TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

05.10.2017

MEKANLARDAKİ KANATLI GÜZELLER

Trendler birbirinin peşi sıra geliyor, biz de onları kovalıyoruz. En takip edilesi hangisi, en çabuk sönecek olan nedir, hangisinin saltanatı uzun yıllar sürecek konuşup tartışıyoruz. Ama asla bir an duraksayıp da “Trendler iyi hoş da bazı klasikler vardı, trendler üstü olanlara ne oldu?” demiyoruz. Halbuki demek lazım, bir adım gerileyip uzaktan bakabilmek adına her şeyden önce. Sonra da trendler haricinde bir şeyler yapıyor olabilmenin hafifliğini hissetmek için.

Noce Home Kuş Figürlü Kapaklı Şekerlik https://www.cosalindo.com/kus-figurlu-kapakli-sekerlik

Kuşları ise tam tamına bu grupta inceleyebiliriz. Elbette dönem dönem modanın kalbine yerleşen türleri mevcut ancak bize özgürlüğü hatırlatan, naiflik ve zarifliği çağrıştıran bu sevimli hayvancığı tek bir kalıba veya döneme hapsetmek olabilir mi? Tabii ki hayır.

G Concept Jonathan Adler Brass Deve Kuşu Şamdan https://www.cosalindo.com/brass-deve-kusu-samdan

Bazen çok şık bir duvar kağıdının deseni ile çıkar karşımıza bazen de evin değişik köşelerinde değerlendirilebilmek üzere minik biblolar halinde. Burada kısa bir not vermek gerekirse seramik yerine metal olanlarından tercih etmeniz, mekanının stili ne olursa olsun daha gösterişli ve kibar duracağına emin olabilirsiniz. 

Son 3 yılın kendine en çok yer bulan sevimlisi flamingolar kuş trendinin egzotikleşerek evlerimizde can bulan hali. Doğumgünü konseptlerinden telefon kılıflarına, su bardaklarından peçetelere sınırsız yerde bizimle oldular. Arada sırada içlerinden bir kısmının böyle sıyrılması hoş bile oluyor. İçe kapalı dünyalarımıza kuşun hareketli doğasıyla beraber hareket ve neşe geliyor. 

Peki barınakları olan kuş kafeslerine yer vermeye ne dersiniz? 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar