TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

28.02.2018

HAYVAN FİGÜRLÜ TABAKLAR

Bu konu istisnasız bir şekilde yazının bulunuşuna, hiyeroglife kadar dayandırılabilir. Çünkü çok eski çağlardan itibaren doğa ile iç içe olan insanoğlu kendini ifade etme isteğinden yola çıkarak hayatında olan biteni bir şekilde kaydetmiş, kaydetmek istemiş. Tabii bu durumda her türlü teknoloji ve lüksten bihaber çağın insanı doğada yaşadıklarını bire bir aktarmış haliyle. Bunda hayatlarını idame ettirirken faydalandıkları hayvanlar ön planda tutulmuş. Etinden, derisinden, taşıma rolünden yararlandıkları hayat paydaşlarını duvarlara, tabletlere kazımışlar.

Some Home tabaklar için>> https://www.cosalindo.com/

Biz o günlerden asırlarca uzak olduğumuz ve kıyaslanamayacak kadar rahat bir hayat sürdürdüğümüz için bizdeki hayvan figürleri aslında biraz lüks yaşamın biraz gösterişin simgeleri. Hala ısrarla giyilen kürklerin ihtiyaçtan olmadığına hepimiz hemfikirizdir sanırım. Seçilen hayvanın görünümü, gücüdür aslında etkisi altına alan.

Önce kendimizi sonra misafirlerimizi etkilemek için kurduğumuz sofralar da artık bir önceki ile yarışır durumda. Her seferinde daha da çarpıcı olması için uğraşıyoruz. Trend olarak hayvan figürlerinin ve deri baskılarının sofralarda yer bulmasının yanı sıra trend olmasa bile içinde barındırdığı güç sebebiyle bizlere çekici gelen bir konu başlığı. Dolayısıyla leopar deseni zaten herhangi bir yerde gördüğümüzde bile o cazibeyi ve gücü hissedebiliyoruz.

Hayvan figürlü tabakları soframızda kullandığımızda diğer detaylar nasıl olmalı biraz da ona değinelim. Desenler veya figürler ne kadar iddialı ve büyükse kullanacağınız yardımcı materyaller o curcunayı dengeleyecek ölçüde olmalıdır. Örneğin, leopar desenli bir tabak kullandıktan sonra fazla hareketli ve motifli bir örtü kullanırsanız leoparın etkisini zayıflattığınız gibi karışık bir görüntüye de sebebiyet verirsiniz.

Diğer taraftan tabak ile örtü arasında geçişi sağlayacak suplalardan da yardım alabilirsiniz. Desenden ziyade dokulu bir kumaş varsa tabağın deseni ile arasında tampon görevi görecektir.

At, fil, leopar, zebra gibi hayvanlar gücü simgelerken kuş, kelebek gibi küçük hayvanlar sevimli bir görünüm katmaktadır. Son yıllarda kış temasının evlerde kendini daha yoğun ve daha sempatik bir şekilde hissetirmesiyle orman hayvanlarına da ilgi arttı. Baykuş, geyik, tilki, ayı, kurt gibi yaban hayvanlarına da sık rastlar olduk.

Hayvan figürlü tabakları siz nasıl kullanmayı düşünürsünüz? Cosalindo.com'da Tabaklar kategorisi ile Servis Tabakları ve Suplalar kategorisini inceleyerek hayvan figürlü ya da hayvan detaylı tabakları keşfedebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar