TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

02.07.2018

KUSURSUZ EV HEDİYELERİ

Ev hediyesi almak pek kolay iş değildir. Kime aldığınız, aldığınız insanla olan yakınlığınız, evin stili, ruhu gibi hesaba katılması gereken bazı mühim konular vardır. Diğer yandan sevdiğiniz birine ev hediyesi seçme süreci çok keyiflidir, yakından tanıdığınız biriyse hediyeyi seçerken tüm anılarınızla birlikte onu mutlu edebilecek ihtimaller zihninizde belirmeye başlar, henüz tanıdığınız biriyse hakkında fikir yürütme çabası karşınızdaki yeni insanları tanımanızı kolaylaştıran bir deneyime dönüşür. Mesela çiçekleri çok seven, evi çiçekle dolu birine pirinç bir bitki sulağı ya da dekoratif bir saksı alıp hobisini estetiğe çevirmesine katkı sağlamak iyi bir örnek olarak değerlendirilebilir.

Bakır İstanbul | Green Ever Pirinç Sulak https://www.cosalindo.com/green-ever-pirinc-sulak

Evin döşenme sürecinden haberdarsanız hediye seçmek bir parça daha kolaylaşacaktır, evin dekorasyon stilini bilmek, tamamlayıcı bir ev eşyası ya da aksesuar bulmanıza yardımcı olur. Daha yakından tanıdığınız insanların zevklerini daha iyi bildiğiniz için dekoratif bir obje, belki onu çok mutlu edecek bir antika ya da sanat ürünü almanız daha kolay olur. Ancak çok yakından tanımadığınız biri için daha çok işlevsel nitelikleri de olabilecek estetik bir obje ya da eşyaya yönelmek daha iyidir.

Anvogg | Zebra Cavallino Çerçeve https://www.cosalindo.com/zebra-cavallino-cerceve

T&S Interiors | Fransız 5 Kollu Şamdan https://www.cosalindo.com/fransiz-5-kollu-samdan

Abajurlar ve lambaderler ev hediyesi listesinin en işe yarar ve zengin çeşitli maddesidir desek yeridir. Okuma lambası görevi de görebilecek bir lambader şahane bir hediye olabilir, öte yandan ev hakkında fikriniz varsa eve uygun gövdesiyle bir abajur seçebilirsiniz, Bleu Blanc porselen ya da mermer/pirinç heykel gövdeli bir masa üstü aydınlatmasına kimse hayır demez! 

Öney | Kobalt Mavi Üfleme Cam Abajur https://www.cosalindo.com/kobalt-mavi-ufleme-cam-abajur

Ron | Tray Cam Lambader https://www.cosalindo.com/tray-cam-lambader

Tablolardan ya da duvar dekorasyonundan hoşlanan ve buna uygun duvarları olan bir ev sahibine gidiyorsanız resim, fotoğraf ve duvar objelerine göz gezdirmeye başlayabilirsiniz. Elbette bu seçimi yaparken objenin ya da resmin konusunun ve anlamının hediyeyi vereceğiniz insanla ilişkisini dikkate almak önemli bir konu, en iyi hediyeler bağ kurabildiğimiz, bize bir şey anlatan ya da hatırlatan hediyelerdir, unutmayın.

Noce Home | Koç Duvar Aksesuarı https://www.cosalindo.com/koc-duvar-aksesuari

Şık pirinç ya da bakır çerezlikler, gümüş kadehler, şamdanlar ve antika porselenler de muhteşem hediye seçenekleri olur. Hem görsel olarak cezbeden hem de işe yarayan şeyleri herkes sever.

Parlaq Interiors | Trio 3'lü Bakır Çerezlik https://www.cosalindo.com/trio-3-lu-bakir-cerezlik

Selamlıque | 6'lı Mavi Zikzak Kahve Takımı https://www.cosalindo.com/6li-mavi-zikzak-kahve-takimi 

Ev tekstilleri de yeni bir ev için çok işe yarar bir hediye seçimi sayılabilir. Yeni bir eve yeni bir dokunuş getiren zevkli nevresimler, havlular ya da sofralar için kumaştan benzersiz Amerikan servisler ev sahibinin sizi her daim hatırlamasını sağlayacak parçalardır.

Haremlique İstanbul | Topkapı 6'lı Beyaz-Mercan Keten Havlu https://www.cosalindo.com/topkapi-6-li-beyaz-mercan-keten-havlu

Valeron | Charmés Çift Kişilik Nevresim Takımı https://www.cosalindo.com/charmes-nevresim-takimi

Ev hediyesi seçmeyi size sıkıntı veren, ne yapacağınızı bilemediğiniz bir durum gibi görüyorsanız derin bir nefes alın, bir hediyeyi kıymetli yapan şeyin onunla kurulan bağ olduğunu düşünerek anılara, kişilik özelliklerine, evin karakterine odaklanarak seçim yapmak üzere Cosalindo’nun sınırsız dünyasındaki en uygun parçaları incelemeye başlayın.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar