TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

04.09.2018

EZBER BOZAN OFİSLER

çalışma masası

İşimiz hayatımızın ortalama dörtte bir, kimimize göre üçte bir zamanını kapladığından çalıştığımız alanlar son derece önem teşkil ediyor. Ferah, havadar, karanlık, loş, karışık, darmaduman, koyu renk, açık renk, modern, klasik, çılgın... Hangisi sizin ofisinizi, çalışma ortamınızı daha iyi anlatıyor bilmem ama bugün konumuz ezber bozan ofisler. Tüm tabuları yıkarak ters köşe yapan ofis dekorasyonu önerileri sunacağım.

Ofis mobilyası

Escape From Sofa | Nişantaşı 73 Ofis https://www.cosalindo.com/nisantasi-73-ofis

Sıra dışı ofislere sahip olurken ferah mekanlardan da ödün vermek istemeyenlere ilk tavsiyem. Modern çizgiler ışığında krem veya beyaz tonları fazla klişeyse beyazı bir de lambri duvar kaplama ile deneyin.Rengin beyaz oluşu lambrinin “demode” oluşunu bir anda gözünüzden silecektir. Gold veya krom gövdeli apliklerle de bu duvarları hareketlendirirseniz içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir ofise sahip olabilirsiniz.

Toplantı odası

BOU Interior & Architecture | KRM Kocaeli Ofisi https://www.cosalindo.com/krm-kocaeli-ofisi

Ofis dekorasyonu

Gönye Proje Tasarım | Park Mavera Satış Ofisi https://www.cosalindo.com/park-mavera-satis-ofisi

Bir satış ofisi dekore edilecekse elimizde olması beklenen alanların en önemlileri bekleme kısmındaki oturma grupları ve satış alanındaki bireysel bankolardır. Bu bankolara adım atmadan önce dışarıdan görünüşü estetik ve davetkar olmalı aynı zamanda içine girildiği andan itibaren de görüşmeyi özel kılacak yapıda olmalıdır. Dolayısıyla kucaklayan, dairesel formdaki bölmeler bu iki hissi yakalamak açısından doğru seçimler olacaktır.

ofis koltuğu

BOU Interior & Architecture | KRM Kocaeli Ofisi https://www.cosalindo.com/krm-kocaeli-ofisi 

Özellikle plazaların yapaylığı, yoğun beton görünümü, çalışan psikolojisini desteklemek ve motivasyonunu arttırmak adına yeşilin tazeleyici ve canlandırıcı yönünden yardım alabilirsiniz. Şimdilerde mumyalama denen bir yöntemle canlı bitkiler ısı, ışık ve su gerektirmeden uzun yıllar yaşayabiliyor. Eğer bitkileri geniş alanlarda kullanmak istiyorsanız bakım maliyetleri ve zaman tasarrufu açısından bu tip bitkiler biçilmiş kaftan olacaktır.

eğlenceli ofisler

Bretz | Bretz Ofisi https://www.cosalindo.com/bretz-ofis

Ezber bozan ofisler dedik, bu terimin hakkını en çok verecek olanlar sosyal hayatından kolay kolay vazgeçemeyenler olacaktır. Uzun mesai saatleri boyunca çalışmak durumunda olan biri için ofisi sosyal alana çevirmek hem eğlenceli hem de zaman kazandırıcı olacaktır. Arkadaşlarınızla buluşmak için trafikte kaybedeceğiniz zamanı onları ofisinizdeki bara veya bilardoya davet ederek kendinize ilave zaman olarak kazanabilirsiniz.

ofis mimarisi

Laxmi Interiors | Progem Ofis Projesi https://www.cosalindo.com/progem-ofis-projesi

Sergileme alanı olması gereken ofis veya mağazalarda son yıllarda en beğendiğim uygulama şekli tavandan inen raflar. Ayaklı raflara kontrast oluştururken şekil uzay algısı da kuvvetlenmiş olur.

çalışma odası

Pekmez + Boz | YŞ Levent Ofis https://www.cosalindo.com/ys-levent-ofis

90’larda çocuk olma fikrini ofisinize yansıtmaya ne dersiniz? Masa altından açılan ilave masalarla hem yatay düzlemde farklı bir eksen açmış olursunuz hem de kullanım alanınızı modüler bir şekilde dönüştürme fırsatınız olur.

Alışılmış adımlar izleyerek değil de biraz çılgınca düşünerek kendinize sıradışı çalışma alanları sağlayabilirsiniz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar