TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

27.11.2017

EVLERDE SONBAHAR RENK PALETİ

İlkbahar yaza rengarenk, cıvıl cıvıl deriz içimiz coşar, kabımıza sığmayız ancak hüznüne ve bazen kasvetine rağmen sunduğu yoğun ve doygun renk paletiyle sonbahar çok daha görkemlidir aslında. Yazdan kışa geçişi kolaylaştıran, adeta ortamı yumuşatan, bizi alıştıran coşkulu bir arabulucudur. Bölgesel uygulanan çiçek tarhlarındansa ulu ağaçların gür gövdeleri bu renk cümbüşünü daha yoğun yaşatır. Doğada yaşanan bayramı evlerimize yansıtmaya ne dersiniz? 

Her mevsim dönümünde doğadaki değişimleri iç mekanlara da kurgulamak eve güncel bir enerji kazandırır. Hem yazdan kışa geçişi psikolojik olarak kolaylaştırır hem de evdeki değişim genel itibarıyla da modu yükseltir.

Accract Zürafa Figürlü Orta Dekoratif Kase https://www.cosalindo.com/zurafa-figurlu-orta-dekoratif-kase

İlk ilham tabii ki doğanın kendisinden. En pratik ve düşük maliyetli versiyonuyla ormandan, bahçeden toplayacağınız kuru yaprakları çeşitli köşelere dağıtabilir, doğal ahşap sehpalarınız veya kütük masanız varsa buralarda kombinleyebilirsiniz. 

Accract Kehribar Rengi Dekoratif Mum https://www.cosalindo.com/kehribar-rengi-dekoratif-mum

Kuru dallara paralel olarak biraz daha farklı ve renkli bir dokunuş arayışındaysanız şık bir vazoda yine mevsim renklerini ve çiçeklerini içeren buket tanzimi yine içinizi açacaktır. Tabii ki buna sonbahara rengini veren balkabaklarından irili ufaklı birkaç adet eşlik ederse tam anlamıyla modu yakaladınız demektir. 

G Concept Bel Air Mini Scoop Turuncu Vazo https://www.cosalindo.com/bel-air-mini-scoop-turuncu-vazo

Bitkileri bir tarafa bırakarak objelerden alabileceğimiz yardıma göz atalım. Yazın pembeli sarılı flamingolar, ananaslarla yer değiştirdiğiniz tüm toprak renkli aksesuarlarınızı dolaplardan çıkarmanın vakti geldi. Minik biblolar tealightlıklar, terrariumlarla ve tarçın, oud ağacı, kakao gibi kış kokulu difüzörlerle bir arada kullanabilirsiniz. 

Duvarlardaki tabloları sık değiştirmekten hoşlanıyorsanız, bunu mevsim bazında gerçekleştirebilirsiniz. Birebir doğa görseli kullanmasanız bile bu renk tonlarını vurgulayacak tablolardan yardım alabilirsiniz. 

Yatak odasında nevresim takımı ve yatak örtülerinizi de benzer şekilde dönüştürebilirsiniz. Mevcut renkleriniz toprak ve kızıl tonlara yakın değilse salon koltuklarınıza da uygulayabileceğiniz gibi ilave kırlentlerle bunu çözebilirsiniz. Bu kırlentlerde düz renk, desen veya dokuda farklılık gösterecek modeller hareket katacaktır.

Yine hem yataklarda hem de koltuklarda kullanılabilecek battaniye ve “throw” dediğimiz koltuk şalları yardımınıza koşacaktır. Toprak tonlarına alternatif olarak ekose desenler de sıcak bir hava katar. 

Sofralara minik dokunuşlarda bulunmak isterseniz de kış meyveleri nar, mandalina, portakal, çubuk tarçın, kestane ve kozalaklar hem sevimli hem de iştah açıcı bir görünüm sunar.  Şimdi dönüşüm zamanı...

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar