TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

03.04.2017

KAPI ÇELENKLERİ VE KARŞILAMA AKSESUARLARI

Bazen aklımızı çelen, 'İşte bu!' dedirten metrekaresi ne olursa olsun kocaman evlerdeki ufacık detaylar oluyor. Ne kadar iddialı ve şık bir stile sahip olursanız olun, aksesuarlar her zaman ama her zaman stilinize dair gerçek ipuçlarını verir ve dekorasyonunuza son noktayı koyar. Bu sebeple eğer fazla aksesuar, incik boncuk seven bir yapınız yoksa bile en azından misafir ağırladığınız alanlarda ya da göze çarpacak noktalarda belli objelere yer vermekte fayda var.

Kapı çelenkleri ve kullandığınız diğer karşılama aksesuarları da dışarıdan gelen misafirlerinizi karşılarken verdiğiniz ilk mesaj oluyor. Konuklarınız bu bölümde ne kadar özenilmiş, farklı ve yaratıcı bir aksesuarla karşılaşırsa içeride de o kadar sıra dışı ve rafine bir zevke ait ev bulacağının sinyalini almış oluyor. 

Kapı süsü, kapı çelengi kullanmaya karar verdiğinizde öncelikle hazır olarak sunulanlardan almak mı istediğinize ya da kendiniz mi yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer el işine yatkınsanız ve istediğiniz gibi bir ürünü kolay bulamıyorsanız kendiniz özgün bir parça oluşturabilirsiniz. Nasıl bir tema ve renklerle çalışacağınızı belirleyip ilgili lokasyonlardan malzeme tedariğini sağlayabilirsiniz.

Piyasadan çeşitli kapı süslerini tercih edebileceğiniz gibi çıktığınız tatillerden anı olarak getirdiğiniz belki de evinizde yığınlar halinde duran süsleri de değerlendirebilirsiniz. Böylelikle hem baktıkça anılar tazelenecek hem de standart dışı bir aksesuar kullanmış olacaksınız. 

Mesajlı paspaslar ve dekoratif paspas süslerini kullanarak da kapı önünüzü renklendirebilirsiniz. Nihayetinde kapı çelengi tek seçeneğimiz değil. 

Çelenk tercih edildiği noktalarda da benim tavsiyem dönemsel veya mevsimsel olarak çelengi yenilemek. Şöyle ki, yaz mevsiminde yazlık dizayn edilmiş bir çelenk, sonbaharda sararan, kızıla dönen yaprakları konu alan ya da ilkbaharın uyanışına gönderme yapan temalar kullanılabilir. Bu değişim hem size sık gelenleri şaşırtacak daha da önemlisi periyodik değişim sizin ruhunuzu tazeleyecek.

Çelenk uygulamasını ise gözünüzde hiç büyütmeyin. Strafor olanları kullanabileceğiniz gibi daha doğal durmasını dilerseniz yapma ağaç dallarından bir araya getirilmiş olanları da değerlendirebilirsiniz.

Kapı kolu askıları ise bir diğer seçenek. Hatta fazla sık uygulanmadığı için sizin dönemsel değiştirdiğiniz süslerle ve kendinizden kattıklarınızla merakla takip edilen komşulardan olmanız işten bile değil ;)

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar