TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

22.03.2019

MUTFAK YENİLEME: MUTFAKLARINIZ İÇİN SANDALYE VE TABURELER

Mutfaklarımızı yenilemek için pek çok yöntem var. Tamamen boşaltıp yepyeni bir tasarım tercih edebilirsiniz. Zamanınıza, ihtiyaçlarınıza ve maliyete göre mutfağınızı yenilemenizi sağlayacak pek çok yöntem var. Ancak mutfağızın havasını hızlıca değiştirmek istiyorsanız sandalye ve tabure modellerine göz atıp stilinizi baştan yazabilirsiniz. 

Mutfakta kullanılan tabure ve sandalyeler ahşap, plastik, ferforje gibi farklı malzemeler kullanılarak hazırlanabilir. Mutfak barlarında özellikle yüksek tabureler tercih edilirken mutfak masalarında da sıklıkla pratik sandalye modelleri ya da fazla yüksek olmayan tabureler tercih edilebilir.

Amerikan mutfaklarda tabureler kullanılarak mutfak barı oluşturulabilirsiniz. Hem kahve saatlerinde hem de atıştırmalık molalarında keyifle kullanılan mutfak barlarda rahatça kahvaltı da edilebilir.

Mutfak sandalyelerinde beyaz, siyah gibi fon renkler tercih edebileceğiniz gibi rengarenk mutfak sandalyeleri de kullanabilirsiniz. Evinizin stili, kullanım sıklığınız, kullanacak kişi sayısı gibi pek çok etken mutfak sandalyesi ya da mutfak taburesi seçiminizi etkileyebilir. Pembe, sarı, yeşil, mavi gibi pek çok renk seçeneğinden birini tercih ederek mutfak dekorasyonunuza farklı bir stil kazandırabilirsiniz. 

Mutfakta mutfak masasında sadece mutfak sandalyeleri ve tabureler değil, bench modelleri de kullanılabilir. İhtiyaçlarınızı karşılayacak çözümü bulmak için önce mutfağınızı ve ihtiyaçlarınızı analiz etmenizde fayda olacaktır. İhtiyaçlarınıza, kullanım alışkanlıklarınıza uygun şekilde ürün çeşidine karar verdikten sonra model üzerinde düşünmeye başlayabilirsiniz.

Ahşap, ferforje, metal, plastik gibi farklı malzemeler kullanılarak hazırlanan bu ürünler modern, çağdaş, country, rustik, vintage, Akdeniz stilindeki evlerde kendilerine yer bulabilirler. Mutfağınız için belirlediğiniz dekorasyon stiline uygun bir mutfak masası ve tamamlayıcısı seçmeniz hem stilinizin vurgulanmasını sağlayacak hem de gözünüzü yormayacaktır.

Kişi sayısına uygun sayıda sandalye, bank, tabure imkânı sağlamak önemlidir. Bazen iki sandalye yetebilecekken sık sık konuk ağırlayan biriyseniz birkaç tane daha sandalye ya da tabure bulundurmanızda fayda olacaktır. Dekorasyonda dikkat etmeniz gereken tek detay, stil ya da estetik değildir, kullanım konusundaki ihtiyaçları karşılamayan bir mobilya hiçbir zaman tek başına yeterli olmayacak, kullanıcılarını tatmin etmeyecektir.

Kullanışlı ve özgün tasarımıyla etkileyici bir mutfak mobilyası seçerek mutfak stilinizi belirleyebilir, etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ahşap tabureler, deri tabureler, plastik tabureler en çok tercih edilen tabure modelleri arasındadır. Ada mutfaklarda ya da açılır mutfak masalarının yanında tabure tercih edebilirsiniz. Bazen mutfak dekorasyonunda yeterli alan varsa kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Tabure de bu konuda yardımcı olacak mobilyalardan biridir. 

Tabure ve sandalye modellerine ulaşmak için:  

https://www.cosalindo.com/mutfak-sandalyeleri-ve-tabureler

https://www.cosalindo.com/yemek-odasi-sandalyeleri

Sizin için seçtiğimiz sandalye ve tabure modellerini aşağıda bulabilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar