TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

13.09.2018

KİŞİSEL BİR MİKRO EVREN: OFİS MASASI DEKORASYONU

Masa başında geçen saatler hatta günler, aylar ve yılları bulan tüm o zaman bize, dört bacaklı bir mobilyanın üzerinde kendi mikro evrenimizi yaratmamızı sağlayacak bir alan sunar. Darmadağınık masalar, titiz ve düzenli olanlar, kalabalık objeler ya da minimal bir duruş; hangisi olursa olsun ofis masaları bizim karakterimiz, huylarımız ve ilgi alanlarımız hakkında en derin ipuçlarını taşıyan tümüyle kişisel alanlardır, hiçbir şekilde ihlâl kabul etmez. 

Escape From Sofa | 67/2 Ofis https://www.cosalindo.com/67-2-ofis

Tes Interiors | Terim Events Ofis Projesi https://www.cosalindo.com/terim-events-ofis-projesi

Çalışma lambaları masa sahibi hakkında en çok bilgi veren eşyalardan biridir. Malzemesi, tasarımı, rengi ve tarzıyla yaydığı ışıkta çalışan kişinin nasıl bir bakış açısı ve ruha sahip olduğunu tahmin etmek yüzde yüz olmasa da mümkün hâle gelir. Eğer masanızı dekore ediyorsanız, bilinçli bir seçime gerek bile duymadan sizi en çok yansıtan aydınlatmaya uzanacağınız kesin sayılır!

Maiizen | Moi Pembe Masa Lambası https://www.cosalindo.com/moi-pembe-masa-lambasi

Antique Hous | 2'li İngiliz Pirinci Gövdeli Masa Lambası https://www.cosalindo.com/2li-ingiliz-pirinci-govdeli-masa-lambasi

Kâğıt ağırlıkları evrak ya da yaratıcı yazım işleri yoğun olan ofislerde işlevsel bir masa aksesuarı olarak düşünülebilir. Biraz temiz hava almak için açılan camlardan dolan rüzgâra direniş sağlayacak sevimli ya da havalı bir ağırlık, ofis masasını dekore etmek için işe yarar bir parça olur.

Noce Home | Silver Kaplumbağa Figür Kağıt Ağırlığı https://www.cosalindo.com/silver-kaplumbaga-figur-kagit-agirligi 

Ofis masaları ve kalemliklerin ayrılmaz bir bütün olduğunu kabul etmeliyiz. Hele kırtasiye meraklılarının çeşit çeşit kalemle doldurmaya bayıldıkları bir nevi küçük cennet sayılırlar. Hem şık hem de kullanışlı olmaları şahane olur.

Uniqka | Manhattan Midnight Metal Kalemlik https://www.cosalindo.com/manhattan-midnight-metal-kalemlik

Kitbox Design | Blank Bakır Kalemlik https://www.cosalindo.com/blank-bakir-kalemlik

Masanın asıl hâkimi olan bilgisayarlar -ister diz üstü, ister masa üstü- barındırdıkları radyasyon ve elektrik yükü itibarıyla farkında olmadan doğaya ait bedenlerimizi yoran gözle görünmez güçlere sahip. Yaygın bir bilgi olarak kaktüslerin bu gereksiz yükü emdiği belirtiliyor, kaktüs ve benzeri bitkilere masanızda yer açarken dekoratif unsurları gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim.

İlyum | Mr. Skull Gri Saksı https://www.cosalindo.com/mr-skull-gri-saksi

Four & More | Mermer Biyeli Küçük Saksı https://www.cosalindo.com/mermer-biyeli-kucuk-saksi

Ofis masasının mahremiyeti, tümüyle kendi emeğimizi barındıran ve zihnimizi, duygularımızı ortaya koyduğumuz işlerin çıkış noktası olmasından kaynaklanır, masanın dekore edilme biçimi ise ruhumuzu ortaya koyar. Ofis masanıza ruhunuzu koymaktan çekinmeyin, kendi mikro evreninizi kendi dilediğiniz şekilde yönetin!

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar