TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

11.12.2018

KABUK DEĞİŞTİREN BÜFE VE GÜMÜŞLÜKLER

Büfe veya gümüşlük terimlerini kullandığımızda her ne kadar şu an güncel versiyonlarına evlerimizde yer versek de aklımıza annelerimizin hatta büyükannelerimizin evindeki şaşalı modelleri gelir. İçlerinde servet niteliğindeki kristaller, antikalar ve gümüşleriyle, tabi uçlarından da muhtemelen sarkan nadide dantellerle. Bu kullanımlar epey bir geride kaldı. En azından içlerindekiler hala değerli ama sergilendikleri alanlar çok başka.

Sadece | Snake Bej Lake Büfe https://www.cosalindo.com/snake-bej-lake-bufe

İçki dolabı olarak da kullanılan büfeler şimdilerde olduça modern yapılara kavuştular. Artan hane sayısı ile küçülen konut metrekareleri de göz önünde bulundurularak eski hantal iskeletlerine göre çok daha az yer kaplayan ancak alanına kontrast gösterişe sahipler.

Sadece | Kafes Siyah Lake Büfe https://www.cosalindo.com/kafes-siyah-lake-bufe

Ahşap ve mdflere eşlik eden zarif metaller, zincirler, tasarım kulplarla en az içinde sakladıkları kadar zengin bir şıklık sergiliyorlar.

Sadece | Eskitme Lama Büfe https://www.cosalindo.com/eskitme-lama-bufe

Sadece ahşap veya metalin yanı sıra malzemede yer verilen dokular da ön plana çıkıyor. Ağacın budakları, mermerin damarları gibi doğal oluşumlar adeta birer sanat eseri kıvamında bir araya getirilerek farklı bir cazibe noktası yaratıyor.

Melih Kohen Interior Line Büfe https://www.cosalindo.com/line-bufe

Yine modern açılımlardan biri olarak geometrik desenlerin bu gümüşlüklerde öne çıktığını görüyoruz. İskelet, kapak hatta kulplarda oluşturulan desenler mobilyanın dnasını ortaya koyuyor.

Hamm | Büfet 2 Kapaklı Büfe https://www.cosalindo.com/bufet-2-kapakli-bufe

Daha minimalist tarzda döşenmiş bir eve sahipseniz bu klasikleri tercih edemeyeceğiniz aşikar. Tabii ki daha sade örnekler de mevcut. Cosalindo bünyesindeki markalarda da pek çok örneğini bulabileceğiniz gibi daha kuzeyli zevklere hitap edebilecek düz hatlı büfelerden de seçim yapabilirsiniz. 

Sadece | Dal Ekru Lake Büfe https://www.cosalindo.com/dal-ekru-lake-bufe

Kabuk değiştiren büfe ve gümüşlüklerde beni en cezbeden detaylar doğaya gönderme yapan, tüm ilhamını doğadan alan parçalar. Yukarıda bahsettiğim gibi alışılmadık detaylardan oluşan kulplar örneğine kuru dalları verebiliriz. İşte tasarımın farkı burada ortaya çıkıyor ve muadillerinden sıyrılıyor.

Soto Lab | Çelebi Yalısı https://www.cosalindo.com/celebi-yalisi

Büfe ve gümüşlükleri bir aşama daha geliştirmek isterseniz kapaksız ve niş içi kullanıma yer verebilirsiniz. Çıtalar sayesinde mekan metrekaresinde ekstra yer kaplamadan aksesuarlarınızı sergilemek için şık bir seçenek yaratabilirsiniz.

Sadece | Floral Mavi Lake Büfe https://www.cosalindo.com/floral-mavi-lake-bufe

MB Design | Ataşehir V Evi https://www.cosalindo.com/atasehir-v-evi

Çabasız şıklık trendi birkaç yıldır hem evlerde hem hazır giyim sektöründe çokça başvurulanlardan. Yeni nesil gümüşlük ve büfelere evlerinizde yer açarak bir parça ile çok fazla şey anlatabilirsiniz. Sizin tarzınız hangisi?

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar