TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

24.01.2017

MAISON & OBJET PARIS 2017

Bir sonraki daima merakla beklenen bir Maison & Objet fuarı daha Paris’ten geldi geçti. Onlarca firmanın katıldığı, mevcut olan ve gelecek olan trendlerin habercisi niteliğindeki yılın en önemli tasarım ve dekorasyon organizasyonlarından olan Maison & Objet fuarını mercek altına alıyoruz. Kimler katılmış? Out’lar in’ler nedir? Tur başlasın o halde.

Ne kadar “in” olacağını arka arkaya sıralanan palmiye detaylı görsellerimden anlayın. Bu yaz artık biraz azalır da yerini başka bitkilere bırakır mı acaba diye düşünürken daha da güçlü geliyorlar. Zaten bu yılın renginin “greenery” yani bitki örtüsü yeşili olması palmiyenin güzel yeşiliyle örtüşecek.

Ayrıca bambu görünümler, halatlar, ketenler gibi malzemeler sahil evlerine özel olmaktan çıkıyor. Doğal yaşamın elementleri arasında kendine yer buluyor. Tabii doğal demişken mermer ve mermer görünümlü yüzeyleri de atlamamak gerek. Daha uzun bir süre bizimle kalacak gibi görünüyor. Zemin haricindeki mermer kullanımını en son 90’larda bırakmıştık. Mermer detaylar, o yılların mermer sehpalarının özlemiyle yenilenmiş, gençleşmiş muhteşem formlarıyla sahnedeler ve çok güçlüler. 

Altın ve bakır en güzel çağlarını yaşıyor diyebiliriz. Her yerde ama her yerdeler. Kocaman panellerden ufacık objelere, mutfak ve banyo aksesuarlarına kadar uzanan bir skaladan söz ediyoruz.

Işıltı, ışıltı ve yine ışıltı... Asla temposunu düşürmeyen, her geçen gün daha da parlayan. Sadece aydınlatma olarak değil yüzeylerde de düşünebilirsiniz. Siz sadece daha da parıldamaya hazır olun.

Aydınlatma sektörü her geçen gün inovatif çözümlerle bizleri şaşırtıyor. Evlerde farklı atmosfer yaratmak isteyenler seçim yapmakta zorlanacak.

Son yıllarda hem dekorasyonda hem tekstilde kıymetlenen ve bir türlü vazgeçemediğimiz zarif kuş flamingolar önümüzdeki yaz sezonunda da epey karşımıza çıkacak. Aslında yalnızca flamingolar demek yeterli olmaz. Flamingoların tüylerinin renkleri 2016’nın rengi rose quartz’tan tonlar barındırıyor. Bir yılın belirlenen rengi devamındaki birkaç yılı da etkilediğinden uçuk pembe tonlarının hakimiyeti bir süre daha etkili olacak.

Geometrik formlara uygulanan pastel tonlar ise şeklin sertliğini kırarak dengeli bir birliktelik sunacak.

Doğal taş ve granit kullanımının yıldızı bu yaz daha da parlayacak. İnovatif büyük porselen üreticilerinin yanı sıra irili ufaklı tüm porselen ve seramik üreticileri birer set bu gruba yönelmiş durumda.

Geçtiğimiz iki yazdır her yerde karşımıza çıkan o bal gibi lezzetli sulu meyve ananas hakimiyetini sürdürecek. Karpuz koltuğunu ananasa kaptırır mı bilinmez ama tropikale olan ilgi doruklarda denebilir.

Tabii böyle rüya tasarımlar da trendler üstü varlıklarıyla fuara renk kattı. Her canlının yavrusu en sevimli derler ya mobilyalarda da sanırım geçerli bu. Aksi takdirde kendine bu kadar hayran hayran baktıramaz. 


Not: Görseller Maison & Objet resmi Instagram sayfası @maisonetobjet den alınmıştır.
 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar