TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

06.12.2016

PANTONE YILIN RENGİNİ SEÇTİ: BİTKİ YEŞİLİ

Aralık ayının gelmesi, yılbaşı telaşları, yeni yıl hazırlıklarıyla beraber birçok farklı havadisi de beklememize sebep aslında. Bunlardan en can atılanlarından biri de şüphesiz ki renk otoritesi Pantone’un 2017 için belirlediği yılın rengini duyuracak olması.

Beklenen oldu! Geçtiğimiz günlerde 2017’nin rengi “Greenery” olarak açıklandı. Yani yeşillik, yeşil bitkiler, bitki örtüsü. İlkbaharda doğanın uyanışına, yenilenip canlanmasına yapılan bir gönderme söz konusu. 2016, dünyada hiçbir ülke için çok da huzur dolu ve güllük gülistan geçmediğinden, yeni yılı bu huzur umuduyla birleştirmiş Pantone yetkilileri anlaşılan.

Accract Yeşil 4'lü Kırmızı Şarap Kadehi https://www.cosalindo.com/yesil-4-lu-kirmizi-sarap-kadehi

Doğanın en saf, katışıksız ve baz rengi olan yeşili çimeninden çamına her tonuyla kullanabileceğiz, yeter ki bize bitki örtüsünü hayal ettirsin.

Bu bahar evi rengarenk çiçeklerle donatmak yerine genelde dekor olarak kullanılan okaliptüslerden, defne ve muz yapraklarından faydalanabilirsiniz. Hatta çiçeksiz saksı bitkilerine bile bolca yer verilebilir.

Noce Home Yeşil Aloevera Motifli Krem Mum https://www.cosalindo.com/yesil-aloevera-motifli-krem-mum

Bunlar işin çiçek kısmı... Peki ya bir duvarı bu yeşile boyatmaya ne dersiniz? Mesela mutfak? Şöyle bir yeşil moduna girmeye başlayalım yavaştan, bakalım bu yıl yeşilin nasıl sürprizleriyle karşılaşacağız...

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar