TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

30.06.2017

EVLERDE SPA KEYFİ

Günümüzün modern hayat akışı, sınırsız ve çok yoğun dijital platformlar kullanımı, teknolojinin verdiği zaman tasarrufuyla daha çok iş yapma isteği, daha yönlü olabilme arzusu bizi korkunç bir tempoya itiyor. Tüm bu sistemler yumağında bazen kayboluyoruz bazen bata çıka da olsa yolumuzu buluyoruz belki de bazılarımız hiç tökezlemeden bu meksika dalgasını çok iyi yönetebiliyor. Peki günün sonunda ne oluyor? Dayanılmaz bir yorgunluk, elimizden gelenin maksimumunu yapıyor olmamıza rağmen hiçbir şeye yetişilmiyor hissi ve bu yorgunluğu alt edebilecek en üst düzeyde rahatlama ihtiyacı. O halde, tam da şu anda ev spalarını devreye sokabiliriz.

Hamam Hanım Lila El Havlusu www.cosalindo.com/havlular-ve-bornozlar

Evlerimizi artık her türlü lüksü bünyesinde bulundurma hevesiyle donatıyoruz. Eskiden çok lüks otellerde veya benzerlerinde görmeye alıştığımız uygulamaları günlük hayatımızın içine çekmeye çalışıyoruz. İnanın ki bunlardan belki de en haklı spa alanları. Bunca koşturmaya ve bitmeyen yoğunluğa ilaç olacak bu alanlara daha fazla yer vermemiz ekstra bir ses sistemine ayrılacak bütçeden daha fazla önem teşkil ediyor. 

Hamam Premium Swarovski Taşlı Antrasit Bornoz https://www.cosalindo.com/premium-swarovski-tasli-antrasit-bornoz-xs

Evinizde küçük çaplı bir spa ortamı yaratmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bu alana ayırabileceğiniz metrekareleri ve odaları belirlemek ve hangi uygulamalara yer vermek istediğinizi iyi tahlil etmek. Örneğin, sauna sizin için vazgeçilmez ise buna banyoda ufak bir alan ayırmak yerine bir odayı tamamen sauna haline getirmeyi tercih edebilirsiniz. 

Hamam Pera Mavi Banyo Havlusu https://www.cosalindo.com/nova-lacivert-banyo-havlusu

Kişisel bakım ve ev spa fikri her şeyiyle önemliyse özellikle şimdilerde villa projelerinin en alt katına ayrılan hobi alanının tamamını veya bir kısmını buna ayırabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sauna, buhar banyosu, hamam ve belki şok havuz için ayrı bölmeler gerekeceği gibi, sıcak taş yatağı, buz çeşmesi ve masaj yatağı gibi tekil ürünler spanın karşılama alanı olan kısımda ayrı ayrı konumlandırılabilir. 

Kapısından içeri girdiğiniz an size huzur verecek olan loş aydınlatılmış, canlı ve güzel kokulu çiçeklerle donatılmış, aromaterapi ürünlerinin kokularının sizi davet ettiği bu alanda rahatlamamak işten bile değil. Kendinizi Uzakdoğu'nun büyüleyici atmosferinde hissetmek isterseniz, canlısını her daim bulmanız olanaksız olduğu için nilüfer ve plumeria çiçeklerini etrafa serpiştirebilirsiniz. Bu keyif veren ortamdan ayrılmamak ama susandığında da dışarı çıkmaya gerek kalmadan başvurulmak üzere mini bir buzdolabı kurtarıcınız olabilir.  

Eğer evinizin metrekaresi bu kadar geniş çaplı bir oluşuma uygun değilse sadece jakuzi de rahatlamak için çözüm olabilir. İstediğiniz tipte bir ürün seçimiyle yine bambaşka dünyalara götürecek kokulu mumlar ve aksesuarlarla ev spa keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

Sizin vazgeçilmeziniz hamam ise ve yine metrekare problemi varsa hiç endişelenmemeniz gereken noktalardan birinde olduğunuzu garanti edebilirim. Artık oldukça küçük banyolara bile kolaylıkla hamam sistemi kurulabiliyor. Yalnız bu konuda dikkat etmeniz gereken önemli detay var. Her ne kadar ev sakinleri tarafından kullanılacak olsa da mermer seçerken bakteri üretmeyen ve hamam kullanımına uygun tipte olan mermerlerden tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. 

Siz evinizde spa alanı yaratmak ve bu keyfi her daim ulaşılabilir kılmak istedikten sonra her metrekareye uygun çözümler üretilebilmektedir.
Spa ya da banyo keyfinize eşlik edecek en güzel havlu ve bornoz modelleri için>> https://www.cosalindo.com/havlular-ve-bornozlar

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar