TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

05.04.2019

MUTFAK MOBİLYALARI NELERDİR?

Mutfak sandalyelerinden, taburelerinden ve masalarından söz ettik. Bir de bunları bir araya getirip mutfak mobilyalarına değinelim istedik. Mutfak mobilyaları nelerdir, mutfak nasıl olmalı, hangi mobilyalar tercih edilir, mobilya seçerken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların cevapları yazımızda. 

MUTFAK MOBİLYALARI NELERDİR?

Mutfak mobilyaları; mutfak masası, sandalyeler, bank ya da bar tabureleri, mutfak dolapları, kiler dolapları, çok amaçlı dolaplar ve raflardan oluştuğunu söyleyebiliriz.

Herkesin hayali yemeklerini harika bir mutfakta hazırlamaktır. Hem kullanışlı ve işlevsel hem de şık bir mutfak kadınlar kadar erkeklerin de ilgisini çekecektir. Sevdiklerine keyifli yemekler hazırlamak, hafta sonları çocuklarla eğlenceli aktiviteler yapmak ve çok daha fazlası için en ideal mutfağı bulmak hemen hemen herkesin hayalidir. Mutfak dekorasyonu da bu hayali gerçekleştirmeye yönelik atılacak ilk adımlardan biridir. 

MUTFAK DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Mutfak dekorasyonu için atılacak ilk adımlardan biri ihtiyaçlarınızı belirlemek olacaktır. Mutfakta yemek yapmayı seviyor musunuz? Ne kadar zamanınızı mutfakta geçiriyorsunuz? Atıştırma ve küçük içecek molalarınızı ya da kahvaltı zamanlarınızı mutfakta mı geçiriyorsunuz? Mutfak aynı zamanda misafirlerinizi de ağırladığınız bir yer mi? Kış hazırlığı yapıyor musunuz? Bu sorulara verdiğiniz cevaplar, ideal mutfağınızın şekillenmesine katkı sağlayacaktır.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra ise, hayalinizdeki mutfak stilini gözden geçirmelisiniz. Son yıllarda çok ilgi gören country mutfaklar seçeneklerinizden biri olarak mutlaka karşınıza çıkacaktır. Kullanışlı country mutfaklarla yarışacak bir diğer mutfak stili ise hiç şüphesiz modern mutfaklardır. Dekorasyon stilleri mutfak dekorasyonundan bahsederken bahsedeceklerimizden biri. Amerikan mutfaklarından alışkın olduğumuz orta tezgahla tamamlanan vintage, rustik gibi farklı dekorasyon stillerinde mutfakları da seçeneklerinize eklemelisiniz.

MUTFAK MOBİLYASI SEÇERKEN 

Mutfak masanızı, mutfak sandalyelerinizi, mutfak dolaplarınızı ve raflarınızı bu seçtiğiniz dekorasyon stiline paralel olarak seçmeniz gerekir.

Mutfak masaları hakkında merak ettikleriniz: https://www.cosalindo.com/kesfet/mutfak-yenileme-islevsel-ve-sicak-mutfak-masalari

Mutfak sandalye ve tabureleri hakkında merak ettikleriniz için: https://www.cosalindo.com/kesfet/mutfak-yenileme-mutfaklariniz-icin-sandalye-ve-tabureler

Özellikle mutfak dolaplarınızın en önemli özelliklerinden biri de düzenleyici olmalarıdır. Çok sayıda ve farklı amaçlarla kullanılan tencereler, tavalar, servis ürünleri, hazırlama ve pişirme ürünleri mutfakta dolaplarda ve raflarda yerini alır. Aynı zamanda mutfakta kullanılan küçük ev aletleri de mutfak tasarımında rol sahibidir. Mutfak mobilyalarınızı seçerken ne kadar düzenleyici olduklarına ve işinizi nasıl kolaylaştıracaklarına dair de değerlendirilmeleri gerekir.

Cosalindo.com'da lüks mutfak tasarımları, mutfak mobilyaları bulabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz mutfak mobilyalarını aşağıda bulabilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar