TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

11.10.2016

MEVSİMLERDEN BAL KABAĞI

Sonbaharın sararan kızaran, kızıla çalan tonlarıdır bence bizi yazdan sükunetle uzaklaştıran, sakince yeni mevsime alıştıran. Yazın dinamizmi adım adım geride kalırken kışın soğuğuna direnebilmek için yeni teklifler sunar bize sanki doğa. Kuşkusuz ki bu tekliflerin en tatlısıdır bence bal kabağı. 

Kocaman, tupturuncu ve dolgun yapısıyla insanda kucaklama hevesi uyandırır. O sebeple mevsimi geldiği gibi etrafımı bu güzel sebzeyle kuşatırım. 

Mesela koca bir mumum var bal kabağı formunda, senelerdir yak yak bitmeyen, hemen çıkıverir ortaya, hediye eden arkadaşımı da anarım keyifle. Salona turuncu bir koltuk şalı atarım bu konsepti destekleyecek. Peki, gerçeği ya da sahtesi, elinizde süslemeye uygun bir bal kabağınız var, ne ile ve nasıl kombinlersiniz?

Bir masa, konsol, dresuar üstü tasarımı yapacaksanız diğer bir sonbahar çiçeği ayçiçeklerinden, kuru yapraklar ve votiv mumlardan faydalanabilirsiniz.

Kapı önünde sergilemek isterseniz kasımpatılarla bir araya getirebilirsiniz, muhteşem yakışıyor ikisi yan yana.

Ve çorbası... Bütün kış bayıla bayıla içtiğim enerji küpünü siz de sofranızdan eksik etmeyin. Hem hazırlaması son derece pratik hem de oldukça besleyici. Sunumu ise içi boşalmış olan bir bal kabağı ile yapabilirsiniz.

Yapı marketlerde satılan varaklı boyaları kullanarak boyarsanız salonun baş köşesinde kullanabileceğiniz çok şık bir aksesuar elde etmiş olursunuz.

Dış mekan çekimi, doğum, baby shower, nişan gibi özel günleriniz için de sonbaharın sunduğu en can alıcı nimet!

Minyatür modellerinden bir kapı çelengi hazırlayabilir, evinizin kapısında değerlendirebilirsiniz.

Böylece bal kabağı tadında enfes düzenlenmiş odalarınızın keyfini sürebilirsiniz.

 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar