TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

15.12.2016

KIŞ DEKORASYONUNDA TÜY VE KÜRK DETAYLARI

Yaz gelince evlerimizi dönüştürüyoruz. Yazlık bitkiler, örtüler hatta objelerle donatıyoruz her yeri. Mavi beyazlar, cıvıl cıvıl renkler sarıyor her yanımızı. Güneşin sıcacık etkisini, pozitifliğini daha iyi hissedebilelim diye.

Kışın ise durum tam tersi. Hemen kabuğumuza çekiliyoruz, dışarının dondurucu soğuğundan sakınmak için güvenli ve sıcak bir moda sokuyoruz evlerimizi de. Bunun için de en büyük yardımcımız kesinlikle yumuşacık ev tekstilleri. Gelişigüzel her yere attığımız uzun uzun tüylü postlar, hayal kadar yumuşak tüylü kürkler. 

Öncelikle günümüzde tekstil sektörü o kadar gelişti, o kadar güzel taklit kürkler yapılıyor ki gerçek hayvan postuna kesinlikle ihtiyaç yok. Pek çok dekorasyon markasından kış sezonunda bunların farklı renk ve çeşitlerini bulabilirsiniz.

Peki bu kürkleri nasıl kullanmalıyız? En yaygın şekliyle elbette zeminde kullanabilirsiniz. Ama boydan boya halı kaplı mekanlara sahipseniz boş alan yok diye postlardan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Örneğin, ebeveyn yatak odalarında veya giyinme/makyaj odalarında ufak bir boyu, halı kaplamayla bile muazzam bir şıklık katacaktır. Hele metal ağırlıklı obje ve mobilyalarla desteklerseniz pofuduk görünüme metal tezatı mükemmel uyumu getirecektir.

Salonda veya oturma odalarında geniş alanlara veya şömine önüne alternatif kullanım ise puflara, koltuklara ve hatta sandalyelere atmak. Sandalyeye post kalın geleceğinden fazla rahat olmasa da onun yerine daha ince yapıda dokunmuş tüylü parçaları tercih edebilirsiniz. Hatta özellikle sallanan bir sandalyeniz varsa bunu orada kullanmayı tercih edebilirsiniz, geçen kıştan beri vazgeçilmez kış dekorasyonu görünümlerinden biri. 

Yine ince yapıda olanları genişçe bir dresuarınız varsa dresuarınızın üzerinde de kullanabilirsiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken dresuarın yeterince geniş, üzerindeki objelerin de bu görselliği destekleyecek ebatlarda olması gerekir. 

Her zaman dediğim gibi; eviniz oyun alanınız ve deneye deneye en güzel kombinasyonu siz zaten bulacaksınız. Sizinle paylaştığımız ipuçlarını takip edin yeter.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar