TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

09.10.2018

EVLERDE SANAT RÜZGARI ESTİREN TASARIMLAR

Bazen bir dokunuş basit bir şeyi eşsiz bir parçaya dönüştürür ve o tek bir parça da tüm odanın tarzını belirler. Kimi zaman da obje olmayan bir seçim mesela bir duvar kâğıdı ya da aydınlatma planı da eve bir sanatçı eli değmiş gibi hissettirebilir. İçinde yaşadığımız mekânlarda sanatsal bir hava solumak üzere, illâki objeler ve eşyalar üzerinden bir “Top 10” listesi yapacak olsaydım vazgeçilmezlerim şunlar olurdu!

Sanat Dokunuşuna Sahip 10 Parça

Canto21 Akho Abajur | Bosa Unicorn Dekoratif Obje | Sadece Floral Büfe | Seia Design Bronz Figür | Herend Songbird Tatlı Tabağı

Seramiğin sıra dışı, ama yine de klasik bir yorumunu gözümün önünden ayırmak istemez, renklerine meftun olacağım bir seçim yapmaya çalışırdım. 

Klasik dekorasyon stilinde yahut İngiliz Country tarzında bir evde yaşıyorsam büfenin ya da masanın üzerinde antika ruhuna sahip pirinç bir şamdanın arz-ı endâm etmesini sağlardım.

Avrupa romantik dönemini yansıtan, antika sayılabilecek porselen parçaları da cam bir büfede sergilemek ve çok özel insanlar için tatlı bir dilimi servis etmede kullanmak da en az ait olduğu dönem kadar romantik.

Bronzdan dökülmüş, güçlü bir kaide üzerinde küçük bir heykel de simgeledikleriyle yalnızca görsel bir ziyafet değil kendinizi ifade gücüne sahip bir dost olarak da yer alabilir evinizde.

Renkleri var eden şey ışıktır. Işık olmasaydı, yani gözümüz görmeseydi etrafımızı sanat da görsel boyutuyla var olamayacaktı. Bu nedenle yalnız sanat objesinin kendisi değil, onu gösteren ışığın hangi kaynaktan ve nasıl geldiği de büyük bir meseledir. Hem kendi formuyla sanatsal bir tavrı olan hem de onu görmeyi sağlayacak olan aydınlatmalar bir evin en kıymetli sanat bekçisi olabilir!

Bir evde sanatı var etmek için en temel şeylerden biri tablolardır. İster klasik dönem röprodüksiyonlar ister modern ister çağdaş tablolar. Size ve evinize en uygun ruh halini tablolarda bulabilirsiniz.

Selam Carpet & Home El Dokuma Halı | Esma Dereboy Bahar Kase | T&S Interiors Fransız Şamdan | Filiz Top Arzu Suflörü | Elham Dehghan Wave Kaligrafi

Sanatsal objeler güzel oldukları kadar kıymetlidirler ve dikkatlice sergilenmeli veya saklanmalıdırlar. Güzel şeyleri güzel büfelerde sergilemek ise zevkli, stil sahibi bir ev sahibinin göstergesidir. Dışı kadar içi de göz alıcı olan Ayşegül Hotiç tasarımı bu büfe, objeleriniz, kitaplarınız, şişe ve bardaklarınız için harika bir ev olabilir!

Halılar bulundukları evin tüm ruhunu belirleyebilecek güçtedir. Bu nedenle halı sanatı yüzlerce yıl boyunca İpek ve Baharat yollarını aşarak kıtalar geçti. Muhteşem renkteki bir Acem halısı ya da Morocco kilimi için Cosalindo’yı inceleyin!

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar