TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

31.01.2019

MUTFAK DEKORASYONU NASIL YAPILIR? İDEAL MUTFAK DEKORASYONU İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Mutfak dekorasyonu mutfakta vakit geçirmeyi sevenler başta olmak üzere hepimizin özen gösterdiği bir konu. Mutfak dekorasyonu nasıl olmalı, en güzel mutfak dekorasyonu nasıl, mutfakta neler olmalı, mutfak mobilyalarını seçerken neye dikkat etmeliyiz gibi pek çok sorunun yanıtı bu yazımızda. 

Mutfak modelleri sürekli değişiyor ve yenileniyor. Hangi tarzda olursa olsun mutfak modelinin ve mutfak mobilyalarının şık ve kullanışlı olması gerekir. Mutfak masasının ve sandalyelerinin yerleşebileceği bir alan, rahat hareket edebilmeyi sağlayan geniş bir alan, kullanışlı ve ulaşılabilir mutfak rafları, bol çekmece, her türlü mutfak işinizi üzerinde rahatça yapabileceğiniz kolay temizlenebilir ve kullanışlı bir mutfak tezgâhı, mutfaktaki her ihtiyacınıza karşılık verebilen mutfak lavabosu ve dekoratif objeler… 2019 mutfak dekorasyonunda elbette bunların hiçbiri değişmedi, ihtiyaçlar aynı ama stiller tazeleniyor. 

Kimimiz sadece sevdiklerimize yemek yapar kimimiz yemek yapmaktan hoşlanmaz kimimiz ise her gün yemek pişirmeden duramaz ama herkes mutfakta vakit geçirmeye bayılır. Bu nedenle de mutfak dekorasyonu sadece yemek pişirdiğimiz alan dekorasyonu olmaktan çıkıp bir yaşam alanına dönüşür. Mutfak; kahve molaları ya da çay saatlerini keyifle geçirdiğimiz, kitap okuma molası verdiğimiz kimimiz için de çalışma ortamıdır. 

MUTFAK DEKORASYONUNDA NELERE DİKKAT EDİLİR?

Mutfak aydınlatması, mutfakta yapılan işe, geçirilen zamana göre tasarlanmalıdır. Mutfağı bir çalışma alanı olarak kullanabileceğiniz gibi, kahve keyfi ya da keyifli bir pazar kahvaltısı için de kullanabilirsiniz. Bu nedenle, mutfağınızı tarzınıza ve ihtiyacınıza uygun bir ışıklandırma uygulamalı ve mutfağınızı uygun mobilyalar ile dekore etmelisiniz.

MUTFAKTA KARA TAHTALAR

Mutfaklarınızda mutfak takımlarını hazır olarak almak yerine iç mimar ve dekoratörlere danışarak ya da onların projelerini inceleyerek kendiniz ve mutfak alanınız için en doğru dekorasyona sahip olabilirsiniz. Mutfak masanızı ve sandalyelerinizi, mutfak masası takımlarınızı, mutfak dolaplarınızı ya da mutfak raflarınızı, çekmecelerinizi ihtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlamanızda sadece görünüm olarak değil, kullanım olarak da fayda var.

VINTAGE KAROLU MUTFAKLAR

Zemin döşemesinin üzerine halı kullanmak istemeyeceğiniz gibi mutfak halılarından birini de tercih edebilirsiniz. Mutfakta seçeceğiniz halı, lekelere karşı dayanıklı olmalı, hijyen odaklı malzemeler kullanılarak hazırlanmalıdır.

MUTFAKTA YEMEK MASASI ÇÖZÜMLERİ

İpucu: Mutfak dekorasyonunda alışveriş listesi ya da evin diğer üyelerine notlar yazmak için kara tahtalar kullanabilirsiniz.

Mutfakta levyelerinizi ve musluğunuzu fayans ve dolaplarınıza uygun olarak seçmelisiniz. Son yıllarda mat siyah mutfak musluklarının çok tercih edildiğini belirtmek isteriz. Aynı zamanda altın rengine de şans verebilirsiniz. Rengi ve malzemesi yerine stilinize uygun bir tasarım tercih edebilirsiniz böylece altın rengini bohem ya da lüks fark etmeksizin farklı stillerde de tercih edebilirsiniz. 

AÇIK MUTFAK FİKİRLERİ

MUTFAKTA DEPOLAMA VE DÜZEN

Mutfak fikirlerini keşfederken depolamaya odaklanmalısınız tüm eşyalarınıza kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde saklamanız için yeterli alana sahip olmanız gerekir. Tüm mutfaklarda nihai hedef, yeme ve eğlendirici ihtiyaçlarınızı karşılamak için mümkün olan en fonksiyonel ama en güzel alanı yaratmak olmalıdır.

İpucu: Özellikle açık mutfaklarda tezgâhın bir bölümünde bar taburesi kullanabilir, sıradan mutfak stilinden uzaklaşabilirsiniz.

Mutfak dekorasyon örneklerini inceleyerek mutfak dekorasyon ipuçları edinebilir, eviniz için en doğru tasarımı kendiniz tercih edebilirsiniz. Dilerseniz, Türkiye'nin en başarılı iç mimarları ile iletişime geçerek yaşam alanlarınızın baştan yaratabilirsiniz. Mutfak dekorasyon projelerini incelemek için>> https://www.cosalindo.com/mutfak-projeleri

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar