı zamanda oturma odasında ayak uzatma taburesi olarak da kullanılabilir ya da kalabalık ev ziyaretlerine hazırlık olarak oturma odalarında koltuk takımlarının destekçisi olarak kullanılabilir. Puflar ve banklar uygun tarzda seçildiğinde yemek masasında sandalyelerin alternatifi olarak da tercih edilebilmektedir.

Puf modelleri çok büyük farklılıklar göstermemekle beraber ev dekorasyonu trendlerindeki artışla birlikte daha çok kullanılıp farklı amaçlarla değerlendirilmeye başlanmıştır.

Dikdörtgen puflar, kare puflar, yuvarlak puflar, kalp puflar gibi şekil olarak ifade edilebilen puflar aynı zamanda farklı tasarımlarda da sunulmaktadır. Sandıklı puflar, sehpanın üzerinde yer edinen ancak sık kullanılmayan parçaların saklanması açısından oldukça iyi bir seçim olabilir. Sandıklı puf modelleri hem yatak odasında hem oturma odasında hem de çocuk odalarında rahatlıkla kullanılabilir.

Ahşap puf modelleri, baskılı puf modelleri, kolçaklı bank modelleri, kolçaksız bank modelleri bulunmaktadır. Puflar ve banklar evlere hareketlilik katan özel detaylardandır. Puflar ve banklar küçük bir detay gibi görünse de ev dekorasyonuna farklılık katan parçalar arasında sayılmaktadır.

Banklar ve puflar çocuk odaları için ideal mobilyalardır. Yemek odasında, oturma odasında, antrede ya da yatak odasında kullanılabilen banklar çocuk odalarında da oyun alanı olarak kullanılabilir. Çocuklarınızın minik misafirleri geldiğinde oturabilecekleri bir parça da olacak, daha büyük parçalara göre alandan tasarruf sağlanmasını sağlayacaktır.

En güzel puf ve bank modelleri sizin en beğendiklerinizdir. Küçük dekorasyon ipuçlarına bağlı kalarak dilediğiniz bank ve puf modelini satın alabilir, evinize küçük ama etkili dekoratif bir dokunuş yapabilirsiniz. Cosalindo.com’da oturma odası dekorasyonunuzda zevkinize ve ev stilinize uygun olacak şekilde puf, bank ve tabure modelleri bulabilirsiniz.

Evlerin farklı alanlarında kullanılabilen mobilyalardan biri olan puflar, yatak odalarında da makyaj masasının önünde kullanılabilir.

Yatak odasında yatağın ayakucuna koyulan bench’lerin yerine de dilerseniz puf koyabilirsiniz. Puflar farklı renk ve desenleriyle yatak odası dekorasyonunu tamamlayıcı görev üstlenecektir.

Puf modellerinden en çok tercih edilenler kapitone puflardır. Özellikle yatak odalarında kapitone chester puflar tercih ederek geleneksel yahut vintage bir görünüm desteklenebilir. Modern stilde puflar da son yıllarda çok tercih edilmektedir. Deri yüzeyli bir puf, modern tasarımıyla ev dekorasyonunda kendine yer bulabilir.

Makyaj masaları sadece yatak odalarında bulunmaz, makyaj masaları giyinme odalarında da kendine yer bulabilir. Dolayısıyla puf kullanımını yatak odasıyla sınırlamamak gerekir. Giyinme odalarında da makyaj masası ile birlikte puf kullanılabilir.

Yatak odasında puf kullanımı çok eski yıllardan beri bir alışkanlığın izini sürer. Hiç şüphesiz, kadınların bakımlarını evlerinde yaptığı yıllar makyaj masalarının da en çok kullanıldığı yıllardı. Makyaj masalarının önünde ise bir puf, bank (bench) ya da tabure bulunur ve makyaj masası buna oturularak kullanılırdı. Şimdi yine nostaljik yıllara bir dönüş var. Bir süre önce makyaj masalarına olan ilgi azalmış, kadınlar makyaj masalarını sadece parfümlerini sıraladıklarını bir mobilya olarak görmeye başlamıştı. Ancak geçmişe özlem ve günlük makyajın kolay uygulanabilirliği sayesinde makyaj masaları yine gözde bir mobilya haline geldi.

Nostaljik makyaj masaları, geleneksel stilde bir eve rahatlıkla ayak uydurabilecekken farklı ve modern makyaj masası modelleri de son zamanlarda gündemde. Her yatak odası modeline uyum sağlayabilecek makyaj masaları puf ihtiyacını da doğurmaktadır.

EN KÜÇÜK MOBİLYALAR: PUFLAR

Yatak odasında makyaj masasıyla birlikte kullanmak için puf seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Puf yumuşak olmalı, evinizin stiliyle ve rengiyle uyum sağlayabilmelidir. Diğer mobilyalardan ayrılan, aykırı bir modelde puf, ne kadar özgün bir stilde olursa olsun yatak odasında sorunlu bir parça haline gelebilir. Bu nedenle makyaj masasıyla, yatak modeliyle ve evinizin stiliyle uyumlu bir puf almanızda fayda olacaktır.

Cosalindo.com'da puflar ve banklar kategorisinde her mevsime ve dekorasyon stiline uygun puf ve bank modelleri bulmanız mümkün. Sizin için seçtiğimiz puf ve bankları aşağıda bulabilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar