TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

30.09.2016

LONDRA ANTİKA VE TEKSTİL FUARI

Antika sever misiniz? Ben bayılırım. O eski kokusunun davetine hayır diyemez, hemen yıllar öncesine bir yolculuğa çıkarım tam da nereye gittiğimi bilmeden. Ama eski kitap dışında antika kullanmayı tercih etmiyorum. Başkasının sahip olduğuna misafir olurum, misafirliğin tadını doyasıya çıkarırım ama kendime sahiplenemem. Elbette aile yadigarı olanlar hariç.

Ama bu her gördüğüm antika çarşı ve pazarını gezmeme engel değil. Sizi bu kez de farklı bir fuara yola çıkarıyorum. Rotamız Londra ve Battersea Park’ta gerçekleşenThe Decorative Antiques & Textiles fuarı. Bir aile tarafından 1985’ten beri sürdürülen bu antika ve tekstil fuarı her yıl 3 etkinlik düzenliyor. Kış fuarı, yaz fuarı ve tasarım sezonunun açıldığı sonbahar fuarı.

İlk kuruluş amacı Londra’da her zaman bulunabilecek antikaların haricinde daha az rastlanır daha çarpıcı antikaları bir araya getirmek. Buna sanat eserleri de dahil. İç mimarların her ayrı etabını merakla beklediği bu son derece keyifli fuarda neler varmış bir göz atalım.

İşte bir yemek takımı antikaysa bleu blanc olmalı. Onun zerafeti çok az malzemede bulunur.

Duvarların en başından beri kavalyesi olan büyük saatler kesinlikle her zaman tercihiniz olabilir.

Kuşkonmazlı tabaklar sizce de şahane ötesi değil mi?

Not: Tüm görseller The Decorative Antiques & Textiles Fair Instagram sayfasından alınmıştır. (@decorativefair)

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar