TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

19.09.2017

MÜJDE! KRİSTALLER GERİ DÖNÜYOR

Kristal, kesme camın en şık, en zarif hali... Yüzyıllardır zarafetin en klas kriterlerinden oldu. Avizeler, şamdanlar, dekoratif objeler ve sofra aksesuarları ile evlerin, sarayların baş köşesinde yerlerini aldı. En son 80'ler ve 90'larda çay takımından likör, şarap ve viski takımlarına, dev çanaklarına, kül tablalarına varana kadar her türevi evlerde boy göstermezse çeyiz tam, ev tastamam sayılmıyordu. Yeni ev hediyesi gümüş bir obje alınmıyorsa muadili kesinlikle kristal bir objeydi. O dönem tam da altın çağını yaşarken 2000'li yıllara doğru milenyum kriterleriyle demode damgası yiyerek tozlu raflara kalktı. 

Chandellier de Tina Dikdörtgen Kristal Taşlı Abajur https://www.cosalindo.com/dikdortgen-kristal-tasli-abajur

Son dört beş yıldır avizelerin biraz daha modernleşmiş olanlarına, kristalin de daha spor şık kesimli versiyonlarıyla tekrardan dahil olmaya, gözlerimizi kendisine alıştırmaya başlamıştı. Bir süredir ise trendsetterlar bir akım başlattı. Tozlu raflara kalkmış, hatta sağa sola dağıtılmış olan o dev kristal çanaklar bir anda şık davet sofralarının yeni misafirleri halini aldı. Meğer kristal zarafetini ne kadar özlemişiz. 

Accract Renkli Kesme Cam 4'lü Shot Bardak Seti https://www.cosalindo.com/renkli-kesme-cam-4-lu-shot-bardak-seti

Bir örnek vermem gerekirse flamingolar aslında tamı tamına üç yazdır hayatımızın içindeyken, geçen yaz yoğunlaştı bu yaz ise bıkkınlık noktasına geldi. Neredeyse onsuz adım atamaz hale geldik. Telefon kılıfından, t-shirtlere, şişme botlara kadar her yeri sardı. İşte kristaller şu an o ilk emekleme döneminde. Flamingo kadar her yerde karşımıza çıkamayacağından dolayı da şanslıyız, jet hızıyla soğuyamayacağımız, uzun soluklu bir trend bizi bekliyor. 

T&S Interiors George Sand Kristal Vazo https://www.cosalindo.com/george-sand-kristal-vazo

Peki nerelerde göreceğiz onları? Yine orta sehpa üzeri sergilenen çanaklar ve kül tablaları halinde mi? 
Asla. 
O çanakları birer salata kasesi olarak en şık sofralara alıyoruz. Evet, kristalin en trend yeni lokasyonu davet sofraları ve gösterişli dresuarlar. Farkında olmadan özlediğimiz o elegan görünüm, en özendiğimiz yerler olan misafir davetlerimizde göz dolduracak sıklıkla. Koşun anne, anneanne evlerine, ne kristaller vardı bir göz atın. Eminim işinize yarayacak harika parçalar çıkacaktır. Zira ben de anneanne ve babaanne evlerinden bir likör takımı, şarap kadeh takımı ve çanağı kendi koleksiyonuma katmış bulunuyorum.  

T&S Interiors Kristal Kesme Buz Kovası https://www.cosalindo.com/kristal-kesme-buz-kovasi

Dresuarlarda ise vazo veya ayaklı çanak şeklinde olanları mis gibi taze çiçeklerle süsleyebilirsiniz.

Bu kadar sofralara sızmasının en önemli etkenlerinden biri de son yıllarda birbiriyle şıklık yarışına giren gösterişli düğünler. Düğün gibi eşsiz bir gece söz konusu olunca tarihin en zarif aksesuarları da yavaş yavaş bu gecelerde boy göstermeye başladı.

Zaman içinde göreceksiniz ki, kristal sıvı sabunluklardan kum saatlerine kadar varan bir palette çok geniş ürün gamına sahip olacağız.

Yazının sonuna geldiğimize göre eminim değerlendirebileceğiniz kristal seçenekleri aklınızda uçuşmaya başlamıştır. Çok şık bir akım kapıda, içeri buyur etme zamanı.

En seçkin ve şık kristal ürünleri keşfetmek için Cosalindo.com'u ziyaret edebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar