TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

MAVİLERE DOĞRU ADIM ADIM

09.05.2018

Vitrinlerde kendini gösteriyor, gözler onu arıyor, denizi arıyor, pırıl pırıl gökyüzünü arıyor. Mavi sezonunun resmi açılışını yapabiliriz o halde. Soğuk bir renk olmasına karşın bunaltıcı yaz sıcaklarında içimizi ferahlatması sebebiyle ve sahil kesimlerini anımsattığından yazın maviyi ayrı severiz. Derin okyanus lacivertlerinden bebek mavilerine, turkuazın çeşitli tonlarına varan sınırsız seçeneğiyle mutlaka gönlümüzü fetheder bir mavi tonu. Bu yaz evlerimizde mavilere nerelerde yer verebiliriz biraz Cosalindo sayfalarında tura çıkalım.

Muhtelif Design | Lacivert İkat Kare Yastık https://www.cosalindo.com/lacivert-ikat-kare-yastik

Evinizin çehresini en pratikten değiştirme yollarından biri koltuklarınızdaki kırlentler biliyorsunuz. Sadece beş altı kırlentinizi yenileyerek bambaşka bir ortam yaratmak elinizde. Hele ki şöyle beyaz veya krem rengi bir koltuğunuz varsa sıralayın çeşitli ton ve desenlerde mavi yastıkları, işte size nefis bir Bodrum ya da Alaçatı evi. Ben sezonluk olarak yastıklarımla oynamayı seviyorum. Hem devamlı aynı eşyaları görmemiş oluyorsunuz hem de tazeleniyorsunuz. Hele ki rengarenk tonlara yer veriyorsanız bir buket taze çiçek girmiş gibi bir ortam yaratıyor mekanlarınızda.

Hamm | Cozy Masif Meşe Lacivert Puf https://www.cosalindo.com/cozy-masif-mese-lacivert-puf

Bar taburelerini sadece barlarda veya gece kulüplerinde kullanmıyoruz. Mutfağımız uygunsa ada mutfak çevresinde, salonunuzda oluşturduğunuz mini bar köşenizde hatta stüdyo bir daireye sahipseniz buradaki yemek masanızda bile kullanabilirsiniz. Çok büyük parçalar olmadığı için mavinin istediğiniz tonunu dekorasyonunuzdaki diğer renklerin içine katabilirsiniz. Örneğin, bej, kum, camel, kahve, krem tonlarıyla harikulade bir kontrast oluşturacaktır. Böylelikle hem canlı bir renk katabilmiş hem de çok göz önüne çıkarmamış olacaksınız.

Ritzy Fine Living | Çini Desenli Porselen Saksı https://www.cosalindo.com/cini-desenli-porselen-saksi

Lot Duvar Kağıdı | Chelsea Lane Oriental Scenic Lacivert Duvar Kağıdı https://www.cosalindo.com/chelsea-lane-oriental-scenic-lacivert-duvar-kagidi

Ve elbette bleu blanc serileri. Daha önce de yazısını yazmış olduğum bu çini desenli vazolar zaten birer klasikti ama geçtiğimiz 3-4 yılda yine trend-klasikler klasmanında yerini aldı. Her yer mavi beyaz çini vazo, örtü, duvar kağıdı, tabak, bardak dolu. Yaz ayları geldi mi de zirveyi zorluyor. Siz de bleu blanc desenlerden bir seçki oluşturabilirsiniz. 

Sadece | Floral Mavi Lake Büfe https://www.cosalindo.com/floral-mavi-lake-bufe

Eskilerin hantal büfeleri, gümüşlükleri ve hatta içki dolaplarını yerini daha zarif ve az yer tutan versiyonlarına bıraktı. Artık göz hizasındaki bu dolaplara çoğunlukla metal ayaklar, metal veya mermer kulplar eşlik ediyor. Bu saks mavi büfe de Cosalindo’nun en ilgi çeken ürünlerinden.

Some Home İstanbul | Horse Luck Lacivert Büyük Yemek Tabağı https://www.cosalindo.com/horse-luck-lacivert-buyuk-yemek-tabagi

Selamlıque | 2'li Bleu Blanc Kahve Takımı https://www.cosalindo.com/2li-bleu-blanc-kahve-takimi

Accract | Mavi Üfleme Cam Büyük Dekoratif Kase https://www.cosalindo.com/mavi-ufleme-cam-buyuk-dekoratif-kase

Eğer mavi iddialı bulduğunuz bir renkse ve geniş alanlara yayılması taraftarı değilseniz daha minik vazolar ve sehpa aksesuarları imdadınıza yetişebilir.

Bu ilkbahar yaz sezonunda siz mavilere yer açmaya hazır mısınız?

- Sibel Çikler Demirci