TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

10.01.2018

HAVLU SEÇİMİ İLE YANSIYAN TARZ

Önce temeli oluşur evin, sonra dört duvar, doğramalar, kaba inşaat, ince işler, mobilya ve dekorasyon derken evin belli köşelerinde minicik yer tutan yumuşacık dokulu havlu seçimine gelene kadar bir yuva ne etaplardan geçer. Az yer kaplar gibi görünür hayat akışımızda havlular ancak dokunduğumuz anda hissettirdikleridir evimizi “yuvamız” yapan detaylardan biri olarak. Dolayısıyla her konuda olduğu gibi buradaki seçimler de hayattan aldığımız tadı bir kademe daha yükseltecek nitelikte. Yumuşacık pamuklar veya bambularla dokunmuş bir havluya dokunmak başlı başına iyi hissettirmiyor mu sizi de?

Haremlique Topkapı 6'lı Beyaz-Mercan Keten Havlu https://www.cosalindo.com/topkapi-6li-beyaz-mercan-keten-havlu

Özellikle ev tekstili üretiminde bir cennet olan ülkemiz havluda da dünya çapında iddialı. En yakın örnekle bir parantez açmam gerekirse Provans tatilimde satın aldığım lavantalı bir havlunun etiketinde sonradan “Made in Turkey” ibaresini görmem eklenebilir. Cosalindo sayfalarında da hepsi ayrı şıklıkta ve kalitede çokça çeşit havlu bulabilirsiniz. 

Haremlique Pierre Loti Beyaz-Bej Banyo Paspası https://www.cosalindo.com/pierre-loti-beyaz-bej-banyo-paspasi

Havlu seçiminizle de tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Üstelik nadiren denk gelebilecek şekilde havlu seçiminizi mutlak surette banyo stiline veya dekorasyonuna uydurmak zorunda değilsiniz. Tabii ki bütünlük her zaman göze daha çekici gelir. Ancak lavabo alanında oluşturacağınız hikaye ile –sabunluk, havlu sepeti, oda kokusu gibi – havlularınızı bu hikayeye göre seçmek her zaman daha kolaydır. Her sıkıldığınızda banyo seramiklerini veya mermerini kırıp değiştiremeyeceğinize göre size pratik dekorasyon düzenlemeleri için fırsat sunar. 

Four & More Kahverengi Kaplumbağa Figürlü Beyaz Keten Havlu https://www.cosalindo.com/kahverengi-kaplumbaga-figurlu-beyaz-keten-havlu

Four & More Gümüş Kanat Figürlü Beyaz Keten Havlu https://www.cosalindo.com/gumus-kanat-figurlu-beyaz-keten-havlu

Four & More Mercan Figürlü Beyaz Keten Havlu https://www.cosalindo.com/mercan-figurlu-beyaz-keten-havlu

Boncuklu, ponponlu, nakışlı veya düz renk havlular tercih edebileceğiniz gibi mevsimsel geçişleri vurgulayacak havlular da kullanabilirsiniz. Örneğin, sonbaharda üzerinde toprak tonlarında yapraklar olan, yine bu tonlardaki havluları kullanabilecekken, baharda rengarenk çiçeklileri, yazın denizi hatırlatan çıpa, ahtapot, yengeç, mercan gibi desenlerde figürleri olan havluları sergileyebilirsiniz. Hatta aralara atacağınız belki birkaç gerçek kuru yaprak, deniz kabuğu gibi objelerle tam bir kurgu yaratabilirsiniz.

Hamam Rumelia Gri Banyo Havlusu https://www.cosalindo.com/rumelia-gri-banyo-havlusu

Sadece mevsimlerle sınırlı kalmayın. Yılbaşı zamanı kırmızılar, çam ağaçlı, kar tanesi desenli havlular, ramazan ayında ise damasklar, şal desenleri, yaldızlı nakışlı havlularla dönem ruhunu yansıtabilirsiniz. 

Hamam Pera Turuncu Misafir Havlusu https://www.cosalindo.com/pera-turuncu-misafir-havlusu

Evinizin her adımında olduğu gibi burada da zevkinizi ve yaratıcılığınızı konuşturmak size kalmış. Yaptığınız seçimlerle havlularınıza hayran bir kitle bile oluşturabilirsiniz. Abartı değil, kendimden biliyorum. Size de bu minik düzenleme oyununda bol keyifler. 

Haremlique Fener Beyaz-Turuncu Havlu https://www.cosalindo.com/fener-havlu

Haremlique Tutku Beyaz-yeşil 2'li Misafir Havlusu https://www.cosalindo.com/tutku-havlu

Snoc Home & Garden Fach Havlu Dolabı https://www.cosalindo.com/fach-havlu-dolabi

Cosalindo.com'da Havlular ve Bornozlar kategorisinde bulabileceğiniz banyo havluları, el havluları, misafir havluları; banyo dekorasyonu için zevkli seçenekler sunuyor. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar