TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

20.10.2016

KRİSTAL TAŞLI AVİZELER

Genellikle çoğumuzun vurulduğu bir aksesuardır kristal taşlı avizeler. Özellikle salon söz konusu oldu mu şıkır şıkır bir model seçmeden içimiz rahat etmez. İş ki, avizeyi odanın tarzıyla aynı paralelde tutabilmek, doğru stil doğru avize kombinasyonunu yapabilmektir.

Örneğin, annelerimizin zamanında moda olan damla taşlı avizeleri şimdilerde de görüyoruz hâlâ ama bir farkla: artık daha çok üfleme camlarda tamamlayıcı ve ışıltı veren bir rolle çıkıyor karşımıza. Baştan aşağı taş yerine böyle heterojen bir karışım göze çok daha hoş geliyor.

Chandellier de Tina Altın Rengi Kristal Taşlı Avize https://www.cosalindo.com/altin-rengi-kristal-tasli-avize

Eğer salonunuz 60 metrekare ve üzeriyse veya bir malikanede yaşıyorsanız büyük otellerde, köşklerde sıklıkla gördüğümüz şamdan efektli ufak taşlı avizeler de sizin için uygun olabilir, elbette mobilya seçiminizle doğru orantılı olarak. Daha küçük salonlarda tavan mesafesi de göz önüne alındığında yersiz bir abartı oluşturabilir. 

Ama şamdan görünümlü modellerden vazgeçemiyorsanız her zaman bir alternatif mevcut: O da klasik büyüklükteki taşlarla daha ufak bir iskelete yerleşmiş hali. Bu şekliyle klasik, dömi-klasik, avangard, shabby chic gibi tarzlarda dekore ettiğiniz salonunuza rahatlıkla uyum sağlayabilir.

1. Balassa Avize | 2. Antik Kristal Avize

Göz dolduran bir avizem olsun ama baştan aşağı da taş olmasın diyorsanız çok çarpıcı bir model teklifim var. Taş, üfleme cam, şapka! Dünyaca ünlü aydınlatma firmalarının da vazgeçilmez olarak her sezon sunduğu bir modeldir. Şapkanın modeli değişir, üfleme camın formu değişir, taşların dizilimi değişir ama bu muhteşem üçlü bir araya mutlaka gelir.

1. 22'li Kristal Avize | 2. Kafesli Rustik Avize

Yine villalara ve malikanelere dönecek olursak büyük merdiveninizden aşağı uzun, dikey taşlı modelleri de sarkıtabilirsiniz. Böylelikle o yorucu boşluğu şık bir detayla doldurmuş olursunuz.

Böyle taşlıların hepsini bir kenara itip, hiçbirini kendinize yakın bulamıyorsanız son teklifim sizi kesinlikte yakalayacaktır. Geometrik desenlere sahip kesme taşlı spor avizeler. Bunlar gösterişli olmasının yanı sıra geometrik şekillerinden ötürü klasik etkiden uzak tutar. Dolayısıyla avangarda kaçmadan ışıltılı şıklığı salonunuza taşımış olursunuz.

Kristal taşlı avizelerle birlikte diğer avize modellerine de göz atmak isterseniz, Cosalindo'da Avizeler kategorisini ziyaret edebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar